מסקרים שמתפרסמים בארה"ב אחרי הפרישה של המועמד ברני סנדרס עולה כי המועמד ג'ו ביידן בעל סיכוים טובים לנצח את הנשיא המכהן דונאלד טראמפ, מנגד ברשת 'פוקס ניוז' פורסם סקר לפיו טראמפ זוכה לתמיכת כמעט מחצית מהציבור האמריקאי

פרישתו של ברני סנדרס מהמירוץ לנשיאות סימנה את סגן הנשיא לשעבר, ג'ו ביידן כמועמד הדמוקרטי להתחרות בנשיא דונלד טראמפ במירוץ לנשיאות בחודש נובמבר וכעת מתחילים כלי התקשורת בארצות הברית את סופת הסקרים שתלווה את מערכת הבחירות.

מסקר כללי ראשון שפרסמה רשת החדשות 'CNN' בארה"ב עולה כי סגן הנשיא לשעבר ג'ו ביידן מוביל בפער משמעותי על הנשיא טראמפ בקרב מצביעים רשומים ברחבי ארה"ב. בסקר זוכה ביידן לתמיכה של 53% לעומת 42% בלבד להם זוכה הנשיא.

בנוסף ביידן מחזיק ביתרון משמועתי בדעת הקהל על פני טראמפ במספר סוגיות מפתח, בנושא מגפת הקורונה 52% מהמצביעים סבורים כי ביידן יתמודד טוב יותר עם המגפה לעומת 43% שסומכים יותר על טראמפ. בנושא הכללי של מערכת הבריאות בארה"ב 57% סבורים שביידן ינהל את המערכת טוב יותר לעומת 38% שדווקא חושבים שטראמפ מנהל את מערכת הבריאות בצורה נפלאה.

מנגד בצד הכללי טראמפ זוכה ליתרון קל, כאשר 50% מהציבור סבורים שטראמפ ינהל טוב יותר את הכלכלה האמריקנית, לעומת 46% שסבורים שביידן יעשה עבודה טובה יותר. הסקר מאשר את ההנחה כי נקודת העוצמה של טראמפ בבחירות 2020 היא ביצועיה הטובים של הכלכלה האמריקנית בשנים החולפות. סקרים נוספים הראו היום, לראשונה מאז פרוץ המשבר, ירידה מסויימת בשיעורי התמיכה בנשיא טראמפ.

חשוב לציין כי מדובר בסקר ארצי שלא לוקח בחשבון את ההתפלגות למדינות, שמכריעה, בסופו של דבר, את תוצאות הבחירות בארצות הברית. חשוב גם לזכור כי הילארי קלינטון, שהתמודדה מול טראמפ בבחירות בשנת 2016, הובילה בסקרים במשך רוב מערכת הבחירות.

מנגד מסקר שפורסם ברשת החדשות 'פוקס ניוז' שנחשבת כאוהדת של הנשיא טראמפ עולה כי 49% מהציבור מביע תמיכה בנשיא המכהן ומנגד 49% מתנגדים. כשמציבים את טראמפ מול המועמד ג'ו ביידן כל אחד מהם זוכה ל42% אחוז תמיכה.

במקביל, יותר ממחצית מהציבור בארצות הברית חושב שהנשיא מתמודד היטב עם משבר הקורונה. 51% אמרו כי התמודדותו של טראמפ במשבר מצויינת. הממשל האמריקני כולו תחת ניהולו של הנשיא קיבל תוצאה מכובדת של 77% תמיכה במדיניות שננקטה במהלך משבר הקורונה.