יונתן סינדל / Flash90

סקר: 64% ממצביעי ישראל ביתנו תומכים בממשלת מיעוט עם המשותפת

לקראת השבעת הכנסת: רוב אזרחי מדינת ישראל מתנגדים להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת • מנגד מעל מחצית ממצביעי ישראל ביתנו תומכים בממשלה כזאת • וגם: נתניהו שומר על פער ניכר מבני גנץ בשאלת ההתאמה לראשות הממשלה

 • לחצו כאן וקבלו מנוי חינם לעיתון שחרית

  תוכן מקודם

 • "אני הייתי שם" העולם יתחלק ל-2 אלו שהיו איתי יחד בזוועה ואלה שלא

  תוכן מקודם

 • "ישראל זרק אותי למעלה ונפטר" העדות המזעזעת של בנימין

  תוכן מקודם

 • ספר התורה של מרן רבי חיים קנייבסקי יכול להיות שלך. ההגרלה מחר!

  תוכן מקודם

בני גנץ לא בזבז זמן אחרי הבחירות, שהעניקו ניצחון גורף לימין על השמאל – 58 מול 47 מנדטים. וזאת גם אחרי שליברמן השלים מהפך ועבר לגוש השמאל. גנץ פנה מייד במהלך מהיר והרפתקני נגד תוצאות הבחירות, תוך ניסיון לבצע מעין פוטש פרלמנטרי בעזרת הרשימה המשותפת. אבל סקר של "מאגר מוחות" בעריכת יצחק כ"ץ שמתפרסם הבוקר (שישי) ב'ישראל היום' מראה חד־משמעית שהוא פועל בניגוד גמור לעמדת רוב הציבור.

ע"פ הסקר: 31% מהציבור מעדיפים שתקום ממשלת אחדות רחבה של הליכוד, כחול לבן, ומפלגות נוספות מימין ומשמאל, 26% מעדיפים ממשלת ימין צרה של גוש הימין בלבד, 17% השיבו כי הם מעדיפים בממשלת אחדות צרה של כחול לבן והליכוד, ו17% מעדיפים ממשלת מיעוט בראשות כחול לבן ובתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ. 9% השיבו כי הם אינם יודעים.

בשאלת התאמה לראשות הממשלה ממשיך נתניהו להוביל עם עם 47% מול בני גנץ שזוכה לתמיכה של 36% בלבד, ו17% שהשיבו כי הם אינם יודעים. באשר להקמת ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת מבחוץ, 55% השיבו כי הם מתנגדים לממשלה כזאת, 31% השיבו כי הם תומכים, ו14% השיבו כי הם אינם יודעים.

על השאלה איך להערכתך ייפתר בסופו של דבר "הפלונטר הפוליטי" הקיים כיום?, 40% השיבו כי הם חושבים שנלך לבחירות רביעיות, 19% שתקום ממשלת ימין, 13% שתקום ממשלת אחדות, 9% חושבים שתקום ממשלת מיעוט, 19% השיבו כי הם אינם יודעים.

עוד נבדק בסקר: לפי הדיווחים שונים באמצעי התקשורת, שני חברי כנסת מכחול לבן עשויים להתנגד למהלך אפשרי של מפלגתם להקים ממשלת מיעוט בתמיכת הרשימה המשותפת. אם תוקם ממשלה כזו, מה לדעתכם צריכים לעשות שני חברי הכנסת המתנגדים?, 40% השיבו להישאר ולהצביע נגד עמדת המפלגה, 23% השיבו להישאר ולהצביע עם עמדת מפלגת, 23% השיבו כי הם צריכים להתפטר מהכנסת, ו15% השיבו כי הם אינם יודעים.

מה שמעניין יותר הוא שבקרב מצביעי ליברמן, גנץ כבר נהנה מרוב גורף – 57% בשאלת ההתאמה. ועוד יותר מכך – 64% ממצביעי ליברמן תומכים בממשלת מיעוט בעוד שיעור המתנגדים – 22% בלבד, דומה לשיעור מצביעי העבודה־מרצ־גשר המתנגדים לממשלת מיעוט (21). מתברר שגם בשמאל הקשה יש מיעוט לא מבוטל שמתנגדים לכיוון שלקח גנץ.

אבל גנץ לא נהנה מרוב למהלך הזה אפילו במפלגתו כחול לבן: רק 47% תומכים, לעומת 39% שמתנגדים. נראה שמצביעי כחול לבן לא איתו בעניין הזה. מבין האופציות המועדפות של הרכב הקואליציה יש רוב ברור – 31% – לממשלת אחדות רחבה. זה אומר ליכוד, כחול לבן ומפלגות נוספות מימין ומשמאל. רק 17% מעדיפים ממשלת מיעוט בתמיכת המשותפת.

דווקא בקרב מצביעי הרשימה המשותפת יש הסכמה רחבה מאוד, 82%, לתמיכה בממשלת מיעוט של בני גנץ. על השאלה אם לא תהיה אפשרות להקים ממשלת אחדות – אם ללכת לממשלת מיעוט או לבחירות רביעיות, 60% תומכים ברביעיות, 40% מתנגדים.

12 תגובות

כנראה שליברמן החליף את קהל תומכיו מימין קיצוני לשמאל קיצוני חילוני

בסיבוב הבא הוא נעלם.

אני מקווה שלא תורידו את התגובה.
מסננים אותי כל הזמן.
המערכת שמאלנית או מה?

ברור,רוב המצביעים שלהם הם גויים כפי שהלשכה המרכזית לסטטיסטיקה אמרה, 300000 גויים

ברור, רוב מצביעי ליברמן הם גויים, אז למה שתהיה להם בעיה עם גויים

64% מתומכי איווט העמלקי גויים מושבעים שונאי ה' ושונאי חרדים . גם איווט גנץ ויהיר ובוגי גויים שמנסים להראות יהודים . בדקו הם לא עשו ברית על פי ההלכה .. גם אין להם לעמלקים תפילין ומזוזה בבית . רשעים ארורים

כנראה זה מספר העולים שאינם יהודים

אל תורידו את התגובה ישראל מדינה דימוקרטית ולא כמו לבנון הכל לפי העירקי וחילקו את המנהיגות לפי העידות היום קרסה הכלכלה של לבנון משום שחשבונות נפתחו באירופה לכיס של המנהיגים וכאן חוק צריך לכבד מי שחשוד בבגידת המדינה בשחיתות צריך לשפוט אותו יהיה דוגמא לכל ראשי הממשלות לא לבגוד במדינה

כנראה שתומכי ליברמן בסקר זה שקר.גם ליברמן הצבוע וזיקית מנמק שכל עשייתו ען המשותפת נועדה רק תמטרה אחת:סילוק ביבי
מתפלל לבורא עולם שעוד בימי ביבי המנהיג,ליברמן יתהדה ויעלם לכל הרוחות
עם שלם 3 סבבי בחירות בגלל האיש הרע הזה
ימים יגידו

מענין מה משותף בין תומכי ליברמן לרשימה משותפת,הרב יוסף כבר ענה

מענין מה משותף ביניהם,תומכי ליברמן וערבים

ההקשר נכון – רק תזכור איך נתניהו הרשע פער פיו כהרב יוסף אמר זאת!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן