יו"ר כחול לבן מגיב לפנייתו הפומבית של ראש הממשלה: "אני קודם כל אחזיר את הדמוקרטיה הישראלית לתפקוד מלא - ללא פחד וללא מורא. אחר כך בכוונתי לדון בכל הדרכים האפשריות להקים ממשלת אחדות שתיאבק בקורונה ותטפל באתגרים הנוספים שלפתחנו"

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ הגיב הערב לקריאתו הפומבית מוקדם יותר של ראש הממשלה בנימין נתניהו: "נתניהו, הפערים ביננו מהותיים. אני נאבק על חובת הפעלתה של הדמוקרטיה הישראלית, ואני מקווה שתצטרף אליי במאמצים האלו. וחשוב מכך – עליך לומר באופן ברור לעם ישראל שאת פסיקות בית המשפט ממלאים ושבישראל לא תהיה אנרכיה".

גנץ השיג את השיגו ביממה האחרונה: "אזרחי ישראל, מה שאנחנו רואים בשבוע האחרון הוא חסר תקדים – כחול לבן בראשותי יצאה למאבק על המובן מאליו: הקמת ועדות הכנסת שיוכלו לשרת את האזרחים – לאפשר מתן פיצויים לעצמאים, לדאוג לחוסנו של הביטוח הלאומי, לבחון את שיטות המעקב אחרי האזרחים ולסייע ככל הניתן במתן פתרונות לאזרחי ישראל בנושא וירוס הקורונה".

"אתמול הקמנו את ועדת הכספים וועדת חוץ וביטחון, והיום הקמנו גם ועדה שתטפל בנושא הקורונה וועדות נוספות שהן קריטיות בעת הזו.
עד מחר, לפי פסק הדין של בג"ץ, נמנה יו"ר כנסת כפי שמתחייב במדינה דמוקרטית. לא יעזרו הספינים, המתקפות משולחות הרסן על בית המשפט, עליי ועל שותפיי".

"אני קודם כל אחזיר את הדמוקרטיה הישראלית לתפקוד מלא – ללא פחד וללא מורא. אחר כך בכוונתי לדון בכל הדרכים האפשריות להקים ממשלת אחדות שתיאבק בקורונה ותטפל באתגרים הנוספים שלפתחנו", כתב גנץ בפייסבוק. לדבריו, "אסור שבשם משבר הקורונה שמחייב טיפול מעמיק – רפואי, חברתי וכלכלי, תירמס הדמוקרטיה הישראלית. לא במשמרת שלי".

ראש הממשלה פנה מוקדם יותר בציוץ בטוויטר ליו"ר כחול לבן וכתב: "בני גנץ, זו שעת מבחן למנהיגות ואחריות לאומית. אזרחי ישראל זקוקים לממשלת אחדות שתפעל להצלת חייהם ופרנסתם. זה לא הזמן לבחירות רביעיות. שנינו יודעים שהפערים בינינו קטנים ושניתן להתגבר עליהם ולהקים ממשלה. בוא ניפגש עכשיו ונקים ממשלה עוד היום. אני מחכה לך". לאחר הציוץ פנתה לשכת נתניהו לגנץ בניסיון לתאם פגישה ביניהם, ללא הצלחה.