3 בקבוקי תבערה הושלכו לעבר רכב ממוגן של משמר הגבול ביציאה מהיישוב יצהר, האירוע הסתיים ללא נפגעים מלבד נזק קל לרכב. נתניהו: "פשע כפול ומכופל בעת הזו". המשטרה: "אירוע טרור חמור, ניסיון רצח". בנט: "בושה וחרפה. למצות איתם את הדין"

בקבוקי תבערה נזרקו הערב (חמישי) אל עבר רכב של משמר הגבול ביציאה מההתנחלות יצהר בשומרון. לא היו נפגעים באירוע. טרם האירוע, כוחות משמר הגבול ביצעו פעולת אכיפת שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי" הסמוך ליצהר. בסיום הפעולה, נזרקו שלושה בקבוקי תבערה על הרכבים ואחד אף פגע ברכב משטרה. לרכב נגרם נזק קל.

מהמשטרה נמסר כי "3 בקבוקי תבערה הושלכו לעבר רכב מג"ב ממוגן שעשה דרכו מהיציאה מהיישוב יצהר עם לוחמים שסיימו פעילות לאכיפת צו שטח צבאי סגור במאחז הבלתי חוקי "קומי אורי". ככל הנראה פגע אחד מבקבוקי התבערה ברכב הממוגן אך באירוע אין נפגעים בקרב כוחותינו. נזק קל נגרם לרכב. כוחות גדולים של מג"ב וצה"ל מבצעים סריקות במקום".

עוד הוסיפו במג"ב כי, "מדובר באירוע טרור חמור מאוד ובעליית מדרגה קיצונית בכל הקשור לאלימות המופנת כלפי הלוחמים שפועלים לאכיפת החוק ולשמירה על ביטחון התושבים באזור יצהר. לאחרונה התגברה האלימות מצד פורעים תוך ניסיון להמשיך בבנייה בלתי חוקית במאחז "קומי אורי". במג"ב מדגישים שהאירוע החמור הזה לא ירתיע מהמשך ביצוע המשימה לאכיפת החוק והסדר בגזרה".

ראש הממשלה בנימין נתניהו הגיב לאירוע ואמר כי "אני מגנה בתוקף את אירוע האלימות החמור נגד כוח מג"ב שבוצע בלילה. כוחות הביטחון שומרים על כולנו. זה פשע בכל עת, אבל פשע כפול ומכופל בעת הזאת כשכוחות מג"ב והמשטרה מסייעים לנו לצלוח את משבר הקורונה".

שר הביטחון, נפתלי בנט מסר: "בושה וחרפה. אירוע האלימות ביצהר הוא מעשה חמור מאין כמותו. לא אקבל שום גילוי אלימות, בשום מצב ובשום תנאי, ובוודאי שלא כנגד כוחות הביטחון שעומדים על המשמר ומגינים על ביטחון ישראל. הוריתי לכוחות הביטחון לפעול בכל דרך על מנת לאתר את הפושעים ולמצות איתם את הדין".

צילומים: פלאש 90