בכיר הליכוד נגד הכוונה להקים ממשלה שתכלול כ-30 שרים: "אומנם היו בתולדות ישראל ממשלות גדולות, אבל אין מקום להקמת הממשלה המנופחת ביותר בעת המשבר הכלכלי הקשה ביותר". עוד הוסיף: "יסוד המנהיגות הוא הדוגמא האישית"

בכיר הליכוד ח"כ גדעון סער מבקר את הכוונה להקים ממשלה רחבה שתכלול למעלה מ-30 שרים ואומר כי, "אומנם היו בתולדות ישראל ממשלות גדולות, אבל אין מקום להקמת הממשלה המנופחת ביותר בעת המשבר הכלכלי הקשה ביותר".

לדבריו, "בימים אלה בהם עיקר נטל המשבר מוטל על המגזר הפרטי חשוב שבבסיס התוכניות להקמת הממשלה החדשה ינקטו הצעדים הבאים במגזר הציבורי". הוא מביא ציטוט מהמקורות: "ממני תראו וכן תעשו", ואומר כי נדרש "קיצוץ משמעותי בשכר לתקופה שתוגדר לבעלי משכורות גבוהות במגזר הציבורי ובכלל זה שרים, חברי-כנסת, שופטים, מנכ״לים ועוד". עוד הוא מציע: "הפחתת פנסיות תקציביות גבוהות. התייעלות משמעותית במגזר הציבורי".

גם יו"ר סיעת הליכוד ח"כ מיקי זוהר יצא אתמול בביקורת פנימית נגד כוונת ראש הממשלה בנימין נתניהו להעניק לכחול לבן מחצית מהשרים בממשלה הקרובה: "אחרי הרבה זמן שלא צייצתי עקב המשא ומתן אני מרשה לעצמי לומר כך", כתב זוהר בטוויטר. לדבריו, "ממשלת אחדות היא דבר חשוב אך לא בכל מחיר, לא ייתכן ש-19 ח״כ יקבלו 17 תיקים ו-3 ועדות". עוד הוסיף כי, "אסור לוותר על אף אחד מהגוש הימין".

ב'וואלה' דווח כי בכירים בליכוד לוחצים על ראש הממשלה בנימין נתניהו וכן על בכירים בכחול לבן להגדיל את מספר השרים בממשלה, כדי להגדיל את מספר התיקים שיהיה בידי נתניהו לחלק לבלוק הימין ולשרי המפלגה. לפי המתווה הנוכחי שנידון בין צוותי המו"מ של המפלגות, מסוכם כי הממשלה תכלול 30 שרים, שיחולקו בצורה שווה בין בלוק הימין לבין כחול לבן ומפלגת העבודה.

על פי הדיווח של טל שלו, בכירים בליכוד מנסים לשכנע את אנשי כחול לבן להסכים לתוספת של ארבעה שרים לפחות, מה שיגדיל את מספר השרים ל-34-36. לנוכח התסיסה שעולה גם בימינה וגם בתוך מפלגת השלטון על חלוקת השרים המסתמנת, הטענה היא שתוספת התיקים תאפשר לנתניהו לייצר יציבות בגוש הימין ובליכוד ולייצב את פעילות הממשלה. גורמים בכחול לבן אמרו בתגובה כי מספר השרים לא יעלה על 30.

מסתמן שמפתח החלוקה הוא תיק לכל ארבעה ח"כים, מה שיקנה לש"ס 2-3 תיקים וליהדות התורה תיק אחד ואת ראשות ועדת הכספים. לפי המפתח הזה, ימינה צריכה לקבל 1-2 תיקים, אך במפלגה דורשים שלושה תיקים ומאיימים להישאר מחוץ לקואליציה. גם בליכוד ישנה תסיסה הולכת גוברת; אחרי חלוקת התיקים לשותפות בבלוק הימין-חרדים, כמעט מחצית מהשרים המכהנים כיום בליכוד ייאלצו לוותר על מקומם.