יו"ר יש עתיד תוקף את ראש הממשלה על ההנחיות החדשות הקוראות לציבור להישאר בבית: "ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית". מנגד, גנץ שיתף פוסט של נתניהו עם ההנחיות: "כשזה מגיע לחיי אדם - אין פוליטיקה" • צפו

מספר 2 בכחול לבן, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד יוצא במתקפה חריפה על ראש הממשלה בנימין נתניהו על רקע ההנחיות החדשות של משרד הבריאות הקוראות לציבור להישאר בבית: "הלא דמוקרטיה הזו הודיעה לכם היום דבר אחד: שאסור לכם לצאת מהבית. תשאלו את עצמכם באילו מדינות ממשלה לא נבחרת מודיעה לאזרחים שאסור להם לצאת מהבית", אמר לפיד בסרטון שהעלה לרשת.

לפיד חזר על טענתו כי נתניהו ניצל את המצב לדחיית משפט: "לפני ארבעה ימים, בהחלטה באישון לילה, הממשלה סגרה את בתי המשפט וביטלה את משפטו של ראש הממשלה. היום יושב ראש הכנסת הלא נבחר סגר את הכנסת ולא נתן לרוב להפעיל אותה לטובתכם". לדבריו, "אין בישראל רשות שופטת, אין בישראל רשות מחוקקת, יש רק ממשלה לא נבחרת בראשותו של אדם שהפסיד בבחירות".

"לא תהיה ועדת חוץ וביטחון שתוודא שהשב"כ והמשטרה לא עוקבים אחריכם", הוביף לפיד בסרטון החריף והתוקפני, "לא תהיה ועדת כספים שתוודא שהכסף שצריך להגיע לעסקים קטנים ולאנשים שהוצאו לחופשה ולמפוטרים יגיע, לא תהיה ועדה לענייני הקורונה שתטפל בצוותים הרפואיים ובכל ההשלכות של המגפה".

הסרטון של לפיד זכה לביקורת חריפה ברשת על כך שהוא מסכן חיים בכך שהוא גורם לציבור לאבד אימון בהנחיות משרד הבריאות שמצילות חיים: "זו ממש הפקרות. למה לא לקרוא לאנשים להתחבק כדי להפגין נגד ביבי?", כתב הפרשן הפוליטי הבכיר עמית סגל. לפיו הגיב לו כי, "ההוראה לצאת מהבית היא לא הבעיה, זה שנותנת אותה ממשלה לא לגיטימית זו בעיה ועוד איך".

מנגד, שותפו של לפיד, יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, שיתף אמש בעמוד הרשמי שלו ברשת החברתית פייסבוק הודעה של יריבו הפוליטי המר ראש הממשלה בנימין נתניהו, בה פורסמו ההנחיות החדשות של משרד הבריאות שכותרתן "הישארו בבית". גנץ כתב כי, "כשזה מגיע לחיי אדם – אין פוליטיקה, ישראל לפני הכל. שמרו על עצמכם ועל קרוביכם ומלאו אחר ההנחיות". נתניהו כתב על ההנחיות כי הן "מצילות חיים".

משרד הבריאות בהנחיות חדשות: איך ומתי מותר לצאת מהבית? • כל הפרטים