בימינה עולים שלב במאבק נגד נתניהו: חברי הכנסת של מפלגת ימינה יגישו היום שורה של הצעות חוק ימניות - אידיאולוגיות, שיקשו על ניהול הקואליציה בין הליכוד לכחול לבן. בין החוקים: החלת ריבונות, פסקת ההתגברות, שינוי שיטת מינוי שופטים, גירוש משפחות מחבלים ועוד

על רקע חלוקת התיקים המסתמנת והאכזבה במפלגות הגוש: במפלגת ימינה יגישו היום (חמישי) שורת הצעות חוק ימניות – אידיאולוגיות שעלולות להקשות על ראש הממשלה בנימין נתניהו להתנהל באותה הקואליציה ביחד עם בני גנץ ואנשיו – כך דווח ב'ידיעות אחרונות'.

ע"פ הדיווח של העיתונאי עמיחי אתאלי חלק מהצעות החוק צפויות להגביר את כוחה של הרשות המחוקקת ובהתאם להקטין את כוחה של מערכת המשפט, אג'נדה שאליה אמור הליכוד לשאוף וכחול לבן אמורה להתנגד. בין הצעות החוק בתחום המשפטי ישנה הצעת חוק שקיפות בבתי משפט, הקובעת שכל הדיונים יתועדו בווידיאו, חקיקת פסקת ההתגברות וזכות העמידה, שינוי האופן שבו ימונו השופטים לבית המשפט העליון ושינוי שיטת הסניוריטי.

‏עוד בהצעה- לא יתמנה לנשיאות העליון מי שתקופת הכהונה שלו כנשיא תהיה קצרה מ3 שנים. השופט פוגלמן, שלמחנה השמרני מאד קשה איתו ואמור להתמנות לנשיאות בתום כהונת חיות, אינו עומד בקריטריון כאשר נשארות לו שנתיים בנשיאות.

בתחום המדיני יוגשו היום הצעות החוק להחלת הריבונות הישראלית בשטחי C וחוק גירוש משפחות מחבלים שסוכל על ידי הליכוד בכנסת ה-20. בנוסף יוגשו הצעות חוק העוסקות ביחסי עבודה: הצעת חוק שתעלה את כמות העובדים המינימלית הנדרשת כדי להתאגד משליש ל-51% והצעת חוק לאיסור שביתה בשירותים חיוניים. בתחום יחסי העבודה דוגלת ימינה בתפיסה ליברלית שפוגעת לא פעם בזכות להתאגד ולשבות.

בנוסף יגישו חוק תיקון 'הלכת דרעי – פנחסי' שיאפשר לשר להמשיך לכהן גם תחת כתבי אישום, זה חוק שהוא בכחול לא יאפשרו להעביר בשום פנים ואופן. לצד זה יגישו חוקים של שינוי שיטת מינוי שופטים, גירוש משפחות מחבלים, ביטול הגבלות בממשלת מעבר ועוד.

היום צפויים שלושת חברי הכנסת של ימינה שאינם שרים, איילת שקד, מתן כהנא ואופיר סופר, להניח את הצעות החוק במזכירות הכנסת. במקרה שבו נתניהו ישבור את הבלוק, יקדמו בימינה את ההצעות כדי להקשות עליו את ההתנהלות בקואליציה.