בכירים במפלגת ימינה זועמים על ראש הממשלה שעד עכשיו לא פנה אל אנשי המפלגה לדבריהם. "כמו תמיד, נתניהו מחרים את ימינה ומשאיר אותנו לסוף. משמעותה של הבגידה הזו היא פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין-חרדים". סמוטריץ': "המיעוט ישלוט בממשלה"

בכירים במפלגת ימינה תוקפים הערב (ראשון) את ראש הממשלה בנימין נתניהו וטוענים: "נתניהו תוקע שוב סכין בגב הציונות הדתית. כמו תמיד – נתניהו מחרים את ימינה ומותיר אותנו לסוף". הבכירים שצוטטו ב'חדשות 12' אמרו כי "הציונות הדתית הצילה את נתניהו במשך השנה האחרונה ותמיד התייצבה לצדו. הוא מוכר את הציונות הדתית לידי השמאל והחרדים".

"בגידה זו – משמעה פירוק בלוק הימין. תם גוש הימין חרדים", אמרו הבכירים. גורמים במפלגה הוסיפו: "לכל שבת יש מוצאי שבת. זה סופו של הבלוק". על פי הדיווח של עמית סגל, גורמים בליכוד אמרו בתגובה כי הדרישות של ימינה מופרזות, והעריכו כי לא מן הנמנע שהמפלגה תישאר הפעם מחוץ לקואליציה ולממשלה. לפי הדיווחים מהמשא ומתן, תיק הביטחון יילקח מנפתלי בנט וכן תיק התחבורה צפוי להילקח מבצלאל סמוטריץ'.

על פי המסתמן נראה שהתיק היחיד שיישאר בידי המפלגה הוא תיק החינוך – לצד תיק נוסף שככל הנראה יהיה בידי המפלגה ברוטציה לשנתיים בלבד. במפלגה הדתית דורשים שלושה תיקים, כולל תיק בכיר, עם עדיפות למשרד האוצר, לנפתלי בנט.

השר בצלאל סמוטריץ' כתב הערב בטוויטר: "ממשלת אחדות זה חשוב, ו"פריטטי" זו בהחלט מילה יפה שהכרנו בחודשים האחרונים, אבל חסרים לי אבירי הדמוקרטיה וחסידי הרוב מהשבוע שעבר שיסבירו למה זה דמוקרטי לתת לגוש של 17 ח"כים כח פוליטי שווה לגוש של 58 ח"כים ולמעשה להפוך כל קול של מי שהצביע לשמאל לשווה פי שלושה מכל כל שהצביע לימין".

"אז נכון, בדמוקרטיה שלנו יש פערים ועיוותים, ומפלגות קטנות מקבלות פעמים רבות יותר כח מחלקן היחסי. אבל פי שלוש וחצי??? בממשלה הבאה המיעוט הולך לשלוט ולנהל את המדינה. יכול להיות שאין ברירה, אבל צריך לשים את זה על השולחן ולזכור את זה בפעם הבאה שידברו על "הסחטנות" של המפלגות הקטנות", דברי סמוטריץ.

שר החינוך ויו״ר הבית היהודי, רפי פרץ, קיים היום מפגש וירטואלי עם סגני ראשי ערים וחברי מועצה ברשויות המקומיות של המפלגה על רקע התקדמות המו״מ הקואליציוני ואמר כי, "היינו נאמנים לנתניהו לכל אורך הדרך, והשאיפה היא לשמור על התיקים הקיימים". עוד נמסר כי בקרב הפורום הייתה תמימות דעים שהרב רפי צריך להמשיך עם תיק החינוך, "כולנו אחריך בזה ורוצים לחזק אותך בעניין. אתה הנציג שלנו, צריך לעמוד פה על העקרון", אמרו.

בתוך כך, חברי הבית היהודי, המונים סגני ראשי ערים, ראשי סניפים וחברי המועצות השונות, הוציא קריאה היום לראש הממשלה על רקע ההתקדמות במו״מ הקואלציוני. במכתב שפרסמו הם אומרים כי ״מפלגת הבית היהודי עומדת לצידך לאורך כל השנה וחצי האחרונה ללא עוררין. ההחלטה של הרב רפי פרץ שלא ללכת בשני ראשים הצילה בפועל 6 מנדטים. אנו קוראים לראש הממשלה מר בנימין נתניהו לעמוד בהבטחתו לשמירת תיק החינוך לשר הנוכחי, הרב רפי פרץ."