קרב יריות התרחש הבוקר בין כוחות הצבא של דרום וצפון קוריאה בגבול האיזור המפורז בין הצדדים, האירוע התרחש אחרי תקופה ממושכת של שקט מתוח באיזור. בצבא דרום קוריאה מדווחים כי לא היו נפגעים בתקרית בין הצדדים ולא יגררו להסלמה באיזור

קרב יריות התפתח בין כוחות צבא של דרום וצפון קוריאה באיזור הגבול בין 2 המדינות – כך דיווחו הבוקר (ראשון) צבא דרום קוריאה. האירוע מגיע לאחר תקופה ארוכה של שקט יחסי בין היריבים. העימותים האלימים התרחשו מידי פעם לאורך הגבול המבוצר, אך לאחר תקופה ממושכת של רגיעה התקרית היום היא תזכורת למתיחות מתמשכת בין הצדדים. ע"פ הדיווחים לא נרשמו נפגעים לכן לא סביר שהאירוע תביא להסלמה באיזור.

גורמי ההגנה אמרו כי לא סביר שלצפון קוריאה יהיו נפגעים משום שירי האזהרה של דרום קוריאה נורו לעבר שטח צפון קוריאה ללא מעצורים. סוכנות הידיעות המרכזית הקוריאנית המרכזית בצפון לא דיווחה על האירוע.

הרמטכ"ל המשותף בסיאול צוטט ברשת הטלווזיה ABC אומר כי, "כוחות צפון אמריקה קוריאה ירו כמה כדורים לעבר עמדת שמירה בדרום קוריאה באזור הגבול. דרום קוריאה הגיבה בסך הכל 20 סבבי יריות אזהרה בשתי הזדמנויות לפני שהוציאה שידור אזהרה"

עוד דווח ב'ABC' כי ניתוח ראשוני מקורי של דרום קוריאה הראה כי הירי בצפון קוריאה אינו ככל הנראה פרובוקציה מחושבת, אף שבדרום קוריאה ימשיכו לבחון האם יש מוטיבציה לפעולה. פעילויות החקלאות באזור צפון קוריאה בהן התרחשה הירי נמשכו.

לפי פרסומים בדרום קוריאה, הצבא הצפוני לא הציג פעילות חשודה אחרי תקרית הירי. לדברי גורם צבאי היה ערפל מסביב לאיזור האירוע. מאוחר יותר דרום קוריאה שלחה הודעה לצפון קוריאה כדי לנסות להימנע מהסלמה, אך הצפון לא השיב מיד, כך לפי צבא דרום קוריאה.

כזכור, האירוע מתרחש כיממה לאחר פרסום תיעוד ראשון של קים ג'ונג און אחרי שלושה שבועות. התיעוד לא רמז לאן המנהיג של המדינה המבודדת ביותר "נעלם" מאז 11 באפריל. בימים שבהם פורסמו דיווחים רבים על מצבו הבריאותי של קים ברחבי העולם, קוריאה הצפונית לא הסבירה מדוע קים לא הופיע בציבור במשך זמן רב כל כך.

בדיווח שפורסם במהלך סוף השבוע, שידרה קוריאה הצפונית עסקים כרגיל: היא הראתה את קים מוקף בעוזריו בטקס הפתיחה של מפעל דשנים חדש. בסרטון שפרסמה התקשורת הממלכתית נראה קים מחויך ונינוח. הוא תועד הולך ברחבי המפעל, גוזר את הסרט האדום בטקס הפתיחה, מעשן ומשוחח עם בכירים צפון קוריאנים. על שלט שנראה במקום נכתב כי מדובר באירוע המתקיים לציון השלמת המפעל, ומופיע התאריך 1 במאי.