יונתן סינדל / Flash90

הצעת הפשרה של הליכוד: 3 ועדות לכחול לבן – בלי חוקים פוליטיים

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר הגיש מתווה לכחול לבן בניסיון לפתור את המשבר בכנסת: הקמת 4 ועדות, הועדה מסדרת, חוץ וביטחון, כספים, וקורונה. ע"פ הצעה כחול לבן תעמוד בראשות כל הוועדות בכנסת מלבד ראשות ועדת הכספים
 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • הגאון הרב בעדני מבקש: "שלא יבושו בעת שמחתם"

  תוכן מקודם

 • ברוך דיין האמת: הרב ברוך יהושע דים, אב לעשרה ילדים

  תוכן מקודם

 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר פנה היום (חמישי) ליו"ר סיעת כחול לבן אבי ניסנקורן ואמר כי, "עלינו להתחיל בעבודת הכנסת באופן מיידי". על פי עצעותו אוה הוא הגדיר כ"נדיבה, יוקמו בכנסת 4 וועדות כאשר 3 מהן בראשות כחול לבן", ח"כ זוהר הדגיש: "יש צורך ממשי להגיע להסכמות ולהבנות ולא להתעסק באינטרסים פוליטיים צרים אישיים ונקמנים".

במכתב כותב ח"כ זוהר בשם סיעת הליכוד: "ברצוני להביא בפניך הצעת פשרה זו על מנת להתחיל בעבודת הכנסת באופן מיידי לטובת כלל ארחי ישראל, וללא דיחוי", ואז מפרט ח"כ מיקי זוהר את הצעתו.

"הכנסת תקים ארבע ועדות כדלקמן: ועדה מסדרת, ועדת חוץ וביטחון, ועדת כספים וועדה לענייני נגיף הקורונה, מטעמכם (כחול לבן, י.ז.) ימונו שלושה ראשי ועדות ואלו הן: ועדה מסדרת, ועדת חוץ וביטחון וועדה לענייני נגיף הקורונה ואנו נעמיד מועמד מטעמנו לראשות ועדת הכספים".

בנוסף מציע זוהר: "בהתאם להנחיות משרד הבריאות ולמען שמירת בריאותם של עובדי הכנסת, חברי הכנסת משפחותיהם ומכריהם אנו מציעים כי בכל הוועדות יהיה לכם רוב של 5 מול 4 למעט הוועדה המסדרת שתהיה וועדה פריטטית. לחלופין, נוכל להסכים כי בוועדה המסדרת יהיה לכם רוב של 5 מול 4 לטובתכם, בתנאי להתחייבותכם שלא תפעלו לקידום חקיקה פוליטית כזו או אחרת עד הקמת הממשלה".

זוהר מדגיש במכתבו כי כל המתווה שאותו הוא מציע יובא לאישור מליאת הכנסת ביום שני הקרוב בעז"ה, בכפוף לאישור יו"ר הכנסת יולי אדלשטייןץ

יו"ר סייעת הליכוד מוסיף כי, "הסכמת הליכוד מגיעה מתוך רצון להתחיל בעבודת הכנסת ללא דיחוי תוך כדי שימת דגש על האינטרסים החיוניים של כלל אזרחי ישראל בעת הזו ולראיה- הליכוד מוכן לוותר על עיקרון מנחה בחלוקת החברים בוועדות שלא בהתאם לגודל הסיעתי".

את מכתבו מסיים זוהר: "בימים טרופים אלה בהם מדינת ישראל והעולם כולו עסוקים מבוקר עד ערב במאבק בנגיף המסוכן אשר אינו מבחין בין אדם לאדם יש צורך ממשי בהגעה להסכמות ולהבנות המשרתות את כלל הציבור ולא באינטרסים פוליטיים צרים אישיים ונקמנים".

כתבות קשורות

מהומה בכנסת: בן גביר סירב לקרוא לאחמד טיבי 'אדוני' - והוצא באלימות
"מניפולציה זולה": באופוזיציה מסבירים מתי יקזזו את הח"כ החולה
מפולת סלעים בהודו לעיני המצלמות: 9 תיירים נמחצו למוות • צפו
האיום הראשון על תקציב המדינה: האולטימטום של הורביץ ותשובת האוצר
החזאי אורי בץ: אני מקווה שאתבדה בתחזית על החום הצפוי
בכיר 'כחול לבן' מפתיע: הממשלה הקודמת התנהלה טוב יותר עם הקורונה
אחרי שהפרו קיזוז וברקע סערת חוק הדיינים: האופוזיציה לא תקזז ח"כ חולה
תקלה: מבודדים שוחררו בטעות - והדביקו אחרים בנגיף הקורונה
דרעי וגפני תקפו את כהנא: "אנטיוכוס, יש לך מגמה להחריב את היהדות" • צפו
גזירת 'מס הכלים החד-פעמיים' - מגיעה למליאת הכנסת
נתניהו צחק על בנט: "בספר 'איך לנצח את הקורונה', צריך להיות עמוד אחד"
עשור לאביב הערבי: מהומות ברחובות תוניסיה לאחר השתלטות הנשיא

תגובה אחת

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן