דיווחים ערביים: מל"ט ישראלי תקף כלי רכב בגבול סוריה-לבנון

לפי כלי תקשורת ערביים, כלי רכב שהסיע מפקד בארגון הטרור השיעי הותקף בצד הסורי של גבול סוריה-לבנון - ע"י מל"ט ישראלי ששיגר לעברו שני טילים. לפי חלק מהדיווחים, נגרם נזק אך לא היו נפגעים, משום שנוסעי הרכב הספיקו לברוח לפני הפיצוץ

כלי תקשורת ערביים דיווח היום (רביעי) על תקיפה אווירית ממוקדת נגד רכב חיזבאללה שנסע על כביש ביירות-דמשק והעביר נשק מלבנון לסוריה. הדיווחים מייחסים את התקיפה לחיל האוויר הישראלי וטוענים כי היא בוצעה ממל"ט, סמוך לגבול בין המדינות. מדיווחים במרבית כלי התקשורת הערביים עולה כי ככל הנראה אין נפגעים.

מפקד בשורות הכוחות התומכים במשטר אסד ומקור ביטחוני אמרו לסוכנות הידיעות רויטרס כי לא היו נפגעים באירוע, משום שנוסעי הרכב הספיקו לברוח לפני הפיצוץ. גורם בחיזבאללה ששוחח עם סוכנות AP סיפר כי במכונית היו שני נוסעים. לדבריו, הטיל הראשון התפוצץ ליד המכונית ואילו הטיל השני שוגר לעבר הרכב אחרי שהנהג נמלט.

הארגון הסורי לזכויות אדם דיווח כי הרכב שהותקף היה כלי רכב צבאי השייך לחיזבאללה. לפי הדיווח, המל"ט הישראלי שיגר שני טילים לעבר ג'יפ צבאי באזור, ולרכב נגרם נזק כבד. במרכז המעקב טענו שלא ידוע מה עלה בגורל נוסעי הרכב. עוד דווח שייתכן כי מדובר ברכב השייך לחיזבאללה. התקיפה אירעה בשעה חריגה יחסית לתקיפות המיוחסות לישראל, שבדרך כלל מתרחשות בשעות הלילה

צה"ל פרסם בשבוע שעבר בפלטפורמות בערבית כי גם בתקופת הקורונה, מפקד גיס 1 החדש בצבא סוריה, לואא׳ עלי אחמד אסעד, ממשיך לסייע ולאפשר לארגון הטרור חיזבאללה להתבסס בחזית רמת הגולן. בסרטון שפורסם נראה מפקד הגיס הנכנס בסיור בחזית שכלל מעבר באתרים המוכרים בשימוש חיזבאללה עם אחראי מפקדת הדרום של חיזבאללה, חאג׳ האשם.

"התבססות חיזבאללה בסוריה ובחזית רמת הגולן בפרט, נועדה לאפשר לארגון לייצר תשתית פח״ע נגד מדינת ישראל ועושה זאת בשיתוף פעולה ובחסות המשטר הסורי – לא נאפשר התבססות זו! המשטר הסורי ימשיך לשאת באחריות לכל פעולה עוינת משטחו. המזהיר יצא ידיי חובתו", אמר דובר צה"ל בערבית, אביחי אדרעי.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן