צילום: הלל מאיר / Flash90

לוין: "בג"צ מוביל את ישראל לאנרכיה ומתנהל כאילו המדינה שייכת לו"

שר התיירות יריב לוין תוקף הבוקר בחריפות את ביהמ"ש העליון: "עם כל הכבוד הנשיאה חיות צריכה לעסוק במה שבית המשפט מופקד עליו. היא לא מופקדת על ניהול הכנסת". גורמים בכחול לבן: "אנחנו יותר קרובים לבחירות רביעיות מאשר להקמת ממשלת אחדות"

 • יתמות עגולה: "בגיל 16 מצאתי את עצמי יתומה מאב ואם"

  תוכן מקודם

 • פגישה שבוטלה פעמיים והצילה חיים

  תוכן מקודם

 • למרות הסגר: שליחי ועד הרבנים הגיעו לרמינוב

  תוכן מקודם

 • עיסקה עם גדולי הדור! הזדמנות של פעם בשנה

  תוכן מקודם

אחרי הקמת הועדות הפלונטר הפוליטי נמשך: שר התיירות יריב לוין תקף הבוקר (שלישי) בחריפות את בית המשפט העליון והאשים כי הם מובילים את ישראל לאנרכיה ומתנהל כאילו המדינה שייכת לו. בראיון ל'רשת ב" אמר לוין כי בית המשפט פוגע בכלל בסיסי בדמוקרטיה, עקרון הפרדת הרשיות, כאשר הוא משתלט על הכנסת ונוטל לידיו את ניהול המליאה.

השר לוין הדגיש כי, "יושב ראש הכנסת יולי אדלשטיין פועל במסגרת סמכותו, וכפי שהכנסת אינה יכולה לחייב את בית המשפט העליון לקיים דיון מסוים ביום כלשהו, כך ההיפך אינו אפשרי, יו"ר הכנסת אמר באופן ברור וחד שהישיבה תתקיים בדיוק על פי מה שנקבע בתקנון, קרי עד שתובא לאישור ממשלה. זו הסיבה שבגללה נכתב בתקנון ההסדר הזה, זו בדיוק סמכות יו"ר הכנסת. בג"ץ בא ומשתלט על הכנסת".

עוד הוסיף לוין: "לו הייתה נשיאת בית המשפט העליון מגיעה לבניין הכנסת ביחד עם משמר בית המשפט ונכנסת למליאה נוטלת את פטיש היו"ר ומנהלת את הישיבה אני מניח שהיתה קמה זעקה גדולה וכולם היו מבינים מה מתרחש".

"עם כל הכבוד הנשיאה חיות צריכה לעסוק במה שבית המשפט מופקד עליו. היא לא מופקדת על ניהול הכנסת. בית המשפט לא יכול לנהל את הכנסת ולבוא במקום יו"ר הכנסת. לצערי הרב מי שמוביל אותנו לשם (לאנרכיה) זה בית המשפט. צריך להסתכל על הדברים כפי שהם. חמישה שופטים שנבחרים בשיטת חבר מביא חבר בלי פרוטוקול בחדרי חדרים בדרך לא דרך, יושבים וחושבים שהם יכולים לנהל את הכול. זאת לא מדינה שיש לה בית משפט, אלא לצערי בית משפט שמתנהל כאילו המדינה בכלל שייכת לו", דבריו של השר יריב לוין.

מכחול לבן נמסר בתגובה: "בימים אלה חשוב שתהיה כנסת מתפקדת כדי לסייע למדינה בהתמודדות עם משבר הקורונה. כעת כשהשגנו זאת, אנו עדיין קוראים ליריב לוין ולליכוד להפסיק עם הפוליטיקה הקטנה, להפסיק עם ההסתה והפגיעה במוסדות המדינה ולבוא איתנו לממשלת אחדות".

בתוך כך העיתונאי זאב קם מדווח הבוקר כי לאחר פסיקת בג"צ אמש שמחייבת את אדלשטיין לקיים מחר הצבעה על בחירת יו"ר כנסת, בכירים בכנסת אומרים שכל האפשרויות נמצאים כרגע על השולחן, ורומזים על כך שיש אפשרות שלא לקיים מחר את ההצבעה על בחירות יו"ר חדש, וזאת למרות החלטת שופטי בג"צ.

את ההחלטה בנושא אמור לקבל אדלשטיין במהלך היום לאחר התייעצויות שיקיים עם גורמים משפטיים שונים. כרגע שורר כעס רב בלשכת אדלשטיין על שופטי בג"ץ, בין השאר לנוכח הזמן הקצר שעבר בין הודעת אדלשטיין אמש לבין החלטת בג"ץ, דבר שמלמד שההחלטה נכתבה עוד לפני שאדלשטיין מסר את תשובתו.

בד בבד, בכירים בכחול לבן בסביבת גנץ אומרים הבוקר כי אנו יותר קרובים לבחירות רביעיות מאשר להקמת ממשלת אחדות. לדברי הבכירים, המשא ומתן בין כחול לבן לליכוד לא יחודש כרגע וזאת למרות שהכנסת חזרה לעבוד והוקמו ועדות הפיקוח על הממשלה, כפי שדרשו בכחול לבן. לדברי אותם בכירים בכחול לבן, היתה כוונה לחדש את המשא ומתן הקואליציוני לאחר הקמת הוועדות, אך הדברים החריפים שאמרו אתמול בכירים בליכוד (השרים לוין ואוחנה) נגד בג"ץ לא מאפשרים לחדש את המשא ומתן ולמעשה כופים את המשך הנתק בין שתי המפלגות.

5 תגובות

הרוב קובע! מה לא ברור?!? בדמוקרטיה הרוב קובע, אז אתם תפתחו תכנסת, תפסיקו להתנהג כעבריינים ותשחררו תמדינה.
עוד אחד שלא מסתכל על העשור האחרון בשליטת המפלגה שלו..

הבגץ קורונה והשמאל יונקים מאותו שורש רוחני

לא הבנתי את הקשר בין בג"ץ לשמאל ובין שניהם לקורונה,
ואם כבר מדברים על בג"ץ – לאחרונה הוכח שהוא שונא חרדים בטירוף והיה מוכן לתמוך בימיני מובהק כמו רון קובי העיקר לדפוק את החרדים.

ב,ה
מפלגת הפשע מחל וגוש השלמונים מסרבים לקבל את בחירת הרוב קדימה ביבי לכלא במהרה בימינו אמן סלה

צודק ב100 אחוז

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו