המשטרה חסמה באזור לטרון שיירת מכוניות שיצאה מאזור המרכז לכיוון משכן הכנסת בירושלים. הנהגים תלו דגלים שחורים ודגלי ישראל על המכוניות והחלו בנסיעה איטית לכיוון הבירה. השוטרים באזור לטרון לא אפשרו לשיירה להמשיך והחלו לחלק דוחות

שיירה של כמאה כלי רכב עם דגלים שחורים שיצאה לירושלים במחאה על כך שיו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין, לא כינס את המליאה אתמול, נחסמה היום (חמישי) בכביש 1 המוביל לבירה. לטענת המשטרה, המחאה לא אושרה, ולכן ההפגנה אינה חוקית. לבסוף רשויות החוק אפשרו לשיירה להמשיך. חברי השיירה הניפו דגלים שחורים כאות אזהרה למה שהם מכנים "סופה של הדמוקרטיה הישראלית".

במשטרה אמרו כי "החלה נסיעה של מאות כלי רכב על כביש 1 לכיוון ירושלים במסגרת מחאה לא מאושרת ובניגוד לחוק. עקב תנועת כלי הרכב במהירות איטית, נוצרו שיבושי תנועה בין מחלף בן שמן ללטרון לכיוון מזרח. שוטרי אגף התנועה נמצאים במקום ומבצעים אכיפה כלפי נהגים שמבצעים הפרעה לתנועה וכן מבצעים ויסות של התנועה לצירים חלופיים".

ממארגני המחאה נמסר כי ""הפעולות של משטרת ישראל מראות עד כמה המדרון חלקלק, תפקידה של משטרת ישראל הוא לשמור על הדמוקרטיה והאזרחים – לא למנוע מחאה אזרחית. הפעולות הללו רק מחזקות את הסיבה שיצאנו למחות מולה, לא ניתן למשטרה להפחיד אותנו בדרך לשמירה על הדמוקרטיה הישראלית".

יו"ר העבודה גשר-מרצ ח"כ עמיר פרץ האשים כי "בחסות הקורונה ותוך ניצול ציני של החשש מפני התפשטות הנגיף, נעשים מעשים שאסור לנו להשלים איתם. ביום ראשון היו אלה בתי המשפט, אתמול הכנסת, והיום הפגיעה בזכות להביע מחאה". הוא הזהיר כי אף כי התשפטות מגיפת הקורונה מסוכנת, "המהלכים הפוגעים בדמוקרטיה הישראלית מסוכנים אף יותר, ולכן נעשה הכל כדי לשמור עליה, דוקא בימים קשים אלה".

ח"כ עפר שלח, כחול לבן, מתח אף הוא ביקורת על פעולת המשטרה. "ככה נראית דמוקרטיה שהשלטון החליט להרוס אותה", מסר שלח. "מהבוקר יש למשטרה משימה: להתעמר בנוסעי שיירת המחאה, שעולים לירושלים למחות על הרס הדמוקרטיה. נותנים לאנשים דוחות על הפרעה לתנועה בכביש פנוי לגמרי, תוקעים רמזורים על אדום כדי לעצור מצטרפים. ככה נראית דמוקרטיה שהשלטון החליט להרוס אותה".

ממשטרת ישראל נמסר: "גם בשעת חירום לאומית זו, משטרת ישראל מאפשרת ותמשיך לאפשר לכל אזרח את חופש הביטוי והמחאה ובכלל זה, לפעול במגבלות החוק ותקנות צו בריאות העם של משרד הבריאות. בעקבות מחאה שלא תואמה עם המשטרה וכללה נסיעה לא חוקית של מאות כלי רכב על כביש ראשי במהירות איטית במיוחד, ותוך הפרעה לתנועה – המשטרה ביצעה פעילות אכיפה במקום ורשמה דו"חות בגין הפרעה לתנועה. לראיה, עם סיום פעילות האכיפה והפסקת העבירה שוחררו הרכבים לדרכם. עם הגעת המוחים (200 לערך) לאזור הכנסת, הם המשיכו להפר את צו משרד הבריאות (התקהלות של מעל 10 אנשים). שוטרים במקום ופועלים לאכוף את הצו כנדרש".