ראש הממשלה השוהה בבידוד נפגש ביום שישי במשרדו בבלפור עם יו"ר כחול לבן ששהה ב"פטיו" הסמוך "במטרה לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית". בהודעה משותפת נמסר כי "השניים הנחו את צוותי המו"מ לנסות להביא בהקדם לסיכומים"

ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו אתמול בצהריים (שישי) "במטרה לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית", כלשון ההודעה המשותפת שיצאה מהליכוד וכחול לבן. עוד נמסר כי "השיחה התקיימה באווירה עניינית וטובה והושגו בה הבנות והתקדמויות. השניים הנחו את צוותי המשא ומתן לנסות ולהביא בהקדם האפשרי לסיכומים שיאפשרו הסכם קואליציוני בין כחול לבן לליכוד".

מדובר בפגישה השנייה בין השניים מאז גנץ נפרד מיש עתיד ותל"ם, לאחר הפגישה הממושכת שנערכה במוצאי שבת לפני שבוע, שערכה כשמונה שעות. נתניהו וגנץ נפגשו במעון ראש הממשלה בירושלים, ישבו בחדרים נפרדים ושמרו על הנחיות הבידוד, מאחר וראש הממשלה שוהה בבידוד במעונו עד ליום רביעי השבוע בעקבות פגישותיו עם שר הבריאות יעקב ליצמן שהתברר בשבוע שעבר כחולה בקורונה. נתניהו היה במשרדו שבבלפור וגנץ ב"פטיו" הסמוך.

ב'ישראל היום' דווח' כי לפי התקדמות המשא ומתן, תיק החוץ נמצא כעת בידי כחול לבן, אך במפלגה מנסים להחליפו עם תיק החינוך שנמצא כעת בידי ימינה. העניין טרם נסגר ותלוי בהתנהלות של ימינה, שבימים האחרונים מאיימת לערוק לאופוזיציה. בעניין הסיפוח, לא חלה התקדמות. לפי דיווחים נרשמה התקדמות בכמה נושאים. מינוי שופטים – בעזרת מנגנון מינוי מוסכם.

יו"ר כחול לבן ח"כ בני גנץ אמר ביום שישי כי "נכון להיום, ניתן לומר שהגענו להסכמות ברוב הנושאים שיבטיחו בראש ובראשונה את שמירת החוק ושלטון החוק. רוב הדברים הבשילו לכדי סיכום ואני יכול להבטיח לכם שלא יהיה אדם אחד במדינה שלא ירגיש את השינוי לאחר שניכנס לממשלה. יחד עם זאת, ישנם מספר נושאים מהותיים וקריטיים שנמצאים בדיונים. לנוכח גודל השעה, ברור לכולנו שאין אלטרנטיבה אחרת לאף אחד מהצדדים ולמדינת ישראל דרושה ממשלה".

"כולם מבינים שרק ממשלת חירום לאומית תציל את ישראל ותוציא אותה מהבוץ הכלכלי שמחכה לכולנו אחרי שנתגבר בכוחות מאוחדים על נגיף הקורונה. בימים אלו, עלינו להיכנס תחת האלונקה הלאומית ולהילחם בקורונה תוך עין פקוחה לאתגרי הביטחון השוטפים".

"אני יודע שכמה ימים לפני ליל הסדר ישנה תחושה של חוסר ודאות, אבל אני יכול להבטיח לכם שאני עושה את הכל אבל הכל כדי שנקבל פה ממשלה טובה ויציבה, במקום בחירות רביעיות שיעלו מיליארדי שקלים שפשוט אין למדינה להוציא. לא נוותר על עקרונותינו, אבל נעשה הכל כדי שזה יקרה לטובה ובמהרה- כי עת צרה היא לישראל", דברי גנץ.