מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23. יו"ר מרצ: "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין"

יו"ר מפלגת העבודה, ח״כ עמיר פרץ, הודיע הערב (מוצאי שבת) ליו״ר מרצ ח״כ ניצן הורוביץ על סיום איחוד מפלגת העבודה ומרצ – כך מסר דוברו של פרץ. עוד נמסר כי מפלגת העבודה העבירה הערב בקשה לועדה המסדרת לצורך פירוק הסיעה המשותפת בכנסת ה-23.

יו״ר מרצ, ח״כ ניצן הורוביץ, אמר בתגובה כי "עמיר פרץ קובר את מפלגת העבודה קבורת חמור. פרץ ושמולי מועלים באמונם של מאות אלפי בוחרים ומזדחלים כאחרוני העסקנים לזרועות הנאשם מבלפור עבור ג׳וב בממשלת ימין. ההתחייבות שלא לשבת תחת הנאשם נתניהו היתה גם הבסיס לחיבור עם מרצ. פרץ הפר את ההתחייבות הזו, תוך יריקה בפרצופם של כל אלה שנתנו בו אמון. אני קורא לחברינו בתנועת העבודה – בואו אתנו כדי ליצור אלטרנטיבה חדה וברורה מול שלטון הימין. מרצ תגיש מחר בקשה להתפצל מהעבודה ותוביל שמאל גאה, אידיאולוגי ונאמן לבוחריו".

ח״כ תמר זנדברג בתגובה לפירוק מרצ-עבודה: ״עמיר פרץ סיים קריירה פוליטית מכובדת כאופורטוניסט ונוכל ויירשם ככזה בספרי ההיסטוריה. פרץ רימה את הבוחרים, רימה את מרצ ורכב על גבי השמאל הישראלי לעבר ג׳וב עלוב בממשלה בזויה. מרצ תמשיך להיאבק בשחיתות, הגזענות והסיפוח כמו שתמיד נלחמה ותמשיך לשרת את בוחריה כפי שתמיד עשתה. אני קוראת למרב מיכאלי להצטרף אלינו ולהוביל יחד איתנו את השמאל האידאולוגי בכנסת".

כזכור, ראש הממשלה בנימין נתניהו ויו"ר כחול לבן בני גנץ נפגשו אתמול בצהריים (שישי) "במטרה לקדם את המשא ומתן להקמת ממשלת חירום לאומית", כלשון ההודעה המשותפת שיצאה מהליכוד וכחול לבן. עוד נמסר כי "השיחה התקיימה באווירה עניינית וטובה והושגו בה הבנות והתקדמויות. השניים הנחו את צוותי המשא ומתן לנסות ולהביא בהקדם האפשרי לסיכומים שיאפשרו הסכם קואליציוני בין כחול לבן לליכוד".

מדובר בפגישה השנייה בין השניים מאז גנץ נפרד מיש עתיד ותל"ם, לאחר הפגישה הממושכת שנערכה במוצאי שבת לפני שבוע, שערכה כשמונה שעות. נתניהו וגנץ נפגשו במעון ראש הממשלה בירושלים, ישבו בחדרים נפרדים ושמרו על הנחיות הבידוד, מאחר וראש הממשלה שוהה בבידוד במעונו עד ליום רביעי השבוע בעקבות פגישותיו עם שר הבריאות יעקב ליצמן שהתברר בשבוע שעבר כחולה בקורונה. נתניהו היה במשרדו שבבלפור וגנץ ב"פטיו" הסמוך.