על פי הדיווח ב'חדשות 13' מי שעומד מאחורי הפגנות ה'דגלים השחורים' כנגד יולי אדלשטיין הוא לא אחר מראש ממשלת ישראל לשעבר אהוד ברק. בין היתר נחשפה חשבונית על סך 25 אלף שקלים ששילמה העמותה של ברק עבור מימון ציוד בשביל ההפגנות

עמותת "אחריות לאומית", שהקים ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, היא זו שעומדת מאחורי מחאת "הדגלים השחורים" נגד אי נכונותו של יולי אדלשטיין לכנס את המליאה להצבעה על החלפת יו"ר הכנסת. עו"ד אושי אלמליח, שמנהל את העמותה, הוא מקורב לברק. כך פורסם היום לראשונה ב'חדשות 13'.

העמותה הוציאה קרוב ל-100 אלף שקלים, על ציוד, על שירותי הדוברות של רועי נוימן, וייתכן שגם תשלם את דוחות המשטרה שקיבלו המפגינים. בין היתר, נחשפה ב'חדשות 13' חשבונית על סך 25 אלף שקלים ששילמה העמותה עבור מימון ציוד בשביל ההפגנות.

מראש הממשלה לשעבר אהוד ברק נמסר בתגובה: "מחאת הדגלים השחורים היא מופע מרגש של התעוררות אזרחית ספונטנית נגד ניסיון הפיכה שלטונית. ברק מזדהה בכל ליבו עם היוזמה, הביע תמיכה פומבית בחבורת הצעירים שהובילו אותה, ומצר על כך שהמטרה טרם הושגה. המאבק צריך להמשך, כל היתר לא חשוב".

בתוך כך, עשרות פעילים מתנועת המחאה "דגל שחור" הפגינו היום סמוך לביתו של יו"ר חוסן לישראל בראש העין. המשטרה הציבה מחסומים ברדיוס של שלושה רחובות מביתו של גנץ ומנעה מהמפגינים להתקרב למקום. מארגני המחאה מתחו ביקורת על הצעד הזה ואמרו כי נבחרי ציבור שמבקשים להרחיק מעליהם את הציבור אינם ראויים להיקרא מנהיגים.

גם מוקדם יותר היום בשעות הצהרים עברה שיירה ובה עשרות מכוניות של פעילי דגל שחור סמוך לבתיהם של שבעה חברי כנסת מסיעתו של גנץ. "באנו למחות לפני גנץ על כוונתו לסגת מהחקיקה שהתחייב לה ועל הסכמתו לאפשר לאדלשטיין לשוב ולשמש יושב ראש הכנסת", אמרו מארגני המחאה. כאמור ב'חדשות 13' מדווחים כי מי שעומד מאחורי ההפגנות הללו הוא לא אחר מראש הממשלה לשעבר אהוד ברק.