על רקע חלוקת התיקים המסתמנת גורמים בימינה מאיימים: "אם נתניהו לא משאיר לנו שום דבר ומקים ממשלת שמאל, נשב בחוץ וננסה להפיל אותו". גם בכירים בליכוד מביעים את זעמם מהחלוקה: "אנחנו מקבלים את אותו מספר התפקידים כמו מפלגה שהיא חצי מאיתנו"

מקימים ממשלה: על רקע הקמת ממשלת האחדות וחלוקת התיקים המסתמנת שרים בכירים בליכוד שצוטטו הבוקר (שני) ב'ישראל היום' מביעים את זעמם על המחיר שמשלמים לכחול לבן ביחס למספר הח"כים שלה. אחד מאנשי המפלגה אמר כי "הליכוד הביא מספר שיא של מנדטים ובסוף אנחנו מקבלים את אותו מספר התפקידים כמו מפלגה שהיא חצי מאיתנו. במצב הזה אפשר להעמיד אולטימאטום ולומר שזה לא הגיוני. במיוחד שמועברים לכחול לבן תיקים משמעותיים מאד כמו הביטחון, המשפטים התקשורת ועוד".

ע"פ הדיווח ב'ישראל היום' חלוקת התיקים הגדולים תהיה: גנץ שר הביטחון, אשכנזי שר החוץ, כץ / ברקת באוצר, בנט חינוך, ניסנקורן / טרופר / גורם חיצוני במשפטים, רגב / ארדן ביטחון פנים, ליצמן בריאות, לוין / אדלשטיין יו"ר הכנסת, עמיר פרץ כלכלה, לוין / אוחנה / גלנט בתחבורה, גלנט / אלי כהן בינוי ושיכון, דרעי שר הפנים.

בנוסף בליכוד יחזיקו בתיק האנרגיה, הגנת הסביבה, פיתוח הנגב והגליל. בש"ס יקבלו גם את תיק הדתות. ובכחול לבן יקבלו את התיקים תקשורת, עבודה ורווחה, תרבות וספורט, חקלאות, עלייה וקליטה, תיירות, ותיק המדע.

למפלגה יש מספר שרים בכירים שייאלצו לקבל תיקים שאינם נחשבים יוקרתיים. מתחים צפויים להיות בעיקר סביב תיק האוצר עליו מתמודדים השר ישראל כץ שמפנה את תיק החוץ וגם ניר ברקת שמחזיק הבטחת בחירות למנות אותו לשר.

גם שר הביטחון נפתלי בנט שיאלץ לפנות את מקומו הביע את רצונו לקבל את תיק האוצר, במפלגת ימינה זועמים על חלוקת התיקים המסתמנת, גורמים במפלגת ימינה שצוטטו ב'ישראל היום' תקפו את ראש הממשלה נתניה ואומרים כי "הוא מכר את כל מה שחשוב לימין האידיאולוגי לכחול לבן, ואת תיק המשפטים מייעדים לניסנקורן, מה שנחשב כאסון לפי התפיסות הימניות מאחר שהוא מאוד שמאלני".

עוד טוענים בימינה: "גם את הביטחון, התקשורת והכלכלה הוא מכר לשמאל. נתניהו בעצם מקים ממשלת שמאל. לחרדים עיגן את מה שחשוב להם, הוא אפילו לא חשב להעביר את הפנים הבריאות, או הדתות לכחול לבן".

בימינה תדרכו אמש כי במידה והם לא יקבלו את התיקים שהם רוצים הם ישארו באופוזיציה, "אם נתניהו לא משאיר לנו שום דבר ומקים ממשלת שמאל, נשב בחוץ וננסה להפיל אותו", אמר גורם במפלגה ל'ישראל היום'.

השר בצלאל סמורטיץ' צייץ אתמול בחשבון הטוויטר שלו: "ממשלת אחדות זה חשוב, ו'פריטטי' זו בהחלט מילה יפה, אבל חסרים לי אבירי הדמוקרטיה וחסידי הרוב מהשבוע שעבר, שיסבירו למה זה דמוקרטי לתת לגוש של 17 ח"כים כוח פוליטי שווה לגוש של 58 ח"כים". לדבריו, "בממשלה הבאה המיעוט הולך לשלוט ולנהל את המדינה. יכול להיות שאין ברירה, אבל צריך לשים את זה על השולחן ולזכור את זה בפעם הבאה שידברו על 'הסחטנות' של המפלגות הקטנות".

ח"כ איילת שקד שגם מצפה לקבל תפקיד שר בממשלה כתבה: "מסירת משרדי הביטחון והמשפטים לשמאל, פירושה שעבוד אידיאולוגי לשמאל והחרבה של כל המהפכה במשרד המשפטים ומאמץ ההסדרה שהובלנו ביו"ש בשנים האחרונות".

מהליכוד נמסר בתגובה: "ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח בטלפון עם כל ראשי המחנה הלאומי והבהיר להם ששימור המחנה הלאומי חשוב יותר מתמיד במהלך המאמצים להקמת ממשלת אחדות. ראש הממשלה הבהיר לראשי הסיעות כי פרסומים רבים בתקשורת בנושא המשא ומתן, לרבות חלוקת תפקידים, הם פייק ניוז מוחלט".