Share on whatsapp

צילום: יונתן סינדל / Flash90

ליברמן יתמודד לראשות הממשלה: "רק אני יכול להתמודד מול נתניהו"

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן התייחס הבוקר לעתירות שהוגשו לבג"צ נגד נתניהו ואמר כי "אסור שבית משפט ייכנס לסוגייה - יש פה חוק ברור וחד, ואין פה מקום להתערבות של בית המשפט". ליברמן הוסיף כי נתניהו לא יקים ממשלה ויגרור את ישראל לבחירות
 • "כלפי חוץ הכל היה רגיל" נערה מ'סמינר בית יעקב'

  תוכן מקודם

 • "אדם אציל נפש" התגובות על פטירתו של פרוש

  תוכן מקודם

 • ודאי כל התורמים יזכו למידה כנגד מידה שצאצאיהם יהיו בריאים בנפשם

  תוכן מקודם

 • "איבדנו בעל, אבא וסבא אהוב" משפחת פרוש מתאבלת

  תוכן מקודם

יו"ר ישראל ביתנו ח"כ אביגדור ליברמן קרא הבוקר (שלישי) להקים ועדת חקירה ממלכתית שתבדוק את ניהול הממשלה בזמן משבר הקורונה, ואמר כי, "ראש הממשלה הפך את כל הטיפול בקורונה להצגת יחיד בתיאטרון, כל זה נועד לדבר אחד – להימלט ממשפט וכמובן להגיע לגוש של 61 חברי כנסת כדי שהוא יוכל להעביר את פסקת ההתגברות ואת חוק הצרפתי".

בראיון לאולפן 'ווינט' אמר כי מסיבת העיתונאים של נתניהו אתמול הייתה "נאום בחירות. ראש הממשלה מכין את הקרקע לבחירות, הוא כנראה הגיע למסקנה שעל רקע העימות עם בג"ץ טוב לו לצאת לבחירות".

ליברמן הוסיף: "אני לא קונה את זה. כל מה שראיתי אתמול מביא אותי למסקנה שראש ממשלה מכין את הקרקע על רקע העימות עם בג"ץ לבחירות רביעיות, והוא חושב רק על עצמו. כל מה שהוא מנסה כרגע זה לא מלחמה בקורונה, זה להציל את עצמו. הוא מנסה להימלט גם ממשפט וגם מוועדת חקירה ממלכתית בנושא הקורונה".

כשנשאל האם הוא לא חושב שהמספרים שמוכיחים כי ישראל במצב טוב בהרבה משאר מדינות העולם אינם מצביעים על ניהול טוב, אמר ליברמן: "אני לא יודע מה זה מתנהל טוב, אני מסתכל באתר של משרד האוצר – 50 אלף עצמאים פנו לקבל הלוואה מקרן סיוע שהממשלה הקימה. נכון לבוקר, רק 14 אלף קיבלו סיוע. כלומר סביב 30% קיבלו, 70% לא מצליחים לחדור את הבירוקרטיה. אני מסתכל על כל האנדרלמוסיה סביב פתיחת מערכת החינוך, לא יודעים מה קורה עם גני ילדים".

עוד הוסיף: "אני מדבר על העובדות. יש לנו יותר ממיליון מובטלים, העצמאים לא מצליחים לקבל את הטיפול שהם זקוקים לו. מי יפצה בני זוג שחתונתם בוטלה? אבל כשאתה שומע את כל דוברי הליכוד, על מה הם מדברים כבר שלושה ימים ברצף? הסתערות על בית המשפט ועל בג"ץ. ברור שיש שם הכנת רקע. אתה מסתכל על ההתנהלות של הח"כים ושל שרי הליכוד בכנסת, והם פשוט פסיבים".

ליברמן התייחס לעתירות בבג"צ נגד נתניהו ואמר כי, "אסור שבית משפט ייכנס לסוגייה האם הוא יכול להרכיב ממשלה או לא. יש פה חוק ברור וחד, עד פסק דין חלוט. אני אומר בצער רב כי אני הצבעתי נגד החוק הזה ב-2001 בניגוד לכל הכנסת, כולל מפלגות ערביות ומרצ שתמכו. אני הצבעתי נגד. אבל אם החוק קיים, אין פה מקום להתערבות של בית המשפט".

לגבי ההסכם הקואליציוני, אמר כי "כל ההסכם הזה הוא הסכם מטורף שאין לו תקדים. השבעה של שני ראשי ממשלה בו זמנית, רוב מיוחד של 75 ח"כים, איסור על חברי כנסת בכלל לחוקק, יש פה כל מיני סעיפים שהם חסרי תקדים במדינת ישראל".

ליברמן העריך שלא תקום ממשלה ומדינת ישראל תלך לבחירות ואמר כי, "מה שאנחנו צריכים זה לא מהלכים פוליטיים, אנחנו צריכים הכרעות עקרוניות. כשאני שומע את כל הקשקוש הזה שרוצים לשנות עוד פסקת התגברות כזו או אחרת, אי אפשר להתנהל טלאי על טלאי. צריך פה באמת לקבל החלטה דרמטית, לאמץ חוקה".

יו"ר ישראל ביתנו דחה את האפשרות שגנץ יחזור בו ברגע האחרון מההסכם ויחזור להקים ממשלה צרה ואמר: "אין כרגע שום סבירות להקים ממשלה אחרת או להעביר חוקים. נתניהו תמרן באמת בצורה ברורה את גנץ לפינה, לא הייתה מלכודת שגנץ לא נפל בה. אני בזמנו גיבשתי מתווה מאוד ברור להקמת ממשלת אחדות. אצה לגנץ הדרך, הוא החליט לשבור את הכלים, הוא החלט במקום ממשלת אחדות להצטרף כנספח לממשלה החמישית של נתניהו. בסוף איך אמר צ'רצ'יל? 'היייתה לכם ברירה, או בושה או מלחמה. בחרתם בושה וקיבלתם גם בושה וגם מלחמה'. הוא גם אכל דגים מסריחים, וגם יגרשו אותו מהכפר".

לסיום התייחס לאפשרות שיתאחד עם יאיר לפיד לקראת הבחירות הבאות, ואמר כי עד היום חיבורים בדרך כלל לא הוכיחו את עצמם. ליברמן הודיע שיתמודד לראשות הממשלה ואמר כי, "אני חושב שמי שמסתכל עד היום יודע – האדם היחידי שמסוגל להתמודד מול נתניהו זה אביגדור ליברמן. אני כן רוצה ליצור אלטרנטיבה שלטונית".

כתבות קשורות

טיש ט''ו באב אצל המקובל הגרי''מ מורגנשטרן • גלריה
בתגובה להפרחת בלוני התבערה: צה"ל תוקף יעדי טרור ברצועת עזה • צפו
סער ממשיך לקדם את החוק לחסימת נתניהו: "קביעה ערכית של המחוקק"
מבוכה דיפלומטית: מה חושב השגריר החדש על איחוד האמירויות?
זוגות של בני הפלשמורה התחזו לאחים ואחיות מביתא ישראל והתגיירו; מה דינם?
יולדת שלא חוסנה חלתה בקורונה ומצבה קריטי; זינוק במספר החולים הקשים
"אל תגידו לי זה לא יקרה": 7 טבעו למוות תוך 24 שעות - כולל ילד חרדי
אם זה לא היה עצוב: צפו בנאום של יאיר לפיד נגד שרים בלי תיק
שלומי ברנשטיין מאחל לכם בסינגל חדש: א גוטע נאכט
הותר לפרסום: עובד במשרד החוץ נסע לאיראן ונחקר על ידי שב"כ
הנוסעים המבוהלים פתחו בצרחות אימים: מכונית עפה באוויר - מולם • צפו
השוטרים נדהמו: הערבים הסיעו 5 טלאים קשורים בתא מטען של רכב • צפו

39 תגובות

 1. חחחההה חה חה חהה…
  הרגת אותנו מיסטר ליברמן הכושל יש לך סה"כ 7 מנדטים ואתה לא רלוונטי בשום גוש.
  חהחה חההה…
  ליצן רוסי שיכור שמן ומתועב.

 2. הידעתם ראש ממשלת ישראל המושחת והכושל שהמציא את הקורונה למען הישרדותו הפוליטית
  הוזמן לנאום בוועידת G20 של 20 המעצמות החזקות בעולם בעקבות התנהלותו המוצלחת והתמודדותו מול מגפת הקורונה ולתרום מהידע לפיתוח החיסון ולקבל ממנו תובנות בעניין הצעדים נדרשים להתמודדות עם מגפת הקורונה?

  אין מה להגיד, האדם כישלון.

  בתקשורת מאוזנת ונורמלית הידיעה הזאת היתה פותחת מהדורות לפחות כמו עוגת הפתי בר של שרה.

 3. אדם הזוי ושפל הליברמן הזה.
  כל פעם שהוא מול מיקרופון הוא רק מדבר לשון הרע על ביבי אין לו שום דרך שום אג'נדה רק שנאה קנאות ופילוג…. אדם עם 7 מנדטים בקושי רוצה לנצח מפלגה עם 39 מנדטים. הוא על כדורים בטוח

 4. למה מאשרים כאן תגובות של נבלות וטרפות?
  האתר הזה ממזמן יכול להתחרות עם אתרי חדשות חילוניים.
  אתם בכלל קוראים את התגובות לפני שאתם מאשרים אותם?
  איזה שבבניק בדיוק מאשר פה את התגובות האלה?

 5. איזה קטע רק חושבת מה היה קורה אילו ליברמן היה מנהל פה את משבר הקורונה כולם פה היו מתים ולא היה לו על מי לשלוט.

 6. יאללללללללללה ליברמן ולפיד רוטציה לראשות הממשלה אבל בעצם ליברמן אמר שהחיבורים לא הוכיחו עצמם אז יאללה תתמודדו שניכם כ"א לחוד מול ביבי נראה אתכם

 7. אולי תנסה להתמודד ברוסיה, פה כבר מכירים אותך. לא מכרת כלום אף פעם.
  וכמובן שאם ראש הממשלה הצליח להמציא את הוירוס בסין, ולהרוג אלפים מאמריקה, ולהשבית את איטליה בריטניה צרפת וכו', רק כדי להמלט מהכלא, אז הוא באמת תותח, איך תחליף אותו

 8. מה יהיה עם האיש הזה הוא לא מודע לעצמו מי יבחר בו בכלל .
  רוצה להגיש ועדת חקירה על נתניהו בנושא הקורונה חבל שבני גנץ או יאיר לפיד לא במקום נתניהו היינו רואים איזה ניהול מדיני כושל הם היו מנהלים

 9. כל שבועיים תולים לנו על הדלת מגנט כזה של אינסטלטור וכולם רוסים אני לא יתפלא אם יום אחד יהיה כתוב שירותי אינסלטור בע"מ איווט ליברמן ט"ל וכ'ו ?

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן