צילום: מרים אלסטר / Flash90

גורמים בליכוד: "נלחם שבכל הקשור למינוי שופטים תהיה אידיאולוגיה ימנית"

גורמים בכירים בליכוד אומרים דוחים את הביקורת על כניעה לכחול לבן ואומרים כי, "זו ממשלה ימנית לא פחות מהממשלה שקדמה לה. גם אם יש בה אנשי שמאל, בכל קביעה או החלטה צריך הסכמות. בעוד כחודשיים יבוצע פה מהלך היסטורי של החלת ריבונות"

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • "עזרו לנו לצאת מפה" שמונה יתומים זועקים לעזרה

  תוכן מקודם

 • מזעזע: הספיק להתפלל במניין ונפטר במוצאי החג

  תוכן מקודם

 • אתה יכול להיות בעלים של פרויקט נדלן בירושלים

  תוכן מקודם

ביום שאחרי החתימה על ההסכם הקואליציוני: גורמים בכירים בליכוד שצוטטו הבוקר (רביעי) ב'ישראל היום' הודפים את הטענות על כניעה לכחול לבן ואומרים כי, "צריך לבחון את ההסכם לא רק לפי מה שיש ומה שאין, צריך לבחון אותו אל מול מה שעברנו בשנה וחצי האחרונות. פעם אחת הפסדנו, פעם שנייה לא הצלחנו להרכיב ממשלה, עמדנו מול סכנה ממשית לאיבוד השלטון".

לדבריהם, "שלושה רמטכ"לים חברו למיזם נגד הליכוד, ורה"מ עמד מול מערכת משפט שקיבלה החלטות נגדו תמיד לחומרה ומעמידה אותו למשפט. התחלנו את מערכת הבחירות הזו עם יריבים שאומרים 'לא לממשלה עם גוש הימין' ו'רק לא ביבי', ובסוף מקימים ממשלה עם גוש הימין ותחת נתניהו".

הגורמים הוסיפו כי, "יש פה הישגים כבירים של הליכוד. אף אחד לא יכול לבוא בטענות שזו לא ממשלה ימנית, זו ממשלה ימנית לא פחות מהממשלה שקדמה לה. גם אם יש בה אנשי שמאל, בכל קביעה או החלטה צריך הסכמות. בעוד כחודשיים יבוצע פה מהלך היסטורי של החלת ריבונות".

בנוסף התייחסו גם להסכמים בזירה המשפטית ואמרו כי,"גם בוועדה למינוי שופטים ראש הממשלה נלחם עד הרגע האחרון שבכל הקשור למינוי שופטים תהיה אחיזה של האידיאולוגיה הימנית. יש לנו וטו על כל חקיקה, שום חוק לא יתקדם בלעדינו; יש וטו על מינויים משפטיים, כולל יועמ"ש; יש את חוק הלאום שלא יהיה בו שינוי; יש שורה של תיקים מרכזיים וועדות חשובות שיהיו בידי הליכוד".

באשר לקיום הרוטציה, אמרו כי נתניהו מתכוון לקיים את הרוטציה כפי שסוכמה: "נתניהו יפנה את מקומו לגנץ בוודאות. שנה וחצי הוא יכהן כשותף בממשלה, ולאחר מכן הוא יתמודד בבחירות הבאות על תפקיד ראש הממשלה".

בנוסף צוטטו ב'ישראל היום' גורמים בסביבת רה"מ בהתייחסות ליחסים הרעועים בין נתניהו למפלגת ימינה ואמרו כי, "נתניהו צריך אותם איתו בממשלה. יש דברים אידיאולגיים שצריך לקדם כמו החלת הריבונות. אם גנץ נותן למפלגה שלו חופש הצבעה, כפי שסוכם בהסכם, יכול להיות מצב שאם ימינה בחוץ ומתנגדים, זה לא יעבור. נתניהו רוצה את ימינה איתו כשותפים למהלכים אידיאולוגיים מימין".

4 תגובות

אידיאולגיה ימנית – זיכוי מוחלט לביבי …..
ובשאר נושאים – לא שינוי ולא כלום.
וההוכחה הפשוטה – שעד עכשיו מערכת המשפט עניינה את איילת שקד בלבד!

ומה יהיה עם הפרקליטות הרקובה?

מה זה משנה שר איכות הסביבה, ספורט, וכיוצא בזה ימין או שמאל? המבחן של גנץ בהתקפה הראשונה מעזה. הבטיח שקט בדרום, הרבה יותר קל להיות שמאלני נגד הערבים מאשר ימיני. והגדולים מכולם :הנציגים החרדים??

דני היקר
ביבי הבטיח כבר עשר שנים שקט בעזה – ויש שקט?

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell