יו"ר ישראל ביתנו הודיע רשמית כי פניו לאופוזיציה: "הממשלה שעומדת לקום אינה ממשלת אחדות, אלא ממשלת נתניהו עם הגוש חרדי-משיחי אליהם מצטרפת מפלגת חוסן לישראל. ישראל ביתנו תשרת את עם ישראל מהאופוזיציה, שזאת גם זכות גדולה"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן הודיע הערב (מצואי שבת) רשמית כח פניו לאופוזיציה: "השבוע 'ישראל ביתנו' הוכיחה שוב שאצלה מילה זו מילה. יש לנו דרך, יש לנו עקרונות ויש לנו תפיסת עולם. לא ניתן לקנות אותנו לא בתפקיד שר ולא בתפקיד יו"ר ועדה, ובניגוד לאחרים אין בכוונתנו לסטות מהדרך שלנו ומההבטחות לציבור שבחר בנו".

"לפני כשלושה שבועות הצגנו את תנאי הסף שלנו לכניסה לממשלה. תנאים, שגנץ קיבל והליכוד דחה. ולכן המלצנו לנשיא על גנץ כמועמד להרכיב ממשלה. אולם תנאים אלו אינם מתיישבים עם תפיסת העולם של המפלגות החרדיות והמשיחיות בקואליציה המתגבשת. הממשלה שעומדת לקום אינה ממשלת אחדות, אלא ממשלת נתניהו עם הגוש חרדי-משיחי אליהם מצטרפת מפלגת חוסן לישראל".

"לכן", מודיע ליברמן, "ישראל ביתנו תשרת את עם ישראל מהאופוזיציה, שזאת גם זכות גדולה". לדבריו, "בנוגע למשבר הקורונה והמשבר הכלכלי – נתייחס לגופו של עניין. במידה והממשלה תוביל מהלכים נכונים, בשני תחומים אלה, נתמוך בה. במידה ונחשוב שהצעדים אינם מספקים, נתנגד".

בראיון ל'חדשות 13' אמר ליברמן כי, "גנץ עשה שגיאה חמורה. אמרנו שנתמוך בכל ממשלת אחדות לאומית, אבל זאת לא ממשלת אחדות, אלא גוש נתניהו שאליו מצטרפת חוסן לישראל. ערב לפני כן נפגשתי עם גנץ ושאלתי אם יש ביניהם מהלכים, ואני קיבלתי ממנו תשובה ברורה שלא. ערב לפני הוא הכחיש, זאת זכותו המלאה, אין לי טענות".

ליברמן תקף את התנהלות הממשלה בעת משבר הקורונה ולא וויתר על רמיזות אנטישמיות: "נתניהו מנהל את המשבר באופן פוליטי וכושל. זה שליצמן ממשיך לנהל את משרד הבריאות, שאנחנו לא רואים ולא שומעים אותו, רק שמעתי שהוא חושב שהמשיח יגיע והקורונה תסתיים. חשוב שבמשרד הבריאות יהיה שר מקצועי".