ילום: אוליבייה פיטוסי / Flash90

מנדלבליט הודיע לפרקליטים: אני מתחיל לשמש גם כפרקליט המדינה

אחרי הסערה ובעקבות פסקת בג"צ: היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדבליט הודיע היום לפרקליטי המדינה כי הוא ימונה לתפקיד מ"מ פרקליט המדינה, וזאת לאחר שכהונתו הקצרה של מ"מ הפרקליט המדינה היוצא דן אלדד הגיע לסיומו בסופ"ש האחרון

היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט הודיע היום (ראשון) להנהלת הפרקליטות כי הוא עצמו ימלא את התפקידים הניהוליים של פרקליט המדינה, זאת לאחר שכהונתו הזמנית של דן אלדד כממלא מקום פרקליט המדינה הסתיימה מבלי שמונה לו מחליף. בשבוע שעבר הוגשו עתירות נגד הארכת כהונתו של אלדד, ובתגובה אליהן הוציא בג"ץ צו זמני המונע מינוי ממלא מקום אחר, או את הארכת כהונתו של אלדד, עד לדיון בעתירות.

במכתב להנהלת הפרקליטות כתב מנדלבליט כי הוא "יישא באחריות הניהולית והמקצועית הכוללת לעבודת פרקליטות המדינה, כאשר הניהול וההנחיה המקצועיים והארגוניים יבוצעו בפועל על-ידי המשנים לפרקליט המדינה, כל אחד בתחום אחריותו. הכרעותיהם של המשנים לפרקליט המדינה יהיו מחייבות, ובמקרי מחלוקת הדברים יובאו להכרעתי".

עוד ציין כי היועמ"ש המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים, עו"ד נורית ליטמן, תרכז את ההיבטים הניהוליים השונים של תקופת הקורונה. "סיכום זה הינו בתיאום עם המשנים לפרקליט המדינה, ובהתאם להערכת מצב שקיימתי עימם בנושא. בהמשך השבוע, תתקיים ישיבת הנהלה בראשותי. המועד המדויק יתואם בקרוב".

"הימים הללו מציבים לפתחנו אתגרים גדולים", כתב היועץ. "במישור הלאומי, במישור העבודה שלנו בפרקליטות, וגם לכל אחד מאיתנו במישור האישי. אני מלא הערכה לעובדי פרקליטות המדינה שגם בימים המאתגרים הללו ועלים ללא הרף לטובת המדינה ולמען שלטון החוק".

כזכור, ביום חמישי הוציא שופט בית המשפט העליון מני מזוז צו על תנאי שהקפיא למעשה את המשך כהונתו של אלדד כממלא מקום פרקליט המדינה. כמו כן, בשבוע שעבר התקיימו בין אלדד לבין מנדלבליט מגעים באמצעות השופט העליון בדימוס אליקים רובינשטיין במטרה להגיע לפשרה ולפיה אלדד לא ייענה לבקשת שר המשפטים להמשיך במילוי המקום, וימשיך בתפקידו הקודם.

שלשום הגיש אוחנה לבית המשפט העליון בקשה לפסול את השופט מני מזוז, שהוציא את צו המניעה. אוחנה ביקש לבטל את צו המניעה וקבע בהתייחסו לשופט מזוז: "מדובר בשופט היחיד המכהן בבית המשפט העליון שהתבטא באופן מפורש נגדי".

אלדד החליט שלא להסכים לפניית השר אוחנה, אלא להמשיך בתפקידו הקודם כמנהל המחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה, שאותו מילא במקביל לכהונתו כממלא מקום פרקליט המדינה. בהתאם להוצאת הצו, אלדד סיים שלשום בחצות את תפקידו. מזוז, בעבר היועץ המשפטי לממשלה, היה גם זה שהקפיא את המינוי הקודם של השר אוחנה שבחר את עו"ד אורלי בן ארי לתפקיד ממלאת מקום פרקליט המדינה.

שר המשפטים אמיר אוחנה כתב בסופ"ש בחשבון הפייסבוק שלו: "אני דוחה מכל וכל את הטענות שהעלה כלפיו היועץ המשפטי במכתב המפורסם שאני רואה בו שפיכת דם והלבנת פנים, על לא עוול בכפו. אתמול, בין יתר ההחלטות השערורייתיות שיצאו תחת ידיו של ביהמ"ש העליון בימים האחרונים, החליט השופט מני מזוז, שביד המקרה כל העתירות נגד החלטותיי במשרד המשפטים הגיעו לידיו, להוציא צו המונע את הארכת מינויו של דן".

 

הפיצוץ במשרד המשפטים: אלדד ביקש מהמבקר לבדוק את תיק מנדלבליט

18 תגובות

על ראש הגנב בוער בקובה מנדלבליט.תהיה גבר ותשמיע את ראית הזהב שכה אתה פוחד מימנה

כל הכבוד מנדלבליט
תמשיך להציל אותנו מעדר הערסים הנקרא " ליכוד"

חחחחח
זה בכלל בכלל לא ניגוד עניינים

מנדלבליט למה לא.?.? אתה רוצה להיות המנהיג העליון??? סבבה רק שבבחירות הבאות יהיה רק פתק אחד- אביחי מנדלבליץ…. כמו בקוריאה הצפונית…

גם אני מצטרף לדברי מנדבליט וגם אני נהיה פרקליט המדינה!!!
מנדבליט הטיפש, משהו מינה אותך????
מה זה אומר נהייתי??
אתה מחליט???

היוימ"ש רודן דיקטטורי

מר מנדלביט יותר טוב לך שתלך לעבוד בשוק איש עלוב . דקטטור שחור משחור . העם צעק וצרח לא רוצים אותך . איש עלוב . דקטטור חסר דיעה . העם אומר לא לבגץ לא למזוז המעורפל . לא למנדלבליט הדיקטטור השיכור מכוח . אוליי מסומם מכוח . מעוות ולא רצוי . גם חיות הבייתה . עשקתם את המדינה . אנו העם אומרים לכם לא רוצים אתכם מפגרים חסרי משמעות

מנדללבליט הבייתה . איש עלוב וערמומי . דופט בסדום חשוד בפללים . עוד מעט תכנס למאסר עולם . איא קטן עם דיעות מתפוררות תחת תיקי חקירה . מר אוחנה יעמטד איתן ויזרוק אותך ואת בגץ לעזה . דקטטורים מעוותים . גנבתם את קופת המדינה בשמור לי ואשמור לך . לך לך לסדום ועמורה שם תהיה שופט מר מזויף ושקרן . לא לא לא רוצים לראות אותך יותר .

מדינה עולם שלישית
מה הדבר הזה הוא לוקח לעצמו כדי שלא יוכלו לפתוח בחקירה נגדו ?????
ניגוד ענינים ממדרגה ראשונה
איך נותנים לזה לקרות??????????????????
ואנו עוד נהנים שהימין בשלטון – תמשיכו לדמיון

מנדלבליט סך הכל לא רוצה שבעלי אינטרסים ידועים יכנסו למערכת המשפט כשכל מטרתם סך הכל להגן על הנאשם מבלפור ,
יש מישהו שרוצה את מירי רגב בשלטון???
תתעררו לפני שיהיה מאוחר!

למה לכל הביביסטים יש המון שגיאות כתיב ????

למוטי אתה שונא ישראל

לא פראייר בכלל

ל R
הליכוד זה ישראל?
ואני לתומי חשבתי שישראל זה אלו ששומרים תורה ומצוות ומאמינים בה' ומצפים למשיח.

מאפיית בג"ץ מכה שוב, המושג בחירות רבעיות בדיחה שהם המציאו.תכלס מי שולט

לא להאמין ,לוקח את המושכות … מזעזע ????

תודה לך מנדלבליט..החלטה נכונה ואחראית..הפשיזם משתולל בארץ..חייבים לעצור את זה לפני שהוא מפרק את הדמוקרטיה

לכל המתרגזים והכועסים על הדיקטטורה שבה אנחנו חיים בוקר טוב מאז ומעולם שלטה בישראל חונטה משפטית שום דבר לא חדש והשאר קרי ממשלה ומנכלי מישרדים בובות שמתיישרים לפי המערכת המשפטית הכי מושחתת בעולם זה עוד סיבה לבקש משיח

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן