אחרי ההודעה המפתיעה של אורלי לוי אבקסיס, יו"ר כחול לבן ויו"ר העבודה נפגשו ו"סיכמו להמשיך בשותפות האסטרטגית במהלכים להקמת ממשלה תוך רתימת כל השותפים במערכת הפוליטית כדי למנוע מנתניהו לגרור לבחירות רביעיות"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ ויו"ר העבודה, ח"כ עמיר פרץ נפגשו הבוקר. "בפגישה סיכמו גנץ ופרץ להמשיך בשותפות האסטרטגית ביניהם ולהמשיך במהלכים להקמת ממשלה תוך רתימת כל השותפים במערכת הפוליטית כדי למנוע מנתניהו והליכוד לגרור את מדינת ישראל לבחירות רביעיות. השניים סיכמו להמשיך ולפעול בתיאום מלא", נמסר בהודעה משותפת מטעם המפלגות.

פרץ פרסם פוסט בפייסבוק בתום הפגישה בו כתב כי, "אנחנו ממשיכים במאמצים להרכבת ממשלה חדשה במהירות האפשרית. פגשתי היום את יו״ר כחול לבן בני גנץ וסיכמנו על המשך השותפות האסטרטגית בנינו. חשוב לי להבהיר שלמרות ההתפתחויות אין בכוונתי לתת יד להקמת ממשלת ימין צרה בראשות נתניהו שנוגדת את תפיסת עולמי האידאולוגית".

"עוד לפני הבחירות הצגתי את הדרך היחידה להקים ממשלה ולהחליף את נתניהו ואת המדיניות של נתניהו ואנחנו מחויבים לדרך הזאת", הוסיף פרץ. "רגעי ההכרעה מביאים עימם קשיים בכל המפלגות. אני עושה את כל הנדרש על מנת להתגבר עליהם ולהמשיך לפעול כדי להעניק לאזרחי ישראל את הממשלה עליה התחייבנו לפני הבחירות".

ב'חדשות 13' דווח כי בעקבות הודעה של אורלי לוי-אבקסיס שלא תתמוך בממשלת מיעוט, יו"ר העבודה עמיר פרץ שוחח איתה במהלך הלילה כדי להבטיח שתמליץ על גנץ לראשות הממשלה. פרץ בוחר בשלב הזה לא לבקר אותה כדי לבחון אם ניתן להציל ממנה המלצה על גנץ, בחירת יו"ר כנסת ותמיכה בחוקי נתניהו.

 

זעם בשמאל: "פרץ בהלם – שתחזיר את המנדט"; שמחה בימין: "ונהפוך הוא"

 

כזכור, יו"ר מפלגת גשר ח"כ אורלי לוי אבקסיס הודיעה אמש כי לא תתמוך בהקמת ממשלת מיעוט בראשות בני גנץ, בתמיכת בל"ד ובתמיכת הרשימה המשותפת: "לא אתמוך בממשלה הנשענת על בל"ד והרשימה המשותפת ואינני רואה עצמי מחויבת עוד לשותפות עם מפלגת מרצ, שנכפתה עליי ועל עמיר פרץ שותפי, בלחץ גורמים רבים בראשם כחול לבן. אמרתי זאת לפני הבחירות ואני אומרת זאת אחריהן".

עוד הוסיפה כי "לנוכח ההתפתחויות הפוליטיות האחרונות, כאשר לנגד עינינו מופרים נורמות ועקרונות בסיסיים, ברצוני להבהיר מספר דברים. כולנו עדים לכך שמנהיגים שהתחייבו לפעול באמינות ובאחריות, עוסקים בימים אלה בשתדלנות מבישה ומוכנים לשלם כל מחיר לכל גורם במטרה להקים ממשלת מיעוט, גם אם זו תוקם על משענת קנה רצוץ".