צוותי המשא ומתן של מפלגות הליכוד וכחול לבן נפגשו היום בחשאי ועסקו באפשרות של הקמת ממשלת חירום • כחול לבן דורשים את תיקי הביטחון, החוץ, ביטחון הפנים, המשפטים והתרבות • אחת ההצעות: תוקם ממשלה לכמה חודשים שתעסוק רק במאבק בקורונה

המשא ומתן הקואליציוני להקמת ממשלת אחדות בין הליכוד וכחול לבן נמשך גם היום (רביעי) כשעדיין ישנן חילוקי דעות על כהונתו של בנימין נתניהו כראש הממשלה, וחלוקת התיקים – כך דווח ב'כאן חדשות'. מיכאל שמש פרסן את רשימת התיקים שדרשה מפלגתו של בני גנץ בתמורה לכניסה לממשלה. מדובר בתיקי הביטחון, החוץ, ביטחון הפנים, המשפטים והתרבות.

בכחול לבן רוצים בעצם לקבל שליטה מוחלטת בכל מה שנוגע למערכת אכיפת החוק. בשלב זה של המשא ומתן הליכוד הסכים לתת את תיק הביטחון לגבי אשכנזי. עם זאת, שאר הדברים עדיין במחלוקת – כולל נושא כהונתו של נתניהו. את שיחות המשא ומתן מנהל נתניהו מקרוב, לאורך היום הוא נפגש עם השר יריב לוין לעדכונים שוטפים בנושא.

ב'חדשות 13' דווח כי יש התקרבות במגעים לקראת ממשלת חירום והדיונים צפויים להימשך גם הלילה. המתווה המסתמן הוא שתוקם ממשלת חירום לכמה חודשים, שתתעסק רק במשבר הקורונה על כל היבטיו – הכלכליים והבריאותיים. על פי הדיווח של ספי עובדיה, הדיונים נמשכים ועדיין לא הושגה הסכמה על כמה סוגיות – משך הזמן של כהונת נתיהו בראשות הממשלה, וכן מועמד לשר המשפטים וביטחון הפנים, שיהיה מוסכם על כל הצדדים.

בכיר בליכוד צוטט ב'חדשות 13' אומר כי הצעת הפתיחה של צוותי המו"מ של כחול לבן היא שנתניהו יכהן ראשון למשך שנה, ואחריו גנץ במשך שנתיים – ולזה מסרבים בליכוד. לעומת זאת, בכיר כחול לבן טוען כי אין הצעה כזאת וכי מנסים לסכסך בין לפיד לגנץ. בליכוד מדברים כעובדה מוגמרת על כך שגנץ מתכוון להיכנס עם אשכנזי ולהשאיר את לפיד ויעלון בחוץ.

ב'מעריב' דווח כי בניגוד משאים ומתנים קודמים בהם השרים זאב אלקין ויריב לוין שימשו כנציגי הליכוד וגוש הימין כולו, הפעם חל שינוי בהרכב הצוות. במקום השר אלקין שעוסק כרגע במגעים להקמת ועדות הכנסת, לצוות של הבלוק הצטרף איש עסקים יעקב אטרקצ'י, בעל חברת יזמות הנדל"ן ״אאורה״. בשנים האחרונות אטרקצ'י נחשב למקורב למשפחת נתניהו ובסבב המו"מ הנוכחי נבחר לייצג את גוש הימין לצידו של השר לוין.

עוד דיווחה אנה רייבה ברסקי כי נוכח ההתנגדות של יאיר לפיד ובוגי יעלון להצטרף לממשלה, בגוש הימין מנבאים כי לא מן הנמנע שמפלגת כחול לבן עתידה להתפרק וחברי חוסן לישראל, אשכנזי, הנדל והאוזר יהיו מוכנים להצטרף לממשלת אחדות בראשות נתניהו, כאשר חברי יש עתיד ותל"מ ישארו באופוזיציה. גורמים בכחול לבן דוחים על הסף את ההשערות הללו וטוענים כי המפלגה תישאר מאוחדת ומדובר בספינים של הליכוד.