Tomer Neuberg/Flash90

גנץ: "לא תהיה ממשלה, אם לא תהיה כנסת מתפקדת"

יו"ר כחול לבן במסר לנתניהו ואדלשטיין: "לא תהיה ממשלה, אם לא תהיה כנסת מתפקדת, במשטר דמוקרטי לא משביתים את בית המחוקקים". עוד הוסיף: "נגיע לבג"ץ ונדאג שיו"ר הכנסת יביא להצבעה באופן מיידי את הקמת ועדות הכנסת ומינוי יו"ר"
 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

 • 8 ילדים מבקשים עזרה: נשארנו לבד בלי אמא

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הודיע כי "לא תהיה ממשלה, אם לא תהיה כנסת מתפקדת כפי שהדמוקרטיה מחייבת. במשטר דמוקרטי לא משביתים את בית המחוקקים ומונעים ממנו לבטא את רצון האזרחים ובחירתם". לדבריו,"מאז קבלת המנדט אני פועל בדיוק כפי שהבטחתי למען הקמת ממשלה רחבה, יציבה וממלכתית שתדע להתמודד עם האתגר הגדול שלפתחנו.

עוד תקף את ראש הממשלה בנימין נתניהו, "מי שחושב שיקדם אותנו לאזור המסוכן של שולי הדיקטטורה – טועה. ביום ראשון נגיע לבית המשפט העליון ונדאג שיו"ר הכנסת ונתניהו שחצו קווים אדומים השבוע – יביאו להצבעה באופן מיידי את הקמת ועדות הכנסת ומינוי יו"ר".

לדבריו, "כפי שצוותי החירום והצוותים הרפואיים מחרפים את נפשם, גם אנחנו, נבחרי הציבור, חייבים לייצג את האזרחים שבחרו בנו וזקוקים לנו במיוחד בשעה כזו. נמצא את הדרך לעשות זאת תוך עמידה בהנחיות הבריאות המתחייבות. אני מתחייב-לא תהיה בישראל ממשלה שתפגע במוסדות הדמוקרטים, לא תקום פה ממשלה שמתעמרת במערכת המשפט או "מדלגת" על הליכי משפט – גם לא בעת חירום".

עוד הוסיף, "עם כל הכבוד לפוליטיקה, אנו נמצאים בעת חירום רפואית, כלכלית וחברתית. ברמה הרפואית, ברור לכולם שמערכת הבריאות הציבורית נכנסה למשבר הקורונה כשהיא במצב הגרוע ביותר מזה שנים, לאחר הזנחה של עשור. אם הגענו למצב שאנשי עסקים צריכים לקנות מכונות הנשמה לבתי החולים ומנהלי בית חולים מבקשים תרומות מאזרחים- זו הפקרות".

"אני מלא הערכה לצוותים הרפואיים והמקצועיים כולם, יהודים וערבים, במשרד הבריאות ובבתי החולים, שמצליחים להחזיק את המערכת הזו על הרגליים. לכל דבר יש את הזמן שלו וכשיסתיים המשבר נדאג ללמוד ולשקם את המערכת-בדיוק כפי שהתחייבנו במערכת הבחירות. בעת הזו מה שחשוב הוא שכולנו נישמע להוראות, ונקיים אותן בלי "חפיפניקיות", ובלי היסטריה".

"בהיבט הכלכלי-השבוע קיימתי מספר שיחות ופגישות עם נגיד בנק ישראל, ראשי האוצר, הביטוח הלאומי, המועצה לביטחון לאומי ונציגי המעסיקים והעובדים. הדגש הוא לאפשר למשק להמשיך לעבוד כמה שניתן במסגרת המגבלות ולסייע למי שאיבד את פרנסתו. לשם כך הכסף חייב ללכת למקומות הנכונים. לא נאפשר להעביר אפילו שקל אחד לכספים קואליציוניים ולצרכים שאינם דחופים אלא אך ורק למען שמירה על העובדים, העסקים ושימור יכולת הצמיחה הכלכלית של ישראל".

"ויש למשבר הזה גם השלכות חברתיות. אני מבקש מכל אחת ואחד מכם לתת קשב למבוגרים סביבכם שעוברים תקופה לא קלה של בידוד פיזי מיקיריהם. עוד שיחת וידיאו, עוד צלצול טלפון להראות על דאגה ואכפתיות. לסייע להם עם קניות אם צריך – תוך שמירת מרחק, והכי חשוב – להמשיך לעזור אחד לשני בהתאם למגבלות והנחיות משרד הבריאות. הערבות ההדדית, בלי קשר לעמדות פוליטיות, שכוללת גם הישמעות להוראות, היא סוד הכוח של עם ישראל והחברה הישראלית. אני וחבריי נדאג שהיא תימשך ותתחזק", דברי גנץ.

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

10 תגובות

 1. אני לא מבין לשם מה הכפילות הזאת, אם רצים כל הזמן לבגץ שבגץ ינהל את המדינה, חבל על הזמן שמתבזבז, שחיות תנהל הכל, וחבל לבזבז כסף על בחירות

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו