Tomer Neuberg/Flash90

הנהלת העבודה אישרה את ההסכם עם 'כחול לבן' להצטרפות לממשלה

הנהלת מפלגת העבודה אישרהפה אחד את ההסכם עם 'כחול לבן' להצטרפות העבודה לממשלת האחדות והסמיכה את פרץ לניהול מגעים לשיתוף פעולה פרלמנטרי, ציבורי ופוליטי עם כחול לבן. ההסכם יובא לאישור ועידת המפלגה ביום ראשון הקרוב

הנהלת מפלגת העבודה אישרה הערב (רביעי) פה אחד את ההסכם עם 'כחול לבן' להצטרפות העבודה לממשלת האחדות הלאומית והסמיכה את יו"ר המפלגה לניהול מגעים לשיתוף פעולה פרלמנטרי, ציבורי ופוליטי בין העבודה וכחול לבן. ישיבת ההנהלה התקיימה באמצעות תכנת ״זום״. ההסכם יובא לאישור ועידת המפלגה ביום ראשון, 26/4. ההצבעה תתקיים באופן מקוון.

מטעמו של פרץ נמסר כי בדיון שהיה ארוך ומעמיק, הציג ח״כ איציק שמולי נימוקים בעד וח״כ מרב מיכאלי הציגה נימוקים נגד. ח״כ עמיר פרץ, יו״ר מפלגת העבודה אמר כי "אני מודה לחברי ההנהלה על האמון ומאמין כי גם חברי הועידה יאמרו כן להחזרת מפלגת העבודה וערכיה לעמדות ההשפעה במדינת ישראל".

פרץ ינסה לשכנע את חברי הוועידה לתמוך במהלך ומנגד חברת הכנסת מרב מיכאלי הקימה מטה שמנסה במשך שבועיים לשכנע את חברי הוועידה להצביע נגד הכניסה לממשלה. מיכאלי אף דורשת שאנשיה יהיו שותפים במנגנון ההצבעה. בסביבתו של עמיר פרץ אומרים כי אם מיכאלי לא תכבד את החלטות הוועידה, היא עלולה להיות חשופה לסנקציות, ויכולים אף להכריז עליה כחברת כנסת פורשת.

כזכור, יו"ר מפלגת העבודה ח"כ עמיר פרץ הודיע אתמול רשמית על הצטרפותו לממשלת האחדות בראשות נתניהו, כחלק מבלוק כחול לבן: "מצטרפים לממשלת אחדות שיוויונית, מפלגת העבודה חוזרת למנהיגות הלאומית. החלטנו להצטרף לממשלת אחדות שוויונית עם רוטציה ובעוד שנה וחצי אנו נהיה שותפים לכניסתו של בני גנץ לתפקיד ראש הממשלה ה- 13 של מדינת ישראל". יו"ר כחול לבן ח"כ בני הגיב להודעה וצייץ בטוויטר: "עמיר, ברוך הבא".

בפוסט נרחב בפייסבוק הסביר פרץ כי "מרגע שהסתיימו הבחירות האחרונות, דבקנו בדרכנו ועשינו הכל למען הקמת ממשלה בראשותו של בני גנץ באופן מידי. במערכת הבחירות בספטמבר, כמו גם במרץ, יכולנו לקבל כל תביעה שהיינו דורשים אילו רק היינו מצטרפים לממשלת ימין צרה לבדנו. אך פעלנו ללא הרף כדי להגיע להרכבת ממשלה בה גנץ יהיה ראש הממשלה, כפי שהבטחנו שנעשה בכל מערכות הבחירות האחרונות".

"עלינו להביט על המצב הפוליטי כפי שהוא, ולא כפי שהיינו רוצים שהוא יהיה. שלוש מערכות בחירות רצופות הסתיימו ללא הכרעה. המצב הזה הביא אותי לקבל החלטה שאני יודע שתעלה לי בביקורת. אך תפקידי הוא להסתכל על מצב המדינה, מצב החברה הישראלית והמציאות הפוליטית, ולהעמיד את האינטרס של הציבור בראש סדר העדיפויות. בסיטואציות בהן ערכים מתנגשים האחד בשני, עליי להכריע איזה ערך גובר. האם אמירות הקמפיין או גודל השעה וההזדמנות להיטיב עם הציבור הישראלי ולהיות שם בשבילו".

"בזמן הקריטי הזה לאזרחי ישראל, החלטנו להמשיך לתת את הגיבוי לבני גנץ ולהמשיך את השותפות עם כחול לבן. אנחנו מצטרפים לממשלת אחדות שוויונית עם רוטציה בתפקיד ראש הממשלה, לא לממשלת ימין. ממשלה בה מפלגת העבודה תחזיק בשני משרדים משמעותיים מאוד, דרכם תהיה לה השפעה גדולה על חייהם של כלל אזרחי ישראל".

"משרד הכלכלה מורחב ומשרד הרווחה מורחב, אנו נהיה גורם משמעותי בעיצוב תקציב המדינה. במסגרת ההסכם הקואליציוני הוקם קבינט על כלכלי עם ארבעה חברים- ראש הממשלה, שר האוצר, ראש הממשלה המיועד ואנוכי, עבדכם הנאמן, שאכהן כשר הכלכלה. איציק שמולי, שיהיה שר הרווחה והשירותים החברתיים, יהיה חבר בקבינט החברתי כלכלי וחבר בוועדת השרים לחקיקה".

"כבר שנים ארוכות מאוד שכל מנהיגי מפלגת העבודה (כולל אני עצמי) החליטנו לשרת את העם מהאופוזיציה. לצערי, האסטרטגיה הזאת לא הוכיחה את עצמה. המדינה לא הרוויחה מזה ומפלגת העבודה לא גדלה מזה, רק הלכה והצטמקה. הדבר מחייב אותנו שלא להמשיך ולטמון את ראשנו בחול אלא לקיים חשיבה מחודשת. העשייה מבפנים תמיד כרוכה בפשרות אידיאולוגיות, אך ההתרחקות ממנה הפכה אותנו ללא רלוונטיים עבור ציבור גדול שרוצה לראות את נבחריו משפיעים על חייו היום יומיים ועושים אותם טובים יותר".

"אני מאד מעריך את תפקידה של האופוזיציה במדינה דמוקרטית ועשיתי מלאכה זו במשך עשרות שנים,אינני אומר שצריך להצטרף לכל ממשלה, ממש לא. אך לממשלה כזאת – בה בני גנץ הוא שר הביטחון וראש הממשלה ברוטציה, גבי אשכנזי הוא שר החוץ, יו״ר ההסתדרות עד לפני שנה אבי ניסנקורן הוא שר המשפטים, אלון שוסטר, בשר מבשרה של תנועת העבודה במשך שנים, משיב את משרד החקלאות אל ידיה הנאמנות של ההתיישבות העובדת, בממשלה כזאת מפלגת העבודה חייבת להיות, ואסור לה לברוח מהאחריות הזאת".

"ההתבדלות וההקצנה בשנים האחרונות הן שהפכו את מפלגת העבודה לנישתית והביאו אותה לשפל בדעת הקהל. לכן החיבור הטבעי צריך להיות קודם כל לסיעה גדולה ומשפיעה בכנסת ובממשלה. סיעה שיותר ממחציתה צמחה בתנועת העבודה והם שותפים אידאולוגיים שלנו יותר מחלק מסיעות האופוזיציה. עשייה והשפעה הייתה תמיד דרכה של מפלגת העבודה, ובזמן הכל כך חשוב הזה עלינו לחזור לדרך זו".

"בחרנו להיות אנשי הבעד. להיות נכונים לפשרות, ולהגיד גם במה אנחנו תומכים, מבלי להיגרר באופן אוטומטי לעמדת הנגד המסורתית שפוסלת שותפות בכל ממשלה. האם מחנה הנגד ידחוק את ההתיישבות העובדת, את ארגוני העובדים, את המכינות הקדם צבאיות, תנועות הנוער והארגונים החברתיים תמיד לאופוזיציה? האם גם בממשלת רוטציה שוויונית עדיף לבקר מבחוץ? כך נפעל עבור אזרחי ישראל? אני שומע את הביקורת מבית ומחוצה לו, אני מכבד את המתנגדים, וגם אם לעיתים אני לא שלם עם ביטויים שחוצים גבולות, אני מבין את הביקורת", דברי פרץ.

5 תגובות

אז למה הורדת ת'שפם…..

אבל איך הוא ייכנס בלי שפם?

שיחזיר את השפם

כן, אבל איך הוא ייכנס לממשלה בלי שפס ??

אז למה הוא הוריד ת'שפם…..

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו