Flash90

גנץ התקשר, אך בנט סירב להיפגש: "תתנער מתמיכת הרשימה המשותפת"

מקים ממשלה: אחרי שקיבל את המנדט להרכבת הממשלה, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ שוחח לפני מספר דקות עם יו"ר 'ימינה' השר בנט והזמין אותו להיפגש. בנט ענה כי, "לא ייפגש עמו כל עוד מפלגתו לא תתנער מתמיכתה של הרשימה המשותפת תומכת המחבלים".

מרכיב ממשלה: אחרי שיו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ קיבל הבוקר (שני) מידיו של נשיא המדינה את המנדט להרכבת הממשלה, ח"כ גנץ התקשר לשר הביטחון ויו"ר מפלגת ימינה נפתלי בנט, גנץ הסביר לבנט את הצורך להקים ממשלה רחבה כדי להתמודד עם המשבר בישראל, לגבי תוכן השיחה התקבלו שני נוסחאות שונים.

מכחול לבן נמסר כי, "גנץ עידכן כי בכוונתו לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל הניתן שתתמודד עם האתגרים המשמעותיים של מדינת ישראל בעת הזו. גנץ הזמין את בנט להיפגש ואמר לו כי הוא נכון לסייע לו ככל הנדרש בתפקידו בעת הזו".

מנגד, ממפלגת ימינה נמסר כי, "השר בנט קרא לגנץ להיכנס עוד היום לממשלת חירום לאומית בראשות בנימין נתניהו על מנת לצלוח את משבר הקורונה, ולאחר מכן תשוב המערכת הפוליטית אל המצב הנוכחי. שר הביטחון אמר לגנץ כי לא ייפגש עמו כל עוד מפלגתו לא תתנער מתמיכתה של הרשימה המשותפת תומכת המחבלים".

בנוסף, שוחח יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ עם שותפיו יו"ר מפלגת העבודה-גשר-מרצ ח"כ עמיר פרץ, ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן, גם בשיחות איתם, "עידכן כי בכוונתו לפעול להקמת ממשלה רחבה ככל הניתן שתתמודד עם האתגרים המשמעותיים של מדינת ישראל בעת הזו. גנץ סיכפ להיפגש איתם בקרוב".

כזכור, נשיא המדינה ראובן ריבלין העניק הבוקר את המנדט להרכבת הממשלה על יו"ר כחול לבן בני גנץ, זאת לאחר ש-61 חברי כנסת המליצו עליו אתמול. מרגע זה יעמדו לרשות גנץ 28 ימים להרכבת ממשלה עם אפשרות להארכה של 14 ימים נוספים. "זהו זמן קצר, ואולם בנסיבות הנוכחיות של עת חירום לאומית ובינלאומית – זה פרק זמן ארוך מדי", אמר ריבלין.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר לאחר קבלת המנדט כי "בימים שכאלו נדרשים מנהיגים לשים כל שיקול אישי בצד. אני נותן לכם את מילתי: אעשה הכל, כדי להקים בתוך ימים, ספורים ככל שאוכל, ממשלה לאומית, פטריוטית ורחבה ככל שניתן. ממשלה שבה אני אייצג ואשרת את בוחרי כחול לבן, את בוחרי הליכוד ואת בוחרי כלל המפלגות מימין ומשמאל. אשרת את כלל אזרחי ישראל".

גנץ הוסיף כי, "מאז שפרץ משבר הקורונה, שתקתי. לא כינסתי מסיבות עיתונאים בומבסטיות, וסירבתי לדרישות לתקוף את ראש הממשלה ושריו, כפי שאולי היו עושים אחרים במצבי. הציבור הישראלי מאס וכך גם אני, בדרך הזו של שנאה, פילוג וחוסר וודאות. כל אחת ואחד מכם הנמצא כעת בבית או בבידוד או במקומות עבודה שכמעט ריקים מאדם, נושא עיניו אל ההנהגה הלאומית. אתם מצפים ממנה וממני באופן אישי להוציא את ישראל מהשיתוק, לעשות את הדבר הנכון בעת החריגה הזו, לאחד את השורות ולשים את ישראל לפני הכל".

"הגיע הזמן שיהיה לישראל מערך הסברה לאומי מאוייש שיסייע לתושבים בהתמודדות נכונה ונבונה, מפכ"ל קבוע, כנסת מתפקדת וקבינט מתפקד. ואסור שיהיו פה בחירות רביעיות שייפגעו אנושות באזרחי ישראל. בחירות שלא יאפשרו לסייע לעסקים שנפגעים, לסטודנטים שלא לומדים, לשכירים שפוטרו ולעצמאים רבים שלא יודעים איך יראה החודש הבא", הוסיף יו"ר כחול לבן.

"ברוח ימים אלו, אני מושיט מכאן את מרפקי לכל ראשי הסיעות הנבחרות בכנסת ובהן גם לבנימין נתניהו, וקורא להם להניח בצד את הנשק המילולי ההרסני, ואת שנאת החינם. אני קורא להם להצטרף אליי ולחבריי בהנהגת כחול לבן העומדים איתי כאיש אחד במסע לריפוי של החברה הישראלית. אני תמיד רציתי אחדות. אחדות שלא באה לא על חשבון ערכים דמוקרטים וממלכתיות ישראלית".

"הגיעה השעה גם של ראשי שאר המפלגות ובמיוחד של בנימין נתניהו להכריע האם הוא מוכן ללכת בדרך זו. הגיעה העת לפחות מילים ריקות, ויותר מעשים גדולים. הגיעה העת להניח בצד את החרמות ואת החרבות, ולחבר מחדש את כל שבטי ישראל וכל אזרחי ישראל. אנחנו ננצח את הקורונה. אנחנו ננצח את השנאה. עוד לא אבדה תקוותנו", סיים גנץ.

2 תגובות

כמה שנאה הוא מפיץ האיש הזה שרק מדבר על אחדות והוא מעל כולם….. הוא אומר שחייבים להתקדם, אז קדימה, תתקדם ו…..תלך…..כבר תזוז מהפוליטיקה שלנו- מפלג שכמוך….!!!!!

בנט התנער מתומכי הטרור היהודיים ולכן הוא היחידי שיכול לדרוש מגנץ להתנער מתומכי הטרור הערביים

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו