Yonatan Sindel/Flash90

בימינה זועמים: "נתניהו תוקע סכין בציונות דתית, מוכר אותנו לחרדים"

בכירים במפלגת ימינה זועמים על ראש הממשלה שעד עכשיו לא פנה אל אנשי המפלגה לדבריהם. "כמו תמיד, נתניהו מחרים את ימינה ומשאיר אותנו לסוף. משמעותה של הבגידה הזו היא פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין-חרדים". סמוטריץ': "המיעוט ישלוט בממשלה"

בכירים במפלגת ימינה תוקפים הערב (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענים: "נתניהו תוקע שוב סכין בגב הציונות הדתית. כמו תמיד – נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותנו לסוף". הבכירים שצוטטו ב'חדשות 12' אמרו כי "הציונות הדתית הצילה את נתניהו במשך השנה האחרונה ותמיד התייצבה לצדו. הוא מוכר את הציונות הדתית לידי השמאל והחרדים".

"בגידה זו – משמעה פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין חרדים", אמרו הבכירים. גורמים במפלגה הוסיפו: "לכל שבת יש מוצאי שבת. זה סופו של הבלוק". על פי הדיווח של עמית סגל, גורמים בליכוד אמרו בתגובה כי הדרישות של ימינה מופרזות, והעריכו כי לא מן הנמנע שהמפלגה תישאר הפעם מחוץ לקואליציה ולממשלה. לפי הדיווחים מהמשא ומתן, תיק הביטחון יילקח מנפתלי בנט וכן תיק התחבורה צפוי להילקח מבצלאל סמוטריץ'.

על פי המסתמן נראה שהתיק היחיד שיישאר בידי המפלגה הוא תיק החינוך – לצד תיק נוסף שככל הנראה יהיה בידי המפלגה ברוטציה לשנתיים בלבד. במפלגה הדתית דורשים שלושה תיקים, כולל תיק בכיר, עם עדיפות למשרד האוצר, לנפתלי בנט.

השר בצלאל סמוטריץ' כתב הערב בטוויטר: "ממשלת אחדות זה חשוב, ו"פריטטי" זו בהחלט מילה יפה שהכרנו בחודשים האחרונים, אבל חסרים לי אבירי הדמוקרטיה וחסידי הרוב מהשבוע שעבר שיסבירו למה זה דמוקרטי לתת לגוש של 17 ח"כים כח פוליטי שווה לגוש של 58 ח"כים ולמעשה להפוך כל קול של מי שהצביע לשמאל לשווה פי שלושה מכל כל שהצביע לימין".

"אז נכון, בדמוקרטיה שלנו יש פערים ועיוותים, ומפלגות קטנות מקבלות פעמים רבות יותר כח מחלקן היחסי. אבל פי שלוש וחצי??? בממשלה הבאה המיעוט הולך לשלוט ולנהל את המדינה. יכול להיות שאין ברירה, אבל צריך לשים את זה על השולחן ולזכור את זה בפעם הבאה שידברו על "הסחטנות" של המפלגות הקטנות", דברי סמוטריץ.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, רפי פרץ, קיים היום מפגש וירטואלי עם סגני ראשי ערים וחברי מועצה ברשויות המקומיות של המפלגה על רקע התקדמות המו״מ הקואליציוני ואמר כי, "היינו נאמנים לנתניהו לכל אורך הדרך, והשאיפה היא לשמור על התיקים הקיימים". עוד נמסר כי בקרב הפורום הייתה תמימות דעים שהרב רפי צריך להמשיך עם תיק החינוך, "כולנו אחריך בזה ורוצים לחזק אותך בעניין. אתה הנציג שלנו, צריך לעמוד פה על העקרון", אמרו.

בתוך כך, חברי הבית היהודי, המונים סגני ראשי ערים, ראשי סניפים וחברי המועצות השונות, הוציא קריאה היום לראש הממשלה על רקע ההתקדמות במו״מ הקואלציוני. במכתב שפרסמו הם אומרים כי ״מפלגת הבית היהודי עומדת לצידך לאורך כל השנה וחצי האחרונה ללא עוררין. ההחלטה של הרב רפי פרץ שלא ללכת בשני ראשים הצילה בפועל 6 מנדטים. אנו קוראים לראש הממשלה מר בנימין נתניהו לעמוד בהבטחתו לשמירת תיק החינוך לשר הנוכחי, הרב רפי פרץ."

14 תגובות

סך הכל 6 מנדטים ועושים הרבה רעש
כמעט בגדת בנתניהו ועכשיו אתה בוכה
תשתוק חצוף

גם אתם תמיד הייתם אחרונים בהצרות אמונים… עכשיו התהפכו קצת… מה יצאתם מהכלים?!

בל נשכח שאת כל ההרפתקאה של השנה האחרונה שבא מדינת ישראל נכנסה לסחרחורת פוליטית וכלכלית,
יצרו במו ידיהם ראשי הציונות הדתית הלא הם בנט ושקד, לאחר שלקראת המערכת בחירות הראשונה החליטו להוות אלטרנטיבה לנתניהו ורצו בנפרד משאר הציונות הדתית,
ועל חודם של 1400 קולות מפלגתם לא עברה, ובכך גוש ימין-חרדים לא הצליח לקבל רוב מנדטים,
אז עכשיו שיכופפו את ראשם מעט.

תפסיקו לבכות, גם בדת לקחתם כיפה עם חורים והכל מתנדף… צריך להחליט על דרך ואי אפשר לאכול את העוגה וגם להשאיר אותה שלמה

אין להם על מי להזדעק אלא על אביהם וראשם
הלא הוא נ. בנט שהימר כמו ילד מתלהב וזרק 4
מנדטים בסיבוב הראשון.
ואם לי די בזה עשה מאמצים לא מבוטלים להתאבד בסיבוב השלישי עם כל הסיפור של הרב פרץ ובן גביר.
שיעשו קצת חשבון נפש ואח"כ שיבואו ללקט כופתאות.

הכל נכון
אבל אחרי שנה שנתניהו תופס אותם בגרון
עם ה'נאמנות' א"א לזרוק אותם כמו כלבים בפוליטיקה קטנה ומגעילה שכנראה עדיין קיימת למרות הקורונה…!

היתי בטוח שבימים האלו, נהיה פחות אגרסיבים, גם לאחינו ……בסך הכל, זה דרכו של משא ומתן, סי איז אלץ בסיידר

תגובה הולמת
תפסיקו להגיד הלל עם ברכה ביום העצמאות

אך… בנט כבר אמרת בשבת בחירות, החרדים תן להם כסף והם מסכימים להכל
אנחנו בציבור הדתי לאומי ערכיים חשוב לנו ציונות א"י וכו וכו אז תתכבד ותאכך את מה שבישלתם אתה ושקד לפני שנה ותסתפק בהישג של 6 מנדטים

מפלגת ימינה נתונה עכשיו לחסדיו של ביבי שהרי לא להכניס אותם לכתחילה א"א כי הוא מפרק את הבלוק ובגד בתמיכה ולכן נתן להם שר אבל אחרי שהם דורשים עוד ביבי יכול לשים אותם באופוזיציה ולא יגידו שזה אשמתו ולא ייחשב בוגד

נבגדתם??? נו נו מה עם בן גביר?!??

מאז ומתמיד הם היו ילדי הכאפות של נתניהו

מה קשר חרדים

הציבור הד"ל צריך להבין אחת ולתמיד עד שהם לא ילכו פעם אחת נגד ביבי לעולם הוא יחשוב שהם לא מעיזים ואם הם באמת לא מעיזים אז הם טמבלים לחרדים היה שוה לשבור ממשלות כי ביבי יודע שיש להם אידיאולוגיה ותפקידים שהם לא יוותרו עליהם עוד חוץ מהענין הזה החרדים הם אלו שמביאים לביבי את הממשלה תמיד כל הבלוק דרעי יצר ואפי' כשבנט איים לפרק את הממשלה החרדים עמדו לצד נתניהו ויודעים לעשות פוליטיקה מחושבת וברורה. אם בנט יחכה עכשיו ולא יכנס אם לא יקבל מספיק תפקידים עוד חצי שנה נתניהו יתחנן אליו ויביא לו בשפע כשיצטרך אותו למשל בעסקת המאה וכו’
אבל צריך לזכור שעכשיו לא הזמן להתעסק בפוליטיקה אלא בהשיבנו ה‘ אליך ונשובה
אוי נא לנו כי חטאנו
להתחזק ולחזק
נ.ב. קידוש ה' יכול להתקיים על ידינו כל פעם שמראים לאחינו הטועים שאנחנו מקפידים ואפי' יותר מהם על הנחיות משרד הבריאות
רפואה שלימה ובעיקר לאחינו בארה"ב (7 קרובי משפחתי חולים במצב קל ועוד אחד קשה )
להתפלל

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו