חרף ההצהרה כי לעולם לא יישב בממשלה תחת נתניהו, מסתמן שעמיר פרץ יעשה זאת - תמורת תיק הכלכלה. לשמולי מייעדים את תיק הרווחה. ח"כ מיכאלי דורשת: "לכנס את ועידת מפלגת העבודה לדיון והצבעה על כוונתך להיכנס לקואליציית הנאשם"

יו"ר מפלגת העבודה עמיר פרץ וח"כ איציק שמולי צפויים להצטרף יחד עם כחול לבן לממשלה בראשות ראש הממשלה בנימין נתניהו – כך מעריכים הערב (ראשון) גורמים במערכת הפוליטית.. פרץ ושמולי ייפגשו הלילה כדי לדון באפשרויות הניצבות בפניהם, ולקבל החלטה משותפת בנושא. ח"כ מרב מיכאלי לא צפויה להצטרף לממשלה ומסתמן כי תחבור לסיעת מרצ, שתישאר מחוץ לממשלה.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ דוחק בשניים להיכנס יחד איתו גם אם הדבר יבוא על חשבון המכסות שקיבל למפלגתו. כחול לבן מציעים לשניים תפקיד של שר וסגן שר, אך פרץ מתעקש שגם שמולי יקבל משרד בראשותו. מקורביו של פרץ אישרו הערב את דבר המגעים – אך ציינו כי שום דבר עדיין לא נסגר. נכון לעכשיו פרץ מיועד לקבל את תפקיד שר הכלכלה, ולשמולי מייעדים את תיק הרווחה.

גורמים במפלגת העבודה צוטטו ב'ישראל היום' אומרים כי "המטרה שלנו היא לאזן את הממשלה עם חיזוק משמאל. להיות במוקדי ההשפעה ולתת עזרה לגנץ. היינו בעד ממשלה צרה, אבל ברגע שגנץ החליט להצטרף לממשלת אחדות אנחנו מתכוונים להיות איתו ולחזק אותו בממשלה, מה גם שמדובר במצב מיוחד בעקבות משבר הקורונה".

ישיבת הנהלת מפלגת העבודה היום

בליכוד מעריכים שפרט לשניהם, תצטרף גם אורלי לוי-אבקסיס, שהתפצלה מהעבודה-מרצ עם סיעתה גשר. הצעד של פרץ צפוי לעורר לא מעט תגובות זועמות במחנה השמאל-מרכז, שכן הוא הצהיר לא פעם כי לא יישב תחת נתניהו. בקיץ 2019, לפני מערכת הבחירות השנייה, אף הגדיל פרץ וטען בראיון בחדשות 12 כי הוריד את השפם במטרה שיבינו באופן ברור את אמירתו כי לא יישב תחת נתניהו.

חברת הכנסת מרב מיכאלי דרשה הערב מפרץ לזמן בדחיפות את ועידת מפלגת העבודה לאור "השמועות הרבות אודות כניסתו האפשרית לממשלת נתניהו והפרת הבטחתו בשמו ובשם המפלגה כולה לבוחרות ולבוחרים", כלשונה. במכתב כתבה כי "אני פונה אליך כי תפעל לכבד את עקרונותיה הדמוקרטיים של המפלגה ובהנתן שאי אפשר כרגע לכנס אותה פיסית, תנחה לכנס את ועידת מפלגת העבודה מרחוק לדיון והצבעה באמצעים טכנולוגיים על כוונתך להיכנס לקואליציית הנאשם".

ח"כ מרב מיכאלי הודיעה היום כי לא תצטרף לקואליציה והיא אף ערכה כנס חירום דיגיטלי בו קראה לעבודה "לא להצטרף לממשלת הנאשם נתניהו". בכנס השתתפו שרות ושרים לשעבר, חברות וחברי כנסת לשעבר מטעם המפלגה, פעילות ופעילים, חברות וחברי מפלגה והציבור הרחב תוך אמירה חד משמעית – "אסור לחברות וחברי סיעת העבודה לחבור לנאשם נתניהו ולבלוק הימין הקיצוני שלו".