Share on whatsapp

Yonatan Sindel/Flash90

פרוש: "היה גאון מופלג – הסתלקותו מותירה חלל גדול בעולם היהודי"

סגן השר מאיר פרוש: "איש של תורה, עשייה רבה וקירוב הבריות, העמיד תלמידים הרבה ופעל רבות למען עולם ההלכה והדיינות". ח"כ יעקב טסלר: "הווה מגדל אור של תורה והלכה, העמיד תלמידים הרבה וקירבם לתורה. עשייתו הותירה רושם רב"
 • לא סתם ברכה זו גזירה לכל דבר ועניין

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • ה' לא חייב לי כלום

  תוכן מקודם

סגן שר החינוך מאיר פרוש ספד הבוקר למרן הראשון לציון הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצוק"ל, הרב הראשי הספרדי לשעבר, שהלך הלילה לעולמו: "שר וגדול נפל בישראל. יחד עם המוני בית ישראל, אני מבכה מרה אחר לכתו של זקן הראשונים לציון, הגאון המופלא רבי אליהו בקשי דורון זצ”ל, שנלב"ע בחטף לאחר שהזדכך בייסורים קשים ומרים".

"הגר"א בקשי דורון זצ”ל היה גאון מופלג, איש של תורה, עשייה רבה וקירוב הבריות, העמיד תלמידים הרבה ופעל רבות למען עולם ההלכה והדיינות בשנותיו כנשיא בית הדין הגדול ועד לימיו האחרונים כשהוא עומד לימין רבני ודייני ישראל בעצה ותושיה ופסק בסוגיות כבדות משקל. הסתלקותו של הראשון לציון מותירה חלל גדול בעולם היהודי. ויה"ר שיבולע המוות לנצח", דברי פרוש.

ח"כ יעקב טסלר אמר כי "כל בית ישראל יבכו את השריפה אשר שרף ה'. יחד עם כל בית ישראל, קבלתי בצער את הידיעה על פטירתו של זקן הראשונים לציון, הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצ”ל, שנלב"ע לאחר שחלה בנגיף הקורונה. הגר"א בקשי דורון הווה מגדל אור של תורה והלכה, העמיד תלמידים הרבה וקירבם לתורה. עשיתו הברוכה למען עם ישראל ועולם הדיינת הותירה רושם רב וחותם של עשיה מופלאה וקירוב לבבות בעם ישראל. אני שולח את תנחומי למשפחתו ולתלמידיו הרבים שלא תדעו עוד צער ולא תוסיפו לדאבה עוד".

יו"ר יהדות התורה השר יעקב ליצמן ספד הבוקר: "עולם התורה וההלכה איבד את אחד המופלאים, הראשון לציון, רבי אליהו בקשי דורון זצ”ל, שכיהן כרב הראשי לישראל, ונפטר ל”ע ממגיפת הקורונה. הרב בקשי דורון זצ”ל היה גאון מופלג, איש של תורה, עשייה רבה וקירוב הבריות. שהעמיד תלמידים הרבה ופעל רבות למען עולם ההלכה והדיינות. תנחומיי למשפחתו ותלמידיו, הכואבים את פטירתו".

יו"ר שס שר הפנים אריה דרעי כתב אתמול: "מתאבל מרה על פטירת הרב הראשי, הראשון לציון, הרב אליהו בקשי דורון. הרב בקשי דורון, היה תלמיד חכם ענק, מורה דרך לרבים בעם ישראל ופטירתו היא מכה גדולה. כאב גדול מאד, אבדה גדולה לעם ישראל. יהי זכרו ברוך".

יו"ר ש"ס לשעבר אלי ישי: "מרן זקן הראשונים לציון הגאון העצום רבי אליהו בקשי דורון זיע״א היה ספר מוסר מהלך בצניעותו, פשטותו, במידותיו הנאצלות, במסירות נפשו ללימוד והפצת התורה, ומעל כל אלו גדלות נפשו במילוי ציווי התורה ״לא תגורו מפני איש״ בהידור ובעוז. מרן הגר״ע יוסף זיע״א סמך עליו בעצימת עיניים וקיבל את דעתו בכל הנוגע למינוי דיינים וביקש את דעתו-דעת תורה תדיר. ווי להאי שופרא דבלי בארעא. אוי לדור שכך עלתה בימיו. ומי שאמר לעולמו די יאמר לצרותינו די".

ח"כ מיכאל מלכיאלי אמר כי הוא "חש הערב עצב נורא, כמובן בפן הכללי, הרב זצ"ל היה דמות מרתקת אשר שילבה ידענות אדירה של תורה, ספריו בהלכה נמצאים ברבים מהיכלי התורה, אבל גם בפן הפרטי, בשנים האחרונות הגעתי להתייעץ ולהתברך בביתו פעמים רבות. הרב היה במשך שנים אחד מרבניה המשפיעים של תנועת ש"ס והשר דרעי היה נועץ בו רבות. אין ספק כי זהו ערב קשה מאד. איבדנו אדם גדול שהיה בנוסף לכל גם גאון במידות, החיוך והעצה שלו תחסר לי ולרבבות שומעי לקחו לאורך עשורים רבים".

יו"ר סיעת ש"ס ח"כ יואב בן צור: "נִצְּחוּ אֶרְאֶלִּים אֶת הַמְּצוּקִים וְנִשְׁבָּה אֲרוֹן הָאֱלוֹקִים. המומים וכואבים את לכתו של זקן הראשונים לציון הגאון הרב אליהו בקשי דורון זצ"ל הרב הראשי לישראל לשעבר. הרב היה מורה דרך לרבים, סמל לענווה ולצניעות ונצר לדור דעה. וְכָל בֵּית יִשְׂרָאֵל יִבְכּוּ אֶת הַשְּׂרֵפָה אֲשֶׁר שָׂרָף ה".

השר לשירותי דת הרב יצחק וקנין: "עולם התורה וההלכה איבד הערב את אחד מפוסקי הדור הראשון לציון הרב הראשי לישראל הגאון רבי אליהו בקשי דורון זצוק״ל. אוי לה לספינה שאבד קרבניטה, הרב זצ"ל המשיך את שושלת הראשונים לציון לדורותיהם. 'זכיתי להכירו באופן אישי ולהתייעץ איתו כשכיהן כרב ראשי ואב"ד בחיפה הרב היה מגדלור שמשך אליו רבים שבאו להתייעץ עימו ולשמוע ממנו דעת תורה. דרכו ההלכתית באה לידי ביטוי בספרי ההלכה שלו שו"ת בנין אב".

חה"כ ינון אזולאי: "עם ישראל כולו אבל על פטירתו של גדול הדור סמל מופת של גדלות בתורה ענווה וצניעות. הגאון הגדול הרשל"צ הרב בקשי דורון זצ"ל היה גדול בתורה וסמל של אמת, אוהב את הבריות ומקרבן לתורה. עוד מימי ילדותי זוכרני את התפילות בנץ החמה כאשר מו"ר אבי ז"ל היה מתפלל בביתו של הגאון הרב בקשי זצ"ל בהיותו רבה הראשי של חיפה וזאת בשל מחלתו של מו"ר הגה"צ הרב שלום לופס זצ"ל אשר היה חמיו של הרשל"צ בקשי דורון זצ"ל והתארח בביתו בתקופת ההחלמה. חבל על דאבדין ולא משתכחין. תיהיה נשמתו צרורה בצרור החיים, ויהיה מליץ יושר על כל עם ישראל".

כתבות קשורות

הרב יוסף חיים אוהב ציון • מעלת יום ט"ו באב
מתנגדי חיסונים מפגינים מול ביתו של בנט; המשטרה עצרה חמישה מפגינים
סיום מסכת אלו מציאות בתלמוד תורה בעלזא בית שמש
ט"ו באב: מרן שר התורה בחן אתרוג כמנהג אביו מרן ה'סטייפלער' זי"ע • גלריה
בסמוך ליישוב אביתר: עשרות פלסטינים מתעמתים עם כוחות צה"ל • צפו
יובא לאישור הממשלה בשבוע הבא: כל מה שצריך לדעת על התקנות החדשות
לאחר הסערה בשל מינויו לשר בממשלה: אבידר הודיע כי הוא התחסן נגד הקורונה
בנט ממשיך בריסוק הסטטוס קוו: כך מקדמת הממשלה תחב"צ בשבת
מצנח רחיפה התרסק בגליל התחתון - הטייס נהרג • צפו
ומשפע מצות תפילין • שמחת הבר מצוה לבן המשפיע רבי צבי אלימלך פריזנד
חיזבאללה על התקיפות הישראליות: "הפרה מחדש של ריבונות לבנון"
משרד הבריאות: עלה ל-81 מספר החולים שמצבם מוגדר קשה

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן