ראש הממשלה שוחח עם ראשי המחנה הלאומי ו"הבהיר להם ששימור המחנה הלאומי חשוב יותר מתמיד במהלך המאמצים להקמת ממשלת אחדות. נתניהו הבהיר בשיחה כי "פרסומים רבים בנושא המשא ומתן, לרבות חלוקת תפקידים, הם פייק ניוז מוחלט"

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם כל ראשי המחנה הלאומי ו"הבהיר להם ששימור המחנה הלאומי חשוב יותר מתמיד במהלך המאמצים להקמת ממשלת אחדות", כך נמסר הערב (ראשון) מהליכוד. עוד נמסר כי, "ראש הממשלה הבהיר לראשי הסיעות כי פרסומים רבים בתקשורת בנושא המשא ומתן, לרבות חלוקת תפקידים, הם פייק ניוז מוחלט".

מוקדם יותר דווח ב'חדשות 12' כי בכירים במפלגת ימינה תוקפים את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענים: "נתניהו תוקע שוב סכין בגב הציונות הדתית. כמו תמיד – נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותנו לסוף". הבכירים אמרו כי "הציונות הדתית הצילה את נתניהו במשך השנה האחרונה ותמיד התייצבה לצדו. הוא מוכר את הציונות הדתית לידי השמאל והחרדים".

"בגידה זו – משמעה פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין חרדים", אמרו הבכירים. גורמים במפלגה הוסיפו: "לכל שבת יש מוצאי שבת. זה סופו של הבלוק". על פי הדיווח של עמית סגל, גורמים בליכוד אמרו בתגובה כי הדרישות של ימינה מופרזות, והעריכו כי לא מן הנמנע שהמפלגה תישאר הפעם מחוץ לקואליציה ולממשלה. לפי הדיווחים מהמשא ומתן, תיק הביטחון יילקח מנפתלי בנט וכן תיק התחבורה צפוי להילקח מבצלאל סמוטריץ'.

על פי המסתמן נראה שהתיק היחיד שיישאר בידי המפלגה הוא תיק החינוך – לצד תיק נוסף שככל הנראה יהיה בידי המפלגה ברוטציה לשנתיים בלבד. במפלגה הדתית דורשים שלושה תיקים, כולל תיק בכיר, עם עדיפות למשרד האוצר, לנפתלי בנט.

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר חוסן לישראל ח"כ בני גנץ הסכימו כי יו"ר יהדות התורה שר הבריאות יעקב ליצמן יישאר בתפקידו. עוד הסכימו, כי ח"כ יולי אדלשטיין לא יחזור לתפקיד יו"ר הכנסת. התפקיד יישאר בידי הליכוד, לפי החלוקה המקורית. לפי ההערכה, המועמדים המובילים לתפקיד הם חברי הכנסת יריב לוין ויובל שטייניץ. ח"כ משה גפני מיהדות התורה יישאר בראש ועדת הכספים.

במסגרת ההתפתחויות האחרונות במגעים בין הליכוד בראשות נתניהו לחוסן לישראל בראשות גנץ, הסכימו המפלגות על כך ששר המשפטים הבא יהיה ממפלגתו של גנץ אך באישור הליכוד, והשר לביטחון הפנים ימונה בדיוק ההפך: ימונה מהליכוד, אך באישור חוסן לישראל. מסתמן כי גנץ יכהן כשר הביטחון בשנה וחצי הראשונות – וכשיתמנה לראשות הממשלה יוחלף ע"י ח"כ גבי אשכנזי – שיהיה עד אז שר החוץ.

עוד מסתמן כי חוסן לישראל בראשות בני גנץ תקבל את תיקי הביטחון, חוץ, משפטים, כלכלה, תקשורת, חקלאות, תרבות, עבודה ורווחה, עלייה וקליטה, תיירות, מיעוטים, תפוצות, מדע וחלל, אסטרטגיה ושיוויון חברתי. הליכוד וגוש הימין יקבלו את תפקיד תיקי האוצר, חינוך, פנים, מודיעין, הגנת הסביבה, ביטחון הפנים, אנרגיה, דתות, בריאות, בינוי ושיכון, שת"פ אזורי, הנגב והגליל ואת המשרד לענייני ירושלים.