צילום: דוברות הכנסת - עדינה ולמן

זוהר: "נתניהו יודיע שמהרגע שיתמנה יו"ר כנסת – דיוני האחדות יפסקו"

הועדת המסדרת מתכנסת לאשר כינוס מליאה להצבעה על תפקיד יו"ר כנסת קבוע: "ההחלטה שלכם היום קובעת באופן סופי שלאחר סיום המשבר אנחנו הולכים לבחירות רביעיות", אמר זוהר. ח"כ יזהר שי: "מי שמאיים באולטימטום פניו אינם לאחדות"

הועדת המסדרת מתכנסת כעת בכדי לאשר כינוס מליאה היום בשעה 16:00 להצבעה על תפקיד יו"ר כנסת קבוע, דיון אותו ינהל על פי פסיקת בג"ץ ח"כ עמיר פרץ, למרות שהתפטרותו של ח"כ יולי אדלשטיין טרם נכנסה לתוקף. יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר אומר בדיון כי "ראש הממשלה הולך להודיע שמהרגע שיתמנה יו"ר כנסת מטעמכם שלא בסיכום, כל הדיונים על ממשלת אחדות יפסקו".

"ברכות למשותפת על ההישג שמנעה ממשלת אחדות", הוסיף. לגבריו, "נכון להיום הכנסת מנוהלת ע"י כחול לבן ונשלטת ע"י הרשימה המשותפת. הרשימה המשותפת מחזיקה בקולות שעושים את ההבדל בין רוב למיעוט. המצב הזה הולך להימשך עד סיום משבר הקורונה, משום שההחלטה שלכם היום קובעת באופן סופי שלאחר סיום המשבר אנחנו הולכים לבחירות רביעיות".

ח"כ יזהר שי מכחול לבן אמר כי, "מי שמאיים באולטימטום פניו אינם לאחדות, אנחנו לא מתרגשים מהאיומים האלה." ח"כ שלמה קרעי בדיון: "אם אתם רוצים לתת לבג"ץ להשתלט על הכנסת אז תתפטרו כולכם ותנו לבג"ץ לנהל את הכנסת, בשביל מה צריך אתכם? אתם מאפשרים לרשות אחת להשתלט על רשות אחרת, לא היה כדבר הזה. לרשות המחוקקת יש תקנון ויש חוקים.

ח"כ מתן כהנא: "כולנו יודעים מה בכוחו של יו"ר הכנסת לעשות לממשלה ולכנסת, הוא יכול מרר את חיי הממשלה ולא לאפשר לממשלה למשול. מעולם מאז הקמת המדינה לא היה יו"ר כנסת מהאופוזיציה. אני לא מבין מה עושה גנץ, מאיר כהן הולך להיות חלק מהאופוזיציה בכל מקרה, הרי יש עתיד מחרימים את נתניהו והוא יפריע גנץ כשהוא יהיה בממשלה. בג"ץ חודר פה ברגל גסה למקומות שלא שלו, לחדור ללב עבודת הפרלמנט זה פשוט מגוחך".

ח"כ אסף זמיר: "הפכו את הרשות המחוקקת לזרועה המבצעת של הרשות המבצעת. זה נכון שמה שקורה כרגע הוא תקדימי אבל ההתנהלות של הקואליציה שלכם בשבוע האחרון היא תקדימית. לא היה דבר כזה ש 61 ח"כים דורשים משהו ואתם מסרבים. זו שבירת כלים שלאחריה אי אפשר להתלונן על דברים שלא נעשו בעבר".

ח"כ עופר כסיף: "אנחנו שומעים את הסיסמאות הדלוחות והנבובות של אותם גורמים כאילו הרשות השופטת התערבה בעשייה של הרשות המחוקקת. לא, מי שמונע מהרשות המחוקקת לפעול זו הרשות המבצעת. הרשות השופטת מגנה על הרשות המחוקקת מפני הדורסנות הטוטליטרית של הרשות המבצעת".

3 תגובות

צודק רק במאפיות מנהלים משא ומתן עם אקדח מכוון לרקהעם הם לא מתנהלים בהסכמה מראש אין שום טעם למשא ומתן הם רוצים רק אנרכיה העיקר שביבי לא יהא ראש ממשלה.

הזוי לחלוטין הניתוק של הכנסת מהעם אנשים מתים ברחובות והם עסוקים במריבות קטנוניות ??

אם הבחירות היו חודש אחרי ההתפרצות של הקורנה, היה לגוש הימין ששים ושנים מנדטים.
מה שמראה שהכל משמים ולא יעזור כלום

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן