צילום ארכיון: טוויטר יאיר לפיד

"הקוקפיט" התכנס: ממשיכים בכוונה להחליף את אדלשטיין ומכחישים פיצול

גנץ, לפיד, אשכנזי ויעלון נועדו במשך כשעתיים. במפלגה הכחישו דיווחים על משבר וטענו כי מדובר בתדרוכים שיוצאים מנתניהו: "נמשיך לפעול לממשלת אחדות בראשות בני גנץ". הליכוד הסכימה לוותר על פסקת ההתגברות: "זו לא העת לפוליטיקה"

כתבות נוספות בנושא:

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
רביץ הפתיע את רבני 'דגל': שכונה חדשה בטלזסטון על שם הרב שך
 • ראש בראש מול הביטוח הלאומי

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • ''ההורים הותירו אותנו לבד ברחוב - עברנו חיי סבל נוראיים": הכלה במונולוג מצמרר

  תוכן מקודם

רביעיית ההנהגה של כחול לבן המכונה "הקוקפיט" נפגשה היום בהשתתפות יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ, יו"ר יש עתיד ח"כ יאיר לפיד, יו"ר תל"ם בוגי יעלון ובכיר המפלגה גבי אשכנזי. "הנהגת כחול לבן נפגשה היום ודנה בחלופות שעומדות בפניה ובאופן המשך הפעילות על מנת למצות את המנדט שהוטל על יו״ר כחול לבן רא"ל (במיל') בני גנץ להקמת ממשלה בראשותו", נמסר בהודעה הרשמית מטעם המפלגה.

עוד אמרו בדוברות כחול לבן כי "בדיון עלו מספר חלופות וכיווני פעולה. סוכם כי בשבוע הקרוב ייעשה כל מאמץ לפתוח את הכנסת והוועדות ולהתחיל לעבוד כדי לסייע לאזרחי ישראל מול המשבר הכלכלי כתוצאה ממגפת הקורנה. חברי ההנהגה של כחול לבן מקווים ומאמינים שבג"ץ יורה לעלות להצבעה את פתיחת ועדות הכנסת ואת יו"ר הכנסת. בכל מקרה ובכל מצב פוליטי – כחול לבן תתמוך בכל מהלך שיסייע בהתמודדות של אזרחי ישראל מול מגפת הקורונה".

גורמים במפלגה צוטטו ב'כאן חדשות' אומרים כי "הליכוד זה מי שמדבר על פירוק כחול לבן ומדובר בספינים שאין בהם אמת. נפעל להקמת ממשלת אחדות לאומית בראשות גנץ". ב'ווינט' דווח כי גנץ בפגישה קיבל גיבוי למהלכים הפוליטיים שהוא מנהל מול הליכוד, ובמפלגה טענו כי הידיעות והפרסומים על משבר וחילוקי דעות מקורם בליכוד ובנתניהו.

יובל קרני ציטט משיחה עם גורם בכחול לבן שאישר כי אנשי הקוקפיט, "דיברו על כל האופציות האפשריות להרכבת ממשלה". על השאלה האם דנו גם על האפשרות להקים ממשלה בראשות נתניהו, השיב הגורם: "דנו על כל האופציות". עם זאת, אחת הערכות במפלגה היא כי אם תוקם לבסוף ממשלת אחדות ונתניהו יהיה הראשון ברוטציה, לפיד ויעלון לא יהיו חלק ממנה.

מקורבים לרביעייה מספרים כי הפגישה הבוקר צופפה את השורות בצמרת המפלגה וכי אין משבר או פיצול. גורם בכיר סיכם את ישיבת הקוקפיט ואמר: "אין שום פיצול בכחול לבן. זה הכול תדרוכים שיוצאים מנתניהו. כחול לבן תעשה הכול כדי להקים ממשלת אחדות רחבה בראשות גנץ. נילחם בכל הכוח שיש לנו כדי להפעיל את הכנסת והוועדות שלה כדי לפקח על עבודת הממשלה ולקיים בישראל משטר דמוקרטי מלא".

ב'ידיעות אחרונות' צוטט גורם בסביבת גנץ שאמר אתמול: "יש רק שתי אופציות: אחדות עם נתניהו או ממשלת מיעוט. שתי האפשרויות גרועות, אבל כל אחת מהן עדיפה על מערכת בחירות רביעית". בכיר בכחול לבן טען אתמול כי יש לקחת בחשבון אפשרות נוספת: נתניהו עושה תרגיל כדי לפרק את כחול לבן — ואז ייסוג מהקמת ממשלת אחדות. כך או כך, מבחינת גנץ מדובר בהימור גדול.

גורם בליכוד צוטט הבוקר ב'ישראל היום' אומר כי "התפשרנו על המון דברים. להסכים על רוטציה שתהיה אפילו פחות משנתיים. הוצאת משרד המשפטים מידינו, ממשלה פריטטית למרות שאנחנו יותר ח"כים. זו ההחלטה אישית של גנץ האם הולך על זה או לא. זה רגע האמת שלו". בליכוד טוענים כי הכדור בידיים של יו"ר כחול לבן: "גנץ יצטרך להחליט אם הוא מוכן לשלם את המחיר. הליכוד מוכן לתת לו ייצוג שוויוני בממשלה גם אם יגיע ללא כל הפלגים בכחול לבן".

ב'חדשות 13' דווח כי נציגי הליכוד הסכימו לדרישת כחול לבן להוריד מהשולחן את פסקת ההתגברות. מדובר בדגל אידאולוגי של מחנה הימין, שנתניהו הבטיח בשנה האחרונה לקדם, אך כידוע מנע בשנים שלפני כן. במהלך המשא ומתן התגלעה מחלוקת בין הצדדים באשר לזהותו של שר המשפטים הבא, אולם הוחלט על זכות וטו הדדית על כל חקיקה בנושא מערכת המשפט. בחדר עלה גם הנושא של פסקת ההתגברות, ונציגי הליכוד הסכימו לזנוח בכנסת הקרובה את קידום הנושא.

מהליכוד נמסר לפני זמן קצר כי "רגע לפני כניסת השבת אנו מחזקים את כל אזרחי ישראל ובראשם את הצוותים הרפואיים וכוחות החירום שפועלים יום ולילה במלחמה נגד מגיפת הקורונה העולמית. תנועת הליכוד קוראת בעת הזו להקמת ממשלת חירום לאומית. אנו מצפים ממפלגת כחול לבן לגלות אחריות לאומית ולהצטרף מיד לממשלת חירום למען עם ישראל. זו לא העת לפוליטיקה. העם מצפה שנגלה אחריות ומנהיגות, נתאחד כולנו ונקים מייד ממשלת חירום לאומית".

 

דיווח: גנץ מסכים לשבת עם נתניהו במחיר פירוק המפלגה; גנץ מכחיש

כתבות קשורות

תקרית חריגה: מפציצים אמריקאים במבט מתוך מטוס קרב רוסי • צפו
הפרקליטות: תושבי לוד שהגנו בגופם על השכונה והרגו מתפרע נהגו כחוק
שר המשפטים לשעבר נגד גדעון סער: "מאבקים פוליטיים צריכים להתנהל בקלפי"
רביץ הפתיע את רבני 'דגל': שכונה חדשה בטלזסטון על שם הרב שך
דרמה בחב"ד: "בכח התורה ובכח המינוי" דחו את הבחירות למינוי רב
העוצמה של טראמפ: הספאק שמתמזג לרשת החברתית החדשה מזנק 400%
סיור מצולם: בקעת הירדן בזווית מעט אחרת
הממשלה מקדמת בניית אלפי דירות בהתיישבות היהודית - ולפלסטינים
המו"מ ייכשל? חיל האוויר הישראלי חזר לתרגל תקיפה באיראן
עוגת גבינה מוצלחת וטעימה / עטרה ז'ורנו
חציל, עגבניות שרי ושום קלויים בתנור / ניסי גולדרייך
אלו השירים החדשים והביצועים שיצאו לאור ליארצייט של ר' שלמה קרליבך
"שוקינג. היועץ המשפטי לממשלה תומך בחוק שיתן לו כח להדיח ראש ממשלה"
צפו: מוטי אילאוויטש, מקהלת שירה ותזמורת פריילך: "הארץ"
תיעוד נדיר מהחלל: פגיעת אסטרואיד על פני כוכב צדק • צפו
הסקר שמביך את בנט: מי צריך להנהיג את הציבור הדתי לאומי?
"בושה וחרפה": חבר בקואליציה משכנע את האירופאים לפעול נגד ישראל
רעולי פנים: כך עצרו בטורקיה את "המרגלים של המוסד" • צפו

8 תגובות

 1. למה אין אפשרות למנוע מלפיד ויעלון להחריב ולפרק את מדינת ישראל ממש אנשים אלימים

 2. תאוות השלטון לפני הכל
  אין סיכוי שלפיד שמסונוור מהשלטון, יוותר על משהו אפילו אם יצטרך לקשור את ידי צהל ע"י הרשימה המשותפת.
  רק בגרות תציל את המדינה
  ה' ישמור

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו