המליאה אישרה להקים ארבע וועדות זמניות: טיפול בנגיף הקורונה בראשות עפר שלח, היערכות מערכת החינוך בראשות ניצן הורוביץ, וועדת העבודה ורווחה ומיגור הפשיעה במגזר הערבי בראשות נציגי הרשימה המשותפת. "גוש ה-58" החרים את ההצבעות

מליאת הכנסת אישרה את הצעת הוועדה המסדרת להקים ארבע וועדות מיוחדות. כל הוועדות יהיו ועדות זמניות שיכהנו עד להקמת הוועדות הקבועות של הכנסת ה- 23. חברי ה"גוש ה-58 החרימו את ההצבעות. ההצבעות ארכו כשעה, מאחר וכלל חברי הכנסת היו צריכים להיכנס ולצאת מהמליאה 4 פעמים, הח"כים אלון שוסטר ורם בן ברק השוהים בבידוד הצביעו מיציע האורחים מאחורי זכוכית.

בהקמת ועדת מיוחדת לטיפול בנגיף הקורונה, כשעל פי ההצעה בראשות הוועדה יעמוד ח"כ עפר שלח, תמכו 55 ללא מתנגדים. בהקמת ועדה מיוחדת להיערכות מערכת החינוך לשנת הלימודים הבאה והחינוך המיוחד, תמכו 54 ללא מתנגדים, ע"פ ההצעה בראשות הוועדה יעמוד ח"כ ניצן הורוביץ.

בהקמת הוועדה מיוחדת לענייני עבודה ורווחה תמכו 51 ללא מתנגדים, ע"פ ההצעה בראש הוועדה יעמוד ח"כ מן הרשימה המשותפת. בהקמת הוועדה למיגור האלימות והפשיעה במגזר הערבי, תמכו 53 ללא מתנגדים כשעל פי ההצעה בראש הוועדה יעמוד ח"כ מן הרשימה המשותפת.

צילום: דוברות הכנסת – עדינה ולמן

יו"ר הוועדה המסדרת ח"כ אבי ניסנקורן אמר כי, "גם אם יש לנו מחלוקות בתוך הבית הזה וגם אם המערכת הפוליטית סוערת, דבר אחד צריך להיות נר לרגלינו וזה שמירה על שלטון החוק והחלטות בית המשפט העליון והחלטות בית המשפט באופן כללי. אחרת מי ישורנו, אנחנו לא נהיה בדמוקרטיה. אנחנו באמת צריכים לחפש את המשותף עד כמה שזה אפשרי. אנחנו בימים קשים, הציבור הישראלי מסתכל עלינו ואני חושב שהוא רוצה גם לראות כנסת שעובדת ביחד, גם לראות מלחמה משותפת בנושא הקורונה וגם שמירה על הדמוקרטיה".

גורמים בכחול לבן אמרו הבוקר ל'חדשות JDN' כי הליכוד מסרבים לקחת ועדות, הצענו להם מספר פעמים להקים עוד ועדות בהובלתם, אבל הם מסרבים. "יותר מתמיד, אזרחי ישראל צריכים שנבחרי הציבור שלהם יעבדו עבורם בלי שום שיקול פוליטי. אנחנו קוראים גם לליכוד ולמפלגות נוספות לקחת חלק בפעילות הפרלמנטרית ולהיות שותפים", נמסר בהועדה רשמית של כחול לבן.

מהליכוד נמסר הבוקר כי, "כחול לבן יחד עם ליברמן והמשותפת החליטו לגזול את הכנסת משניים וחצי מיליון מצביעי מחנה הימין. תוך דורסנות חסרת תקדים, התעלמות מכל נוהג קיים מאז ומעולם בכנסת, הם החליטו להקים לא פחות משש ועדות זמניות כשבכולן קבעו רוב לעצמם כשנציג מטעמם עומד בראשן, וזאת בניגוד מוחלט לחלוקת המנדטים הכוללת בין סיעות הכנסת ומהנוהל המקובל מזה 22 כנסות".

"מחנה הימין לא יתן לזה יד ולא ישתתף בדיונים ובהצבעות הלא דמוקרטיות הללו שדורסות ומתעלמות מ-58 חברי כנסת שהעם בחר. נמשיך להיאבק נגד ההתנהלות הבריונית והלא דמוקרטית של קואליציית גנץ-לפיד, ליברמן והיבא יזבק בשמם של כל אזרחי ישראל", לשון הודעת הליכוד.