יו"ר ועדת הכספים הזמנית ח"כ עודד פורר פתח את הדיון הראשון בוועדת הכספים וביקש להשאיר את החרמות בצד, ולהצטרף יחד לדיוני הוועדה כדי לעזור למדינת ישראל לצאת מהמשבר הכלכלי כתוצאה מנגיף הקורונה, בנוסף הודה פורר ליו"ר היוצא ח"כ משה גפני על עבודותו

ועדת הכספים הזמנית, בראשות ח"כ עודד פורר, מקיימת הבוקר (שלישי) ישיבה לעניין אישור העמדת ערבות מדינה לקרן הסיוע הייעודית לעסקים בשל התפשטות נגיף הקורונה. ח"כ פורר קרא בפתח הישיבה לממשלה להציג משנה סדורה לטיפול במשבר ולסיוע למגזר העסקי: "מטרת הוועדה לייצר וודאות עד כמה שאפשר. אי אפשר לפעול מיום ליום, זה משבר שילווה אותנו תקופה ארוכה".

יו"ר הוועדה הזמנית ח"כ עודד פורר פתח את הדיון, וקרא לממשלה לקדם במהרה תוכנית לסיוע למשק הישראלי נוכח משבר הקורונה: "לנהל ולהפוך ליו"ר בוועדה בתקופה זו זה לא עניין פעוט, מדובר באחת התקופות המורכבות במדינת ישראל מבחינה כלכלית. החשיבות זה קודם כל להכריח את הממשלה לקבוע סדר יום לטיפול במשבר".

פורר פתח את דבריו בקריאה ליו"ר היוצא ח"כ משה גפני ואמר: "אני רוצה להודות לח"כ משה גפני יו"ר הוועדה היוצא, שאני מקווה שיקח חלק בעבודת הוועדה, אני פונה לכל חברי הוועדה, אלה שכאן ואלה שלא כאן, אלה שמסרו שמות ואלה שלא מסרו. מרגע שהוקמה הוועדה תשאירו את החרמות בצד, הפעילות הזו היא חובה. אני מצפה שכל הסיעות יכנסו מתחת לאלונקה ויתנו כתף. מטרת הוועדה היא לטייב את עבודת הממשלה, שהתוצרים יביאו תקווה למשק הישראלי בתקופה בלתי אפשרית, האחריות הזו על כל חברי הכנסת".

פוור המשיך: "אנחנו במשבר ריאלי שעלול להשפיע על המערכת הפיננסית, כדי לא להגיע למצב שכל הכלים נשברים, אנחנו צריכים תוכנית והגדרת מטרות, צריך לסיים את עידן האי וודאות הכלכלית בישראל ככל האפשר. אי וודאות גם מבחינת מי מנהל את האירוע מבחינת הממשלה מבחינה כלכלית, כל אחד בממשלה תופס פוזיציה, ותופס כותרת, צריך לסיים את המצב הזה. מטרת הוועדה לייצר וודאות עד כמה שאפשר. אי אפשר לפעול מיום ליום, זה משבר שילווה אותנו תקופה ארוכה".

"לא ייתכן שאף אחד לא ידע מה תוכנית הממשלה למחר, לא ייתכן שאנשים ממתינים ערב ערב ל-9 בערב לראות את מסיבת העיתונאים עם רה"מ, וידעו מה יעלה בגורלם. צריך לתת תקווה וקמצוץ של ידע מה יקרה מחר למגזר העסקי. על כתפיהם הם נושאים את הכלכלה הישראלית, הם הובילו את הסטארטפ-ניישן, זה השלב שהממשלה צריכה להחזיר, ולהיות שם בשביל העסקים הקטנים והבינוניים. יש הבדל בין עסק בירידה לעסק שקרס".

יו"ר הוועדה הדגיש: "אנחנו נתעקש לקבל תוכנית מהממשלה, איך שומרים על המשק כגחלים לוחשות, שכאשר יסתיים המשבר, הרוח תבעיר את האש מחדש. יש לוועדה כלים, לא ניתן מקום למריחה, יהיו לוחות זמנים. בישיבה שאני מתכוון לקיים ביום חמישי, לפחות תציג הממשלה את עיקרי התוכנית שלה. חייבים לייצר מסלול כללי לעסקים ולציבור, אם הממשלה לא תעשה את הזה, הוועדה תציג תוכנית".

"לא יהיה פה סיוע בלי מחשבה על המימוש מצד הממשלה, לא ניתן מקום לכותרות, אתם חייבים לייצר רשת ביטחון לעסקים הקטנים. האנשים שנושאים בנטל חייבים לדעת שיש להם רשת ביטחון. העצמאי מוצא עצמו תלוש. אני שב וקורא לכל חברי הכנסת, לקחת חלק במאמץ", סיים פורר את דבריו.

נציין כי חברי הוועדה מהליכוד, יהדות התורה, וש"ס, החרימו את הועדה, אך ח"כ אופיר סופר ממפלגת ימינה בחר כן להגיע להשתתף בדיון, סופר מתח ביקורת על התנהלותם של כחול לבן אך הדגיש כי הוא ימשיך לעשות את עבודתו וימשיך להשתתף בדיוני הוועדה.