למרות שהאפשרות להקמת ממשלת מיעוט נגנזה, ח"כ עפר שלח וח"כ אבי ניסנקורן מבכירי כחול לבן נפגשו עם ראשי המפלגות הערביות, במהלך הפגישה דנו הצדדים בתנאים הדרושים לקבלת את המלצת הרשימה המשותפת אצל נשיא המדינה, ותמיכה ב"חוק נתניהו"

המירוץ למנדט: למרות שככה"נ לא יהיה בידם רוב להקמת ממשלת מיעוט, ח"כ אבי ניסנקורן וח"כ עפר שלח מבכירי כחול לבן נפגשו היום (רביעי) עם נציגי הרשימה המשופת, ח"כ אחמד טיבי, ח"כ מנסור עבאס, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, וח"כ מטאנס שחאדה. למעלה משעתיים דנו הצדדים בתנאים לקבלת המנדט ולקבלת התמיכה של הרשימה לתמיכה בממשלה בראשות ח"כ בני גנץ.

ח"כ אחמד טיבי אמר בתום הפגישה: "הייתה פגישה עניינית. נדונו בה נושאים שונים הקשורים במהלכים הפרלמנטריים בימים הקרובים וההמלצה לנשיא. הצדדים החליפו דעות. כל צד ישוב למוסדות שלו. נפגש בשנית אחרי שנגבש הבנות. נעשה הכל כדי למנף את ההישגים שלנו".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן אמרה: "יצאנו מפגישה עם נציגי כחול לבן בה החלפנו עמדות בנוגע להמלצה לנשיא ובנושאים פרלמנטריים. עכשיו נחזור למוסדות המפלגות לקבלת החלטות".

בנוסף, מפלגת כחול לבן ביטלה בדקה האחרונה את הופעת הצלמים שהיו אמורים לסקר את תחילת הפגישה מחשש שהתמונה תעשה נזק תדמיתי למפלגה, אך מאוחר יותר יצאה התמונה מטעמם של המפלגות הערביות.

כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחח לפני יומיים עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי ועם יו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס. בשיחות, חזר גנץ על כוונתו להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל,יהודים וערבים, ולפעול בכדי למנוע מערכת בחירות רביעית".

יו"ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה אמר לאחר שיחתו עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי, "שוחחתי עם בני גנץ והבהרתי לו שהרשימה המשותפת תפעל לקדם את האינטרסים של כל האזרחים כסיעה מאוחדת על ארבעת מרכיביה. אנחנו דבקים במטרה שלנו להחליף את דרכו של נתניהו וזה מתחיל בכך שיכבדו את קולם המאוחד של הציבור הערבי ושותפנו היהודים".

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה לפנייתו של גנץ לראשי הרשימה המשותפת למעט ראש מפלגת בל״ד: "אנחנו מאוחדים ולא ניתן לפלג אותנו". טיבי ציין כי "היתה פניה ובקשה לפגישה מטעם כחול לבן לסיעת הרשימה המשותפת על כל מרכיביה בכדי לדון בעניין ההמלצה לנשיא ונושאים אחרים אשר עומדים על הפרק".

יו"ר רשימת בל"ד ברשימה המשותפת, ח"כ אמטאנס שחאדה כתב בחשבונו בטוויטר כי, "לא ציפיתי לטלפון מגנץ ולא הופתעתי כשלא התקשר. אני מייצג מפלגה שיש לה ציבור בוחרים גדול, היא חלק מהרשימה המשותפת וכך תישאר. אנו פועלים אך ורק לפי האינטרס של ציבור בוחרינו, בראש ובראשונה בכדי להפיל את נתניהו ואת מדיניות הגזענות שהוא מוביל".

ראש ממשלה בנימין נתניהו אמר כי "בני גנץ שולח את השליחים שלו לבל״ד כדי להקים ממשלת מיעוט שתלויה בתומכי הטרור, ממשלה מסוכנת לישראל. זה בניגוד גמור לניצחון שלנו, בניגוד מוחלט להבטחות שבני גנץ, בוגי יעלון ואיווט ליברמן נתנו לבוחרים 24 שעות לפני פתיחת הקלפיות. גבי אשכנזי, צביקה האוזר, יועז הנדל – איך אתם נותנים לחרפה כזאת לקרות?"