בליכוד מודיעים רשמית שהבלוק יחרים את דיוני המליאה: "הליכוד והמחנה הלאומי החליטו להחרים את דיוני המליאה ושלא לקחת חלק בהליך בזוי זה. עם זאת נוודא כי הכנסת תפעל באופן רציני ומקצועי במסגרת הוועדות האמונות על הפיקוח הפרלמנטרי"

במפלגת הליכוד מאשרים רשמית כי בלוק הימין-חרדים יחרים את דיוני מליאת הכנסת שיתקיימו היום: "לאור התנהלותם המבישה (של כחול לבן, ב.ב), הליכוד והמחנה הלאומי החליטו להחרים את דיוני המליאה ושלא לקחת חלק בהליך בזוי זה. עם זאת ומתוך אחריות לאומית, נוודא כי הכנסת תפעל באופן רציני ומקצועי במסגרת הוועדות האמונות על הפיקוח הפרלמנטרי של עבודת הממשלה".

בליכוד טוענים כי, "כחול לבן רומסים את הדמוקרטיה על חודו של קול, באמצעות הרשימה המשותפת וביניהם תומכת הטרור היבא יזבק. במשך כל שנות קיומה של מדינת ישראל ובכל 22 הכנסות שהוקמו בה, מאז ומעולם, לא היה מצב בו מביאים להצבעה במליאה את הקמתה של הועדה המסדרת והוועדות הנוספות ללא הסכמה".

במפלגתו של ראש הממשלה תקפו את כחול לבן על קידום המהלכים הפוליטיים בזמן משבר הקורונה: "מדינת ישראל והעולם כולו נמצאים במשבר הבריאותי המורכב ביותר שידעה האנושות במאה השנים האחרונות. בזמן שראש הממשלה עסוק בטיפול וניהול המשבר, כחול לבן וחבריהם מבקשים לבטל חוקי יסוד ולהעביר חקיקה פרסונלית ורטרואקטיבית להדחת ראש הממשלה".

עוד הוסיפו ותקףו את יו"ר יש עתיד יאיר לפיד על סירבו להצטרף לממשלת חירום לאומית ואמרו כי, "לא יעלה על הדעת שברגעים מכריעים וקריטיים למדינת ישראל, במקום להיכנס מתחת לאלונקה בוחרים כחול לבן בהתנהלות דיקטטורית והרסנית המונעת משנאה ותאוות השלטון. סירובם המתמשך להקמת ממשלת חירום נובע משיקולים זרים ואינטרסנטים המובלים ע״י יאיר לפיד חסר האחריות".

 

נתניהו: "לפיד מנסה להעביר עם בל"ד חוקים איראניים שימנעו ממני להתמודד" • צפו