צילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

ריבלין קיבל את תוצאות הבחירות: "כל מתווה לממשלה יציבה יבורך" • צפו

נשיא המדינה קיבל היום את תוצאות הבחירות הרשמיות לכנסת ה- 23 מידיו של יו"ר ועדת הבחירות השופט הנדל, הנשיא אמר בנאומו כי, "במשוואה היהודית והדמוקרטית כל קול נחשב. אין במדינת ישראל חצאי אזרחים- יש חילוקי דעות עמוקים, אבל אין חצאי אזרחים"

 • גרמניה: הסכים לנתח יהודייה וחזר בו

  תוכן מקודם

 • הרבו רחמים: אם לששה ילדים במצק קריטי

  תוכן מקודם

 • האלמנה לקוית שמיעה ו4 הילדים נותרו ללא משען ומשענה

  תוכן מקודם

 • הגאון ר' אלימלך בידרמן בבקשה מפתיעה

  תוכן מקודם

בחירות 2020: נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין קיבל היום (רביעי) את תוצאות הבחירות הרשמיות מידי יו"ר ועדת הבחירות המרכזית השופט ניל הנדל, נשיא המדינה אמר כי, "רבים נושאים לכאן עיניים בתקווה שמבית זה תבוא הישועה- הישועה בידכם, מי שהעם בחר כמנהיגיו, והריני מוסרה לפתחכם שוב".

בנאומו אמר נשיא המדינה: "זו הפעם הרביעית שאני מקבל לידי את תוצאות הבחירות לכנסת ישראל, והפעם השלישית שאנו נפגשים כאן בתוך אחד עשר חודשים. מערכת בחירות היא תמיד נקודת זמן של חוסר יציבות, שמאיימת לזעזע את הסולידאריות החברתית שהיא הבסיס לקיומה הבריא של המדינה הדמוקרטית שלנו. זוהי נקודת זמן שבה המחלוקות והשסעים מועלים על נס, שבה מרחב ההסכמה הרחב כל כך ביננו נדחק לשולי השיח, והכל הופך פוליטי".

עוד הוסיף: "בנקודת הזמן הזו, שהתמשכה לה בשנה האחרונה לכדי שנת בחירות מתישה, מצלקת, ועדת הבחירות המרכזית הייתה לעוגן יציב, ועדת הבחירות המרכזית הייתה לשומר הסף של הממלכתיות הישראלית ושל המנגנונים הדמוקרטיים הרגישים והיקרים כל כך של מדינתנו האהובה. הוועדה, בראשותו של השופט ניל הנדל, עמדה איתנה מול שלל האתגרים הצפויים והבלתי צפויים שהתגלגלו לפתחה, אפילו כשנדרשו למצוא פתרון לאלפי ישראליות וישראלים שהונחו להימצא בבידוד בשל החשש מהתפשטותו של נגיף הקורונה, ושאכן הובטחה, בסופו של דבר, זכותם הדמוקרטית להשתתף בבחירות לכנסת".

על טוהר הבחירות אמר: "פעילותה המקצועית של הוועדה, שעבדה גם הפעם בצורה עניינית, וללא משוא פנים, היא תנאי הכרחי לשמירה על אמון הציבור במערכת, משימה שהפכה קשה יותר נוכח התסכול שנכרך במערכות הבחירות התכופות. פתגם ערבי ידוע אומר: 'החיפזון מהשטן, ואורך הרוח מהאל'; العَجَلَةُ مِنَ ٱلشَّيْطَانِ وَالتَّأَنِّي مِنَ ٱلرَّحْمٰنِ. וועדת הבחירות השכילה לנהוג לפי העיקרון הזה, בשיקול דעת, בזהירות, באורך רוח, תוך הקפדה בקלה כבחמורה, כיאה לעוסקים בטוהר הבחירות, שהוא קודש הקודשים של כל דמוקרטיה".

בנוסף התייחס נשיא המדינה להתנהלות המפלגות לקול הערבי והרשימה המשותפת ואמר כי, "הוועדה הקפידה לתת לכל קול וקול את הזכות להישמע, להיספר, להיחשב. במשוואה היהודית והדמוקרטית, כל קול נחשב. 'תוֹרָה אַחַת וּמִשְׁפָּט אֶחָד יִהְיֶה לָכֶם וְלַגֵּר הַגָּר אִתְּכֶם' (במדבר ט"ו, פס' ט"ז). אין במדינת ישראל חצאי אזרחים. יש חילוקי דעות עמוקים, אבל אין חצאי אזרחים. בשם העם בישראל, בשמם של אזרחי ישראל כולם, אני מבקש להודות לכם על עבודתכם המסורה, על המשימה שלקחתם על עצמכם מתוך תחושת שליחות אמתית ומחויבות למנגנון הדמוקרטי והערכים הדמוקרטיים של מדינת ישראל".

נשיא המדינה התייחס לפלונטר הפוליטי ואמר כי, "כאן המקום להזכיר לראשי הסיעות ונבחרי הציבור כי אני ובית זה, עומדים לרשותכם בכל שיח רציני וכן שתרצו לנהל. כל מתווה אותו תצליחו לגבש עבור ממשלה יציבה שתקבל את אמון הכנסת – יבורך. בין היתר, מונח לפניכם המתווה אותו הצעתי בבחירות הקודמות. אני קשוב בהחלט לביקורת הרבה שספג המתווה, אותו אני הצעתי בזמנו, לרובה אני מסכים, ועם זאת חשבתי שלא הייתה דרך אחרת ונראה שגם היום לא השתנה המצב בהרבה. רבים נושאים לכאן עיניים בתקווה שמבית זה תבוא הישועה – הישועה בידכם, מי שהעם בחר כמנהיגיו, והריני מוסרה לפתחכם שוב".

"כולי תקווה שהכנסת העשרים ושלוש שתושבע בשבוע הבא תאריך ימים בניגוד לקודמותיה, ושהנשיא שיעמוד כאן במעמד הגשת תוצאות הבחירות לכנסת העשרים וארבע יהיה אדם אחר", סיים הנשיא.

יו"ר ועדת הבחירות הנדל, שמסר כאמור לנשיא את תוצאות הבחירות הרשמיות, אמר: "החשיבות של טוהר הבחירות נובעת מעיקרון הדמוקרטי של שוויון. כל קול שווה וכל קול חשוב. והפעם למרות שאלו בחירות שלישיות, הצביעו יותר אנשים מכל מערכת בחירות מזה 20 שנה. זה אות כבוד למדינה. זה מלמד שאנשים רוצים להשתתף בבחירות ויש להם אמונה בבחירות, זה דבר יקר ערך ויש לשמור עליו. ועדת הבחירות סיימה את תפקידה ועכשיו הגענו לשלב הבא: נושא הרכבת הממשלה שרק הנשיא אחראי עליו. אנחנו סומכים על חוכמתך, ניסיונך ותבונתך".

ביום ראשון יחל ריבלין את סבב ההתייעצויות עם נציגי הסיעות שנבחרו לכנסת, לקראת הטלת מלאכת הרכבת הממשלה. בהודעה שפרסמה לשכתו בראשית השבוע נמסר כי על רקע היעדר ממשלה מתפקדת, מערכות בחירות חוזרות ונשנות והתפשטות נגיף הקורונה יימשך סבב ההתייעצויות יום אחד בלבד.

צילום: מארק ניימן / לע"מ

6 תגובות

כולם שמאלנים בוגדים

רבלין נשיא של עזה . תלמד תורה ואוליי יתפנה קצת מהזוהמה השמאלנית התקועה לך במוח . כתוב " גרים " ולא גויים עוכרי ישראל . עליהם נאמר הן עם לבדד ישכון ובגויים לא יתחשב . נשיא שמאלן

לך תלמד ואז תדבר בשם התורה ( רב בריח יש רק בפלדלת).

זה לא יאומן שיש לנו נשיא עם הארץ.
הנוצרים נוהגים לקחת פסוק ולהתאים לכיס הפפולטי.

גי גי גי זה הנשיא הפסיכי שאמר שהעם שלו בחר בטרור מה אתם סופרים אותו בכלל

1. מגעיל שהנדל וריבלין הם אלה שנותנים לנו מוסר על אמונה וכד' ועוד מצטטים פסוקים ורעיונות מפורים ומהתורה, דברי הבל וטפשות!!!! תתביישו לכם!!!! בושה לנו שאלו דוברים בשמה!!!
אגב, למי שמבין שימו לב לתנועות גוף ריבלין( הנשיא) מדבר בחוסר נוחות נוראית. לדעתי מתבייד מאיתנו ומעצמו אחרי שפמפם במוח והבטיח לסיים עם הבלגן הפולוטי!!!!
זה ממשיך להוכיח שכל סמכות הנשיא בתחום הזה לא שווה גרוש ואין לו שום השפעה בתחום חוץ מלחפור בנאומי הבל ורפש!!!!! לך לשלום וצא לפנסיה!!!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן