הממשלה שהוקמה אמש תחזיר את האחדות לאזרחים ותעזור לכולנו לעבור את משבר הקורונה, אך המחיר הכלכלי שאנחנו נשלם בעקבות כמות השרים וסעיפי ההסכם מוכיח שהחכי"ם מנותקים מהמציאות ואינם מכירים במשבר הכלכלי / ישכר זלמנוביץ'

ב-26 בדצמבר 2018 אישרה הכנסת ה-20 ברוב של 102 מצביעים את התפזרותה של הכנסת, מדינת ישראל יצאה לבחירות כשאף אחד לא חלם ולו לרגע שיעבור 484 ימים עד שהפרלמנט הישראלי יחזור למסלולו הרגיל ותוכרז על הקמת ממשלה.

השנה וחצי האחרונים לקחו מאיתנו האזרחים את החירות הפרטית שלנו, החברה הישראלית התפזרה לרסיסים התפלגה ונקרעה לשסעים בעקבות מערכות הבחירות הרעילות שבאו אלינו אחד אחרי השני, את הפוליטיקאים שיושבים על מושבם בגבעת רם לא מעניינת הפילוג והשיסוע בעם אם זה יוסיף להם עוד כמה קולות בקלפיות.

הדבר שהצליח לאחד את רוב אזרחי מדינת ישראל הוא מצב החירום, ה-DNA היהודי כופה עלינו להתאחד בזמן חירום כדי לשרוד את התקופות הקשות והמורכבות, ממשלת האחדות שהוקמה אמש היא לא ממשלה טובה לאף אחד, באגף הימני מתייפחים על הוויתורים בנושא המשפטי, האגף השמאלי בולע את הגלולה המרה של ישיבה תחת חשוד בפלילים. הא ראיה שאכן מדובר בממשלת אחדות זה שני הצדדים אינם מרוצים מהתוצאה הסופית.

אחדות צורך השעה – נתניהו וגנץ חותמים על ההסכם

ע"פ ההסכם שנחתם אתמול הממשלה שתושבע בעזי"ת בעוד כשבועיים תהיה "ממשלת חירום" שפירושו קיפאון פוליטי, הממשלה תעביר את תקציב המדינה תתחיל להזרים כספים לאלפי עסקים ועצמאיים שקורסים וזועקים לעזרה, תשקיע את כל האנרגיות והמשאבים שלה ב"להחזיר ישראל לשפיות". הממשלה הזאת היא אכן ממשלה שתוכל לעזור למדינת ישראל, אך כשהקורונה תעבור מהעולם (בקרוב, אמן) נחזור כולנו לויכוחים והמריבות הידועים לנו מאז ומעולם כי זה טבע העולם.

אך, אם נעבור לזירה הכלכלית וההשלכות היוצאות מכך התמונה הרבה יותר מדאיגה, מדובר בממשלה מנופחת ובזבזנית בצורה מחרידה, 36 שרים, מעון רה"מ נוסף, טקסים ויצוגי כבוד ראוותנים, ועל זה צריך כל אזרח בישראל להתקומם ולשאול, "ריבונו של עולם מדוע?"

מדוע השרים והחכי"ם חיים בניתוק כ"כ מהמציאות הישראלית, מציאות בו אנשים שעד לפני כחודש ניהלו עסקים מצליחים ומשגשגים ובעקבות המשבר הכלכלי מצאו את עצמם רעבים לפת לחם פשוטו כמשמעו, ראש הממשלה בנימין נתניהו ידע להרים טלפון ליובל כרמי, מוכר פלאפל מאשדוד ובעל החנות "פלאפל כרמי", שהפך לסמל הקריסה הכלכלית, מ"מ ראש הממשלה (בפוטנציה) בני גנץ ידע לצייץ מילים יפות על תמיכה בעסקים והזדהות עמוקה עם כאבם. אך האם אחד מהשניים חשב לוותר בשנה הקרובה על המשכורת המנופחת שהם מקבלים.

האם צמד הבניימינים חשבו שכדאי לוותר על הקמת מעון ראש ממשלה נוסף שיעלה מליונים לנו משלמי המיסים כדי להקל עלינו ולו במעט מהעול הכלכלי, היכן אתם 120 חברי הכנסת שנשלחו לכנסת כדי לעזור לאזרחים, מתניידים ברכבי שרד יוקרתיים, מחזיקים סוללות של יועצים ויחצני"ם, הממשלה מגדילה את כמות השרים בממשלה ל-36 שרים כאשר כל אחד מהם צפוי לקבל בממוצע 49,245 ש"ח (ברוטו) מידי חודש, וזה עוד לפני שדיברנו על לשכות מפוארות, רכב יותר יוקרתי, וכמובן תקציב מנופח למשרדים שלהם.

רכבי שרד ומשכורות מנופחים. צילום: Flash90

ראש הממשלה והשרים כולם וגם רובם של החכי"ם לא יגיעו לפת לחם אם יקצצו בשכרם בתקופה הקרובה, יש להם מספיק כסף שזורם אליהם בלי סוף בימי שגרה, מדינת ישראל זקוקה ל"ממשלת חירום לאומית" ולא ל"ממשלת ניתוק לאומית". העובדה שהמנהיגים שלנו אינם מכירים במצב הכלכלי הקשה שפוקד את המדינה, או במצב היותר גרוע יודעים ומעדיפים להתעלם ולשמור על המשכורת הקבועה שלהם, מוכיחה את רמת הניתוק של הממשלה לאזרחים שאיננה קשובה לצרכיו של האזרח.

חונן הדעת יעניק ברוב רחמיו בינה לשר האוצר המיועד והגורמים המקצועיים שישכילו לקצץ את מיליארדי השקלים שעוברים למסיבות מפוארות, ולשיפוצים בכנסת ומוסדות המדינה, לקצץ בתקציבים של משרדים שאינם חיוניים, לקצץ בטקסים וגינוני הכבוד המיותרים והיקרים.

שיפוצים במליאת הכנסת. צילום: פלאש 90

תקחו את כל הכסף ותעבירו לאברכי הכולל שהבנקים חונקים אותם, תעבירו את הכסף למאות אלפי משפחות שחיים מתחת לקו העוני בתנאים מחפירים, תעבירו את הכסף הזה ליובל כרמי מאשדוד, ולאלפי עצמאיים ובעלי עסקים אחרים שנפגעו מהמשבר הכלכלי, תעבירו את הכסף לדור השלישי שתקציב הפנסיה בקושי מספיקה להם לתשלום עבור מונית עד לקופת החולים הקרובה, תנו להם להזדקן בכבוד ותנו לנו את העתיד לחיות.