הממשלה שבדרך: ליצמן ודרעי יישארו בתפקידם; גנץ מתלבט בין החוץ לביטחון

הממשלה המסתמנת: נתניהו - רה"מ, גנץ - מ"מ רה"מ, אשכנזי - ביטחון/חוץ, אדלשטיין - יו"ר הכנסת, כץ - אוצר, דרעי - פנים ודתות, ליצמן - בריאות, בנט - חינוך. עוד לחוסן לישראל: כלכלה, משפטים, תקשורת, החקלאות, תרבות וספורט, איכות הסביבה
 • "נקרע לי הלב" הפרמדיק שטיפל ברב פרוש ז"ל

  תוכן מקודם

 • "הנני מכירות הרבה שנים שהוא פך שמן טהור ועדיו לגדולות

  תוכן מקודם

 • 31 יתומים נישאים בחודש תמוז

  תוכן מקודם

 • "מודים על כל איבר שחוזר לתפקד" מיטל בטור מרגש

  תוכן מקודם

המגעים בין הליכוד לחוסן לישראל נמשכים הלילה ביתר שאת וככל הנראה כבר בתחילת שבוע הבאה צפויה להיחתם בין הצדדים הסכם קואליציוני. טרם ברור האם הממשלה תהיה באופן רשמי בתחילתה "ממשלת חירום" או ממשלת אחדות מלאה שתכהן 3-4 שנים. בזמן שנתניהו יכהן כראש הממשלה, גנץ יכהן כממלא מקומו וגם כשר החוץ או שר הביטחון. יולי אדלשטיין צפוי לחזור בקרוב לתפקיד יו"ר הכנסת.

בעיקרון תכנן גנץ לכהן כשר החוץ במטרה לצבור ניסיון מדיני, מאחר וניסיון ביטחוני יש לו בשפע כרמטכ"ל לשעבר. אך בעקבות משבר הקורונה העולמי התחום יהיה פחות פעיל בתקופה הקרובה, בנוסף לכך שנתניהו מתפקד כ"שר על" ומחזיק בקשרים רבים עם מנהיגי העולם. בכיר חוסן לישראל ח"כ גבי אשכנזי שהצטרף אליו למהלך יכהן בתפקיד השני.

בסך הכל חובן לישראל צפויה לקבל 15 שרים בממשלה מתוך 30, למרות שהיא מגיעה עם פחות מ-20 חברי כנסת, מאחר וההסכם הוא שתהיה ממשלה שיוונית. ככל הנראה חלק משרים יהיו ללא תיק, אך על פי המסתמן, חוסן לישראל תקבל את התיקים הבאים: ביטחון, חוץ, משפטים, תקשורת,כלכלה, החקלאות, תרבות וספורט, איכות הסביבה.

המפלגות החרדיות, שמונות יחד 16 מנדטים, לא הרבה פחות ממפלגתו של גנץ, לא צפוית להיפגע משמעותית מהקמת הממשלה. בעקבות משבר הקורונה, שר הבריאות יעקב ליצמן לא יוזז מתפקידו, גם יו"ר ש"ס השר אריה דרעי ימשיך לכהן כשר הפנים ועל פי המסתמן המפלגה תחזיק גם בתיק הדתות. "ליברמן ולפיד היו האיום המרכזי שלנו, אין לנו בעיה עם גנץ", אמרו הערב במפלגות החרדיות.

בליכוד שורר מתח רב לקראת חלוקת התיקים. ח"כ ישראל כ"ץ שייאלץ לעזוב את תפקיד משרד החוץ, ימונה ככל הנראה לשר האוצר, למרות ההבטחה שמחזיק ח"כ ניר ברקת לתפקיד. מקורבי ברקת אמרו הערב כי הוא "סומך על ראש הממשלה באופן מלא ואין לו ספק שיקיים את הבטחתו לאזרחי ישראל וימנה אותו לתפקיד שר האוצר בממשלת החירום, ובוודאי לנוכח המשבר החמור ביותר לכלכלת ישראל מאז קום המדינה".

בימינה יפסידו את תיק הביטחון אותו מחזיק בתקופה האחרונה השר נפתלי בנט, בליכוד הוצע לו תיק החינוך, אך מקורבב מסרו כי "אין שום מגעים לקבלת תיק החינוך. פייק ניוז מוחלט". בנט שוחח הערב עם נתניהו, וניסה להבין לאן הוא מייעד את מפלגתו. ב'ווינט' דווח כי בליכוד ציינו כי נתניהו עדיין לא הכריע אם מפלגתו של בנט תהיה חלק מהממשלה.

ח"כ גבי אשכנזי הגיב הערב לראשונה למהלך ואמר כי "המדינה נמצאת בתקופת משבר לאומי, מהקשים ביותר שידענו. משבר קשה, דורש הכרעות קשות. אנחנו משרתי ציבור, שירתנו את הציבור כל חיינו. לא יכולנו בתקופה הזו לעמוד מנגד. בעת הזו אזרחי ישראל זקוקים לממשלת חירום לאומית. כמו תמיד, גם היום – ישראל לפני הכל".

יו"ר הכנסת ח"כ בני גנץ הגיב הערב להצהרות התקיפות נגדו שלפיד ויעלון וכתב: "יאיר, בוגי, תודה על הדרך שעשינו ביחד בשנה האחרונה. תמיד תהיו בעיניי פטריוטים שאוהבים את המדינה ופועלים למענה מכל מקום שבו תהיו. בסוף הדרך אני מאמין שאסור לגרור את ישראל לבחירות רביעיות בתקופה כה מאתגרת כאשר המדינה מתמודדת עם משבר הקורונה והשלכותיו ועל כך אנו חלוקים. ישראל לפני הכל".

 

לפיד: "גנץ זחל לממשלת נתניהו – שלא ימכור לנו שזה לטובת המדינה"

יו"ר הכנסת בני גנץ: "אקדם בכל דרך אפשרית הקמת ממשלת חירום לאומית"

74 בעד, 18 נגד: גנץ נבחר ליו"ר הכנסת – נתניהו הצביע בעד, לפיד נעדר

בנט: "מברך את גנץ על הצעד האמיץ – הדיווחים על שיח תיקים הם פייק ניוז"

כחול לבן מתפרקת: יש עתיד ותל"ם הגישו בקשה לפיצול מחוסן לישראל

 

כתבות קשורות

אַהֲרֹן כַּהֲנָא קַדִּישָׁא • הילולת הרה"ק מהר"א מבעזלא זיע"א
אתרא קדישא מירון: שבת התאחדות לקהל חסידי אשלג
יִזְכּוֹר אַהֲבָתָם • הילולת כ"ק האדמו"ר מסאדיגורה זצ"ל
וְרוּחַ נָכוֹן חַדֵּשׁ בְּקִרְבִּי: מרן הגר"ד לנדו הגיע לקעמפ של הישיבה ושורר ניגוני רגש • צפו
מעמד כבוד התורה בישיבה קטנה ברסלב בית שמש בראשות הגרי"מ שכטר
בסמוך לחופי עומאן: שני אנשי צוות נהרגו בתקיפת הספינה בבעלות ישראלית
נתניהו קיבל את החיסון השלישי: "הממשלה בזבזה זמן יקר; חייבים להתחסן"
הנשיא וראש הממשלה פתחו את מבצע החיסון השלישי; בנט המציא מצווה
התרסקות המטוס והתאונה המפחידה • עשרת הסרטונים הנצפים של השבוע
משרד ההגנה הבריטי: ספינה בבעלות ישראלית הותקפה מול עומאן
מסמך אמריקני שדלף: "וריאנט דלתא מדבק כמו אבעבועות רוח"
מחדל הקורונה: עלייה משמעותית נוספת במספר החולים במצב קשה

9 תגובות

 1. יולי אדלשטיין הוא זה שיצא גדול… בלי הטררררם שלו בדרך הטבע לא היה מתקדם שום דבר בכיוון הרצוי.. לב מלכים ושרים ביד ד'….

 2. אנחנו לא מתלבטים:
  רוצים את גנץ
  מ"חוץ" ל"בטחון"
  ובמרחק "בטחון" מה"חוץ"
  בקיצור יהיה לנו "בטחון" אם הוא יהיה ב"חוץ".

 3. צריך לזכור לומר גם כל הכבוד לנתניהו שהסכים לוותר על הרבה תיקים
  ובעצם לכל מי שמעורב בהקמת הממשלה הזאת שסוף סוף למדו לוותר
  (כולל גפני שבינתיים נשאר בלי תפקיד משמעותי)

 4. הקב"ה גידל אותם ורומם אותם עד כמעט כמעט השפיץ וכמו את המן טראח נפילה והתרסקות בבושת פנים
  חחחחחחחחחח

 5. שמח ששניים לא נכדו ולא יכנסו לברמן ולפיד שהם רמסו את החרדים בכל הכוח כאן אנחנו רואים יד ה" ויהי רצון שלא יהיה להם תקומה

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן