כמעט שלושה שבועות לאחר שנראה בפעם האחרונה, דיווחים שמגיעים מקוריאה הצפונית מעידים על כך שהשליט השתתף בטקס חניכה של מפעל דשנים בסנצ'ון. המומחים מנתחים: ניתן ללמוד מהתיעודים שהוא מתאושש מבעיה בריאותית ומתקשה ללכת

שבועות לאחר שנעלם מבלי להשאיר סימן, רשת הרדיו הממלכתית בצפון קוריאה דיווחה ביממה האחרונה על הופעתו של השליט הצפון קוריאני, קים ג'ונג און, בטקס חנוכת מפעל דשנים בסנצ'ון לרגל חגיגות יום הפועלים שמצוין ב-1 למאי – 20 יום מאז שנצפה בפומבי בפעם האחרונה. בתמונות שפרסמה סוכנות הידיעות של המשטר נראה קים בטקס גזירת הסרט כשלצידו בכירים במשטר, בהם אחותו קים יו ג'ונג.

בדיווח הלילה שידרה צפון קוריאה עסקים כרגיל: היא הראתה את קים מוקף בעוזריו בטקס הפתיחה של מפעל דשנים חדש. בסרטון שפרסמה התקשורת הממלכתית נראה קים מחויך ונינוח. הוא תועד הולך ברחבי המפעל, גוזר את הסרט האדום בטקס הפתיחה, מעשן ומשוחח עם בכירים צפון קוריאנים. על שלט שנראה במקום נכתב כי מדובר באירוע המתקיים לציון השלמת המפעל, ומופיע התאריך 1 במאי.

לפי הדיווח הרשמי במדינה, הקהל באירוע "פרץ בתשואות רמות" כשקים הופיע באירוע. עוד דווח כי הוא היה במקום עם מספר בכירים בממשל, ביניהם אחותו, קים יו ז'ונג. טקס חניכת המפעל אליו דווח כי הגיע קים נמצא באזור צפוני לבירה פיונגיאנג. התקשורת במדינה המבודדת דיווחה שקים "היה מרוצה ממערכת הייצור במפעל, ושיבח אותו על תרומתו להתקדמות תעשיית הכימיקלים וייצור האוכל במדינה".

עם זאת, קים תועד מדדה וצולע, ובאחת התמונות נראה רכב גולף ירוק ברקע, דומה לזה שבו הוא עשה שימוש ב-2014, אחרי היעדרות ממושכת מעין הציבור. מומחים מעריכים כי ייתכן שהוא סובל מבעיה רפואית שמקשה עליו לעמוד לאורך זמן. על זרועו נראה סימן שעשוי היה להישאר לו אחרי טיפול שעבר בלבו. בנוסף לכך, אחד ממאבטחיו תועד עם מסיכה וכך גם אלו שהשתתפו בטקס, מה שיכול להעיד על חששו של הרודן מהידבקות בנגיף הקורונה, על אף שבאופן רשמי קוריאה הצפונית מצהירה שלא אובחן בשטחה אף לא מקרה אחד.

נאם סאונג-ווק, פרופסור לחקר צפון קוריאה באוניברסיטת קוריאה בסיאול, ניתח גם הוא את הסרטון והתמונות ואמר: "להכין שולחנות וכיסאות על הבמה זה די נדיר בשביל אירוע שמתקיים בחוץ. נראה שלקים יש בעיה בריאותית כלשהי שמונעת ממנו לעמוד לאורך זמן, ואחרי עמידה ממושכת הוא צריך לשבת". נאם אמר שאם קים לא מסוגל לעמוד לאורך זמן ייתכן שזו הסיבה להיעדרותו מטקס יום השנה להולדת סבו, קים איל סונג.

עיתוי פרסום התמונות מגיע כתגובה לידיעות ברחבי העולם על מצבו הרפואי של המנהיג הצפון קוריאני, הטוענות כי מצבו הרפואי קשה ובחלק מהמקומות אף נטען שהלך לעולמו. הוא נראה לאחרונה בישיבה של הפוליטביורו, הגוף הממשלתי הבכיר של המדינה, ב-11 בחודש אפריל וצולם כשהוא מחלק הנחיות למשתתפי הישיבה. מאז לא נראה המנהיג בציבור והוא נעדר מטקסס הזיכרון המרכזי לסבו, קים איל סונג, אירוע מרכזי בלוח השנה של המדינה המבוגרת, ב-15 באפריל.