בדרך לממשלה? נציגי הרשימה המשותפת נפגשו עם בכירי כחול לבן

למרות שהאפשרות להקמת ממשלת מיעוט נגנזה, ח"כ עפר שלח וח"כ אבי ניסנקורן מבכירי כחול לבן נפגשו עם ראשי המפלגות הערביות, במהלך הפגישה דנו הצדדים בתנאים הדרושים לקבלת את המלצת הרשימה המשותפת אצל נשיא המדינה, ותמיכה ב"חוק נתניהו"

 • תלמד דף גמרא" תגובתה העוצמתית של אלמנת ישראל אנקווה ז"ל

  תוכן מקודם

 • טעים להתחדש - שוקו תנובה באריזה חדשה! שוקו תנובה הטעים שכולנו מכירים, באריזה ומתכון חדשים!

  תוכן מקודם

 • כופר נפש לכפר על נפשותינו לפני ד'

  תוכן מקודם

 • "אני אתפלל למעלה על כולם" ההבטחה המצמררת של ישראל ז"ל

  תוכן מקודם

המירוץ למנדט: למרות שככה"נ לא יהיה בידם רוב להקמת ממשלת מיעוט, ח"כ אבי ניסנקורן וח"כ עפר שלח מבכירי כחול לבן נפגשו היום (רביעי) עם נציגי הרשימה המשופת, ח"כ אחמד טיבי, ח"כ מנסור עבאס, ח"כ עאידה תומא-סלימאן, וח"כ מטאנס שחאדה. למעלה משעתיים דנו הצדדים בתנאים לקבלת המנדט ולקבלת התמיכה של הרשימה לתמיכה בממשלה בראשות ח"כ בני גנץ.

ח"כ אחמד טיבי אמר בתום הפגישה: "הייתה פגישה עניינית. נדונו בה נושאים שונים הקשורים במהלכים הפרלמנטריים בימים הקרובים וההמלצה לנשיא. הצדדים החליפו דעות. כל צד ישוב למוסדות שלו. נפגש בשנית אחרי שנגבש הבנות. נעשה הכל כדי למנף את ההישגים שלנו".

ח"כ עאידה תומא-סלימאן אמרה: "יצאנו מפגישה עם נציגי כחול לבן בה החלפנו עמדות בנוגע להמלצה לנשיא ובנושאים פרלמנטריים. עכשיו נחזור למוסדות המפלגות לקבלת החלטות".

בנוסף, מפלגת כחול לבן ביטלה בדקה האחרונה את הופעת הצלמים שהיו אמורים לסקר את תחילת הפגישה מחשש שהתמונה תעשה נזק תדמיתי למפלגה, אך מאוחר יותר יצאה התמונה מטעמם של המפלגות הערביות.

כזכור, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחח לפני יומיים עם יו"ר הרשימה המשותפת ח"כ איימן עודה, עם יו"ר סיעת הרשימה המשותפת אחמד טיבי ועם יו"ר מפלגת רע"מ, ח"כ מנסור עבאס. בשיחות, חזר גנץ על כוונתו להקים ממשלה שתשרת את כל אזרחי ישראל,יהודים וערבים, ולפעול בכדי למנוע מערכת בחירות רביעית".

יו"ר הרשימה המשותפת ח״כ איימן עודה אמר לאחר שיחתו עם יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ כי, "שוחחתי עם בני גנץ והבהרתי לו שהרשימה המשותפת תפעל לקדם את האינטרסים של כל האזרחים כסיעה מאוחדת על ארבעת מרכיביה. אנחנו דבקים במטרה שלנו להחליף את דרכו של נתניהו וזה מתחיל בכך שיכבדו את קולם המאוחד של הציבור הערבי ושותפנו היהודים".

יו"ר סיעת הרשימה המשותפת ח"כ אחמד טיבי אמר בתגובה לפנייתו של גנץ לראשי הרשימה המשותפת למעט ראש מפלגת בל״ד: "אנחנו מאוחדים ולא ניתן לפלג אותנו". טיבי ציין כי "היתה פניה ובקשה לפגישה מטעם כחול לבן לסיעת הרשימה המשותפת על כל מרכיביה בכדי לדון בעניין ההמלצה לנשיא ונושאים אחרים אשר עומדים על הפרק".

יו"ר רשימת בל"ד ברשימה המשותפת, ח"כ אמטאנס שחאדה כתב בחשבונו בטוויטר כי, "לא ציפיתי לטלפון מגנץ ולא הופתעתי כשלא התקשר. אני מייצג מפלגה שיש לה ציבור בוחרים גדול, היא חלק מהרשימה המשותפת וכך תישאר. אנו פועלים אך ורק לפי האינטרס של ציבור בוחרינו, בראש ובראשונה בכדי להפיל את נתניהו ואת מדיניות הגזענות שהוא מוביל".

ראש ממשלה בנימין נתניהו אמר כי "בני גנץ שולח את השליחים שלו לבל״ד כדי להקים ממשלת מיעוט שתלויה בתומכי הטרור, ממשלה מסוכנת לישראל. זה בניגוד גמור לניצחון שלנו, בניגוד מוחלט להבטחות שבני גנץ, בוגי יעלון ואיווט ליברמן נתנו לבוחרים 24 שעות לפני פתיחת הקלפיות. גבי אשכנזי, צביקה האוזר, יועז הנדל – איך אתם נותנים לחרפה כזאת לקרות?"

15 תגובות

מזעזע בגלל שנאה לאיש אחד הם אפילו מוכנים להכניס אותם לממשלה

מה רע במשותפת

לא לחינם הלך הזרזיר אצל העורב

בתרחיש הכי קיצוני תקום ממשלה גנץ וערבים שלא יכולה לעשות כלום ובבחירות הבאות כולם גם בוחרי כחול לבן יבינו את טעותם

אין שום בעיה במשותפת רק לא בארץ ישראל יש מקום ברשות שמה ודאי יהיה להם מקום וענין

מי אמר שרע אולי תשב גם אם יחיה סנואר?
חוץ מזה הם אמרו לפני הבחירות שהם לא ישבו איתם ולא ידברו איתם ופתאום אתמול כולם מתקוממים על אורלי לוי זה מראה עד כמה הצביעות שלהם
וצריך לזכור תמיד שאני לא הייתי רוצה שיהיה העוזר של יאסר ערפת שר הבהביתח שלי
ואם גם זה לא ברור אז אולי תצביע להם

הלוואי והתאחדו מזרח ומערב

נראה מאד שהנגיף ששמו קורורנה פגע אנושות בנפשו ובשכלו של בני גנץ.
הזוי לא מעניין אותו קצב ההתפשטות המגפה בישראל לא מדבר כלום רק מקיים שיחות עם החיידקים הארורים האלה שדמם ערבים. והכל כדי למנוע מביבי להנהיג את העם בחכמה ובתבונה.
כן יאבדו כל אויבך ה ובכללם בני גנץ וחבורתו

תכלס' צריך להפנים שבסוף יש כאן 2 מליון ערבים בין אם לא נרצה ובין אם מאוד לא נרצה,
ובסוף עם לא ישתפו איתם פעולה במוסדות השלטון הפשע שם יזלוג לכל מקום,
וסופו של יום רק שיתוף פעולה מרצון שיעשה מעט סדר!

מסקרן – האם יקבלו נציג בקבינט ??????
ואם יהיה להם בקבינט??????????????????????????????????????????????????

נראה לי החרדים והערבים יילכו ביחד ויתנו לציוניים להתקוטט לבד….

נראה לי החרדים והערבים ילכו ביחד ויקימו ממשלה ויתנו לציוניים להתקוטט לבד באופזיציה…

מתמםם?

לפי דעתי הכל ספין של כחול לבן להלחיץ קצת את הליכוד ולהתחיל את המו"מ מנקודה יותר טובה

אם ביבי ישב עם לפיד.
אז כבר אין כל בעיה שגנץ ישב עם הערבים.
> ומי שלא רוצה ממשלה עם ערבים.
סימן שהוא כבר מתחיל להתחבר לעמדות השמאל – להפרדת האוכלוסיות!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן