על פי הדיווח של סוכנות הידיעות הממלכתית הסורית סאנ"א, מסוקים של חיל האוויר תקפו יעד באזור העיר חומס שבדרום המדינה, והביאו להרס מחסן תחמושת וטילים. דיווחים: בפעולה הלילה הותקפו עמדות תצפית של חיזבאללה בתוך מוצבים של צבא סוריה

התקשורת הסורית דיווחה הלילה (בין חמישי לשישי) כי ישראל תקפה עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה בערים קוניטרה ותל אלאחמר. הבוקר נטען כי ישראל תקפה שוב: פיצוץ עז התרחש במפעל שהוא גם בסיס צבאי סמוך לעיר חומס. לפי הדיווחים נגרם נזק רב לסביבת הבסיס. התקשורת הסורית לא ייחסה את האירוע לישראל, אך גופים במדינה טענו כי מדובר בפעולה ישראלית נגד חיזבאללה.

מרכז המעקב הסורי לזכויות אדם דיווח כי ישראל השמידה מחסן טילים ותחמושת של ארגון הטרור חיזבאללה שנמצא בתוך בסיס של צבא סוריה ליד העיר חומס שמצפון לדמשק. עשרה פצועים פונו לבתי החולים בעיר לאחר שנפגעו מרסיסים בתקיפה. סוכנות הידיעות הרשמית של סוריה דיווחה על חמישה פיצוצים שנשמעו באזור חומס.

מושל חומס טלאל אל-ברזאי אמר כי היו מספר פיצוצים במחנה צבאי סורי ממזרח לעיר חומס, ככל הנראה במחסן נשק במקום, ובמקום מיתמר עשן. לדבריו, המחנה כנראה הותקף אך לא ברור בידי מי. עוד אמר כי יש נזקים במקום אך אין נפגעים בנפש, ושירותי הביטחון הסורים מפנים את המקום.

התקיפה שאירעה בסוריה הלילה ומיוחסת לישראל, נועדה לפי מקורות זרים לסיכול פעילות חיזבאללה מהגולן הסורי. המקורות הסוריים בדרעא מסרו שהפעולה התבצעה בשלושה מקומות שונים. במהלכה הותקפו עמדות תצפית של חיזבאללה בירי טנקים, טילי קרקע קרקע ובאמצעות טילים ממסוקים. כל עמדות חיזבאללה שהותקפו היו בתוך מוצבים של צבא סוריה.

מדובר בתקיפה חמישית בסוריה תוך חודש שמיוחסת לישראל. התקיפה הלילית בדרום סוריה התרחשה שלושה ימים לאחר שסאנא דיווחה על תקיפה ישראלית של מטרות באזור דמשק. בתחילה טענו בסוכנות הידיעות הסורית כי לא היו נפגעים, אבל לאחר מכן אמרו במרכז המעקב כי ארבעה אנשי מיליציות פרו-איראניות נהרגו בתקיפה.

חברת המודיעין הלווייני Imagesat International חשפה אתמול את נזקיהן של שתי תקיפות המיוחסות לישראל בשטחה של סוריה והעריכה כי היעדים שהותקפו הם מפקדה תת קרקעית של כוח קודס של משמרות המהפכה בבסיס חיל האוויר מאזה בדרום דמשק ומחסן אמצעי לחימה מתקדמים בעיירה אל שוכנה, סמוך לעיר תדמור.

דיווחים בסוריה: "תקיפה ישראלית" לעבר עמדות של צבא סוריה וחיזבאללה