צילום: יוסי זמיר / פלאש 90

המעצר האלים בירושלים – בניגוד להנחיות משרד משפטים למשטרה

במסמך רשמי של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות שהועבר למשטרה נכתב: "במידה שאינכם מזהים שמדובר באדם עם מוגבלות, תוכלו לתשאל אותו בעדינות לסיבת הימצאותו מחוץ לביתו. התייחסות נוקשה עלולה לאיים ולגרום לאדם להימנע משיתוף פעולה"

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

 • אבא אמר לי 'לילה טוב' ומאז לא ראיתי אותו יותר.

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • מחפשים דירה בלב רמת בית שמש ד'? אתם חייבים לשמוע על ההטבה הזו

  תוכן מקודם

במסמך רשמי של נציבות שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות במשרד המשפטים שהועבר למשטרה ב-2 באפריל, ימים סופרים לאחר החמרת ההגבלות של משרד המשפטים, מפורטים ההנחיות לצוותי אכיפה במפגש עם אדם עם מוגבלות, מהם עולה כי מעצרו האלים והברוטלי של הבחור חרדי (מושי) תושב ירושלים בן 37, בעל מוגבלות שכלית, שנעצר ביום שישי ברחוב גרוסברג בבעיר בטענה ל"תקיפת שוטרים" – היה בניגוד לחוק.

במסמך מפורט כי "אדם עם מוגבלות יכול לצאת למרחק העולה על 100 מטר מסביבת ביתו. אדם עם מוגבלות אינו חייב להזדהות ככזה ואינו חייב לשאת עליו תעודה המזהה אותו כאדם עם מוגבלות. אדם עם מוגבלות זכאי לצאת עם מלווה למרחק העולה על 100 מטר מסביבת ביתו. יש לנהוג ברגישות ובאופן מכיל באינטראקציה עם אדם מוגבלות. יציאה ממקום המגורים למרחק העולה על 100 מטר מותרת לאנשים עם מוגבלות במקרים חיוניים על מנת לשמור על בריאות האדם או המצב הנפשי שלו במקרים בהם הדבר נדרש".

במסמך מודגש כי "במידה שאינכם מזהים שמדובר באדם עם מוגבלות, תוכלו לתשאל אותו בעדינות לסיבת הימצאותו מחוץ לביתו. שימו לב, כי התייחסות נוקשה עלולה לאיים ולגרום לאדם להימנע משיתוף פעולה ומענה לשאלות".

במשרד המשפטים מוספים ומבהירים לשוטרים "לעתים לאדם עם מוגבלות יש תעודת נכה, תעודת זכאות לפטור מהמתנה תור או מסמך של איש מקצוע (עובד סוציאלי, רופא וכדומה). הוא אינו חייב לשאת עליו את התעודה כשהוא יוצא מביתו ואינו חייב להזדהות כאדם עם מוגבלות".

לסיום נכתב שוב כי "במפגש עם אדם התבוננו בתמונה המלאה: הקשיבו לסיפור, התרשמו מהמראה ומההתנהגות, קראו את התעודה אם יש לו, בדקו את המרחק ממקום המגורים. רק אז החליטו על דרכי הפעולה המתאימות".

כזכור, מהתיעוד שנחשף ב'חדשות JDN' עולה כי הצעיר נעצר תוך כדי הפעל אלימות של השוטרים, למרות זעקותיו, וכן צעקות השכנים המכירים אותו כי הוא פגוע נפש. באחד התיעודים נראה שוטר מרים את נשקו. לאחר המעצר הוא הוחזק במשך שעות ממשוכות במעצר המגרש הרוסים למרות שהוא מחזיק תעודת נכות 100% וניכר עליו שאינו אדם רגיל, עד שהוריו הביאו לתחנת המשטרה מסמך רשמי המאבחן אותו כחולה נפש.

ממשטרת ישראל נמסר בתגובה: "צר לנו על הניסיון הפסול להכפיש את שוטרי ישראל המבצעים את תפקידם כחוק למען שלומו ובריאותו של הציבור תוך הצגת תמונה מעוותת וחד צדדית. בפעילות אכיפה של השוטרים לפני זמן קצר בירושלים בעקבות דיווח שהתקבל במשטרה על התקהלות אסורה, איתרו השוטרים מקווה ובית תפילה מאולתר שפעל בניגוד להנחיות ובו מספר רב של אנשים".

"כשהגיעו השוטרים למקום החלו חשודים להימלט מהמקום ובמהלך ניסיון לעכב אחד מהם לרישום דו״ח בגין הפרת הצו, הוא החל לצעוק, להתפרע ואף תקף באגרוף ושרט את אחד השוטרים, מה שהוביל לפציעתו. לאחר מעצרו של החשוד בגין תקיפת שוטרים והבאתו לתחנה, הוברר כי הוא בעל מוגבלות ולכן הוא שוחרר".

"במקום להלין על שוטרים המבצעים את תפקידם במסירות והקרבה כחוק, ראוי היה לגנות את הפרת החוק ההמונית והבוטה, את הבריחה מהמקום של חשודים רבים, כל תקיפה של שוטרים באשר היא וכל הפרה של צו בריאות העם והתקנות לשעת חירום המסכנים את שלום הציבור ובריאותו", לשון התגובה.

שמעון בלוי, עסקן בחסידות סלונים ומכרו של הצעיר, אמר בשיחה ל'חדשות JDN' כי "המשטרה ממשיכה בהתנהגות החסרת רסן ומעצורים, ולא הייתה מוכנה לשחרר את הבחור על אף שקיבלו את תעודת הנכה שבה כתוב שהוא זקוק למלווה. אף אחד במשטרה לא היה מוכן לדבר ולענות להורים השבורים".

עוד הוא הוסיף ותקף: "דמינו אינו הפקר, אנו שוכרים את טובי עו"ד ע"מ שכל מי שהיה מעורב במקרה זה ייחקר במח"ש". הוא מגדיר את המקרה כ"יענקי רוזנברג" ולדבריו, "בקהילה דנים עכשיו לצאת במחאה חוקית ולזעוק את זעקתו של מושי המסכן ונעצור את מקרה יענקי רוזנברג 3. מקווה מאוד ששליחי הציבור שלנו בכנסת יתערבו מיידית במקרה הכאוב הזה".

 

תיעוד מקומם: בחור בעל מוגבלות נעצר באלימות והוחזק במשך שעות • צפו

ח"כ ינקלביץ על המעצר האלים ביום שישי: "אפעל שהשוטרים יתנו את הדין"

פרסום ראשון: ח"כ ארבל בשאילתה לשר הבט"פ על האלימות המשטרתית

ח"כ אזולאי על מעצר בעל המוגבלות: "להדיח לאלתר את השוטרים האלימים"

8 תגובות

תגובת המשטרה מבזה לא פחות מהתנהגות השוטרים

כל השוטרים במשטרה הזאת פסיכופטים.
= רק פסיכופטים מתקבלים למשטרה

אין חולק שלא מדובר בל"ו ניקס. אולם כל הכבוד למשטרה! שמגינה על הציבור שלנו מהרוצחים והכופרים במשה ובתורתו ה"מתפללים לע"ז" בדביקות מצמררת. הם היו צריכים לחטוף מכות כי הם המוגבלים באמת. המסכן הזה הוא קרבן של הדפוקים המסתובבים במקוואות ובבתי הכנסיות, שברחו כמו זבובים פחדנים במקום לדאוג לו. העליהום על המשטרה נותן תמיכה לרשעים המסתובבים בינינו.

אם אלו ההנחיות שהופצו (במידה וזה באמת הופץ ביחידות ) לפני המעצר (במסמך לא מופיע תאריך) השוטרים צריכים לתת את הדין . פלוס תביעת נזיקין גדולה שישלמו מכיסם ולא מקופת המדינה או המשטרה . בנוסף לפיטוריהם. אבל אנחנו צריכים לדעת שהם פועלים לעיתים קרובות בלחץ גדול וקשה לשלוט בהפרת סדר (במידה שהייתה) בסרטון מטבע הדברים לא רואים מה היה לפני המעצר

בכל אופן דבר כזה זוהי אחריות על השוטרים שלא יקרה כזה דבר

לפני שמגיבים צריכים לקחת בחשבון שאנשי המשטרה בדרך כלל לא הגיעו לרמת השכלה בינונית בלימודים (בלשון המעטה) וגם לא לשלב יחידות מתמטיקה וכו'

כזכור, הבג"ץ דחה את הקמת הועדה לבדיקת החד צדדיות של מח"ש, יש להפנות את כל כובד המשקל בתביעה ציבורית לחדש את הוועדה ולטפל בכל הפניות הממתינים לטיפול כנגד מח"ש המחפה על השוטרים הברוטאליים וסוגרת תיקים ללא הצדקה.

אני שכן שראה את האירוע: ראיתי שאבא של מושי הראה לקצין החובש כיפה שהיה במקום, שהזדהה כקצין את התעודת נכה של מושי וביקש לפחות שיתנו לו להתלוות למושי בניידת וסורב בדחיפות מהמקום, יודגש כי היה זה במקום האירוע בטרם לקחו אותו לתחנת המשטרה. הקצין ברוב אכזריות הודיע לאב שלוקחו למקום קרוב והוא מנוע מלומר להיכן לוקחים אותו. עובדה זו שהייתי לה עד ראיה סותרת את דוברות המשטרה שרק בתחנה לאחר שעות של עיכוב תוך שהוא שוהה בחצר הפתוחה של מגרש הרוסים, אזוק בידיו וברגליו וחשוף לקור עז נודע להם על כך.

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell