תקרית בגבול לבנון: דובר צה"ל מעדכן הבוקר כי במהלך הלילה אותרו חמישה בני אדם חשודים אשר ניסו לחצות משטח לבנון לעבר שטח ישראל, כוחות צה"ל תפסו את החשודים במהלך ניסיון החצייה על גדר המערכת, החשודים לא היו חמושים ובתום החקירה הושבו ללבנון

דובר צה"ל מפרסם הבוקר (ראשון) כי, במהלך הלילה אותרו על ידי כוחות צה״ל חמישה בני אדם חשודים אשר ניסו לחצות משטח לבנון לשטח ישראל. החשודים נתפסו במהלך ניסיון החצייה על גדר המערכת.

העיתונאי רובי המרשלג מ'כאן חדשות' דיווח כי המעצר הלילה התבצע בגזרה המערבית, סמוך לחניתה 5 סודנים שניסו להסתנן לישראל מלבנון. הם לא היו חמושים. בתום חקירה הושבו ללבנון.

בליל שבת לפני כשבועיים, זוהו שלוש פגיעות בגדר גבול לבנון בשלוש נקודות שונות, כוחות צבאיים פועלים לתיקון הפגיעות בגדר ונסיבות המקרה בבדיקה. עם קבלת התרעות על הפגיעה בגדר, כוחות פתחו בסריקות באזור ושללו חדירה לשטח ישראל. במהלך הסריקות נורו פצצות תאורה ונשמעו הדי פיצוצים ביישובי האזור.

בסביבות השעה 8 בערב החלו להתקבל דיווחים מתושבים ביישובים שבאזור גבול לבנון על קולות ירי. בתחילה עלה חשש לחדירה, והסריקות התמקדו באזור רמות נפתלי, בין מלכיה ליפתח. תושבים בקיבוצים ברכס רמים קיבלו הוראה לא לצאת מהבתים. שעה לאחר מכן נמסר מדובר צה"ל כי "בעקבות התראות גדר בגבול לבנון נורו כמה פצצות תאורה. הכוחות סרקו במרחב ונשללה חדירה לשטח ישראל".

במשרד החוץ מסרו כי הפגיעה בגדר היא "ניסיון של חיזבאללה בערב שבת לפגוע בריבונות הישראלית באמצעות מספר פריצות בגדר הגבול בין לבנון לישראל". בתגובה לתקרית, הורה שר החוץ ישראל כ"ץ למשרד החוץ להגיש תלונה למועצת הביטחון של האו"ם. "מדינת ישראל רואה בחומרה רבה את ניסיונות הפריצה בגדר הגבול ומצפה ממשלת לבנון לממש את אחריותה ולמנוע איומים מסוג זה על ביטחון ישראל והאזור כולו", מסר השר כ"ץ.