זעם בקרב הציבור החרדי נגד רינה מצליח שפערה את פיה והשמיצה בניחוח אנטישמי את האוכלוסיה החרדית. יאיר נתניהו רמז כי הדברים מזכירים את גרמניה וקרא להחרים את הערוץ. מאיר פרוש: "אני קורא לחברת החדשות להדיח לאלתר את הגב' מצליח"

זעם בקרב הציבור החרדי נגד ערוץ 12 ו"העיתונאית" רינה מצליח שפערה את פיה במהלך פאנל שהתקיים בערוץ במהלך השבת והכלילה את כלל הציבור החרדי באותם עשרות בודדות של פורעים שתוקפים באלימות שוטרים במאה שערים, שאפילו מרבית תושבי השכונה מתנערים מהם.

בדברי הבלע שלה, שנאמרו בשבת כך שאף נציג דתי לא נכח בפאנל בכדי להפריח את דברי השקר, השמיצה בניחוח אנטישמי את מרבית האוכלוסיה החרדית בנוסח שאינו ראוי אפילו להבאתם כאן. מספר משתתפים בפאנל ניסו להעיר כי היא מתייחסת לקומץ של עשרות אנשים כאילו מייצגים ציבור שמונה כמיליון איש, אך ללא הצלחה.

הראשון להגיב היה יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, ‏שכתב בטוויטר: "מותר לי להגיד איזה מקומות ואיזה תקופות מזכירים לי המונולוגים נוטפי הארס נגד החרדים של אמנון אברמוביץ׳ ורינה מצליח? או שרק ליאיר גולן מותר?", דברי נתניהו הבן. ‏בפוסט בפייסבוק הוסיף כי: "החרדים יכולים להוריד את ערוץ 12 על הברכיים. חרם מאורגן של כל המליון חרדים בישראל על כל מוצר שמפורסם בהפסקת הפרסומות בערוץ 12 עד שרינה מצליח ואמנון אברמוביץ מפוטרים על מופע ההסתה שלהם. (מפוטרים לא מתנצלים!)". בנו של ראש הממשלה גם פרסם תיעוד כיצד הוא מסיר את האפליקציה ממכשיר הנייד שלו.

סגן שר החינוך מאיר פרוש הגיב בחריפות לדברי הבלע ומסר כי "לא הגיוני שבזמן שעם ישראל מתאחד במאבק נגד המגפה מסכנת החיים, יושבת באולפני ערוץ 12 אישה שכל כולה הפצת שנאה והסתה והשחרת פניו של ציבור שלם. אני קורא לחברת החדשות להדיח לאלתר את הגב' מצליח על דבריה החמורים נגד הציבור החרדי, לא ניתן למסיתים לפלג בינינו".

ח"כ יעקב טסלר אמר כי "על רקע התפשטות הנגיף, יש כאלו שנגיף השנאה מתפרץ להם ביתר שאת ומנצלים את ההזדמנות להסתה פרועה ונבזית נגד הציבור החרדי. כלי תקשורת מרכזיים, כמו חדשות 12 וגלובס בוחרים בהסתה שקרית, במקום להיות רגישים וזהירים בזמן הזה. הם משקרים ללא הרף, ממקום של בורות מוחלטת, ומסיתים באופן חמור נגד הציבור החרדי, שברובו המוחלט מציית להוראות משרד הבריאות כפי שהורו גדולי ישראל".

טסלר הוסיף כי "אני פונה לחברת החדשות: כששיח ההסתה והאלימות יגבר, אתם תהיו האחראים לכך, השנאה וההסתה חייבים להיפסק לאלתר, לא תוכלו להגיד ידינו לא שפכו את הדם הזה".

בארגון 'בצלמו' הגישו תלונה חריפה לנציב תלונות הציבור ברשות השניה: "העיתונאית רינה מצליח הסיתה ושיקרה נגד ציבור שלם וקבעה כי "רוב הציבור החרדי אינו נשמע להוראות משרד הבריאות" ובכך הסיתה על ציבור שלם, הציבור החרדי שהינו ברובו שומר חוק. התבטאות זו מובילה לליבוי השנאה בציבור ועלולה לגרום לאלימות איש באחיו אינה יכולה לעבור בשתיקה. הציבור דורש מהנציב לאלתר כי תפורסם התנצלות ואזהרה בנושא. זהו תפקידך והנך נדרש לפעול".