הרעש שמקורו באי היווני כרתים הכה בו בעוצמה של 6.6 וגם ברחבי ישראל חשו בו. כחצי שעה לאחר מכן, נרשמה ביוון רעידה נוספת בעוצמה פחותה. על פי דיווחים של ישראלים, הרעש הורגש בין היתר בהוד השרון, בחולון, בראשון לציון ובפתח תקווה

רעידת אדמה בעוצמה 6.6 דרגות הורגשה ב-15:51 (שבת) באי כרתים שביוון. לפי המרכז הסיסמולוגי האירופי-ים תיכוני, מוקד הרעש היה בים – 89 קילומטרים מדרום לעיר לרפטרה שבאי. על פי המכון, רעש האדמה היה בעומק של 10 ק"מ מתחת לפני הקרקע. לא דווח על נזק ולא על נפגעים. במכון הגיאולוגי הישראלי לא התקבלו קריאות מאזרחים בישראל.

על פי הדיווחים, הרעש, שהמוקד שלו היה באי היווני, הורגש גם ברחבי ישראל, ובמקומות נוספים כמו אלבניה. על פי דיווחים של ישראלים, הרגש הורגש בין היתר בהוד השרון, בחולון, בראשון לציון ובפתח תקווה. לא ידוע על נפגעים או נזק. המרכז הסיסמולוגי האירופי דיווח על רעידת אדמה נוספת ביוון, כחצי שעה לאחר הרעידה המרכזית. הרעידה השנייה נמדדה בעוצמה של 5 – חלשה יותר מקודמתה.

בפיקוד העורף התייחסו לרעש שמקורו באי היווני, ורעננו את ההנחיות באשר לאופן בו יש לנהוג בעת רעידת אדמה: "השוהים במבנה – אם ניתן, יש לצאת לשטח פתוח. אם לא ניתן לצאת מהמבנה, יש להיכנס לממ"ד ולהשאיר את הדלת והחלונות פתוחים או לצאת לחדר המדרגות ולהמשיך לרדת אל היציאה מהמבנה. רק אם לא ניתן לפעול כך, יש לתפוס מחסה תחת רהיט כבד. השוהים בחוץ – יש להישאר בחוץ ולהתרחק ממבנים, גשרים ועמודי חשמל. הנוסעים ברכב – יש לעצור את הרכב, לדומם מנוע ולהישאר ברכב. אין לעצור בקרבת גשרים ומחלפים".