Yonatan Sindel/Flash90

קרעי למנדלבליט: "ריח חריף של ניגוד עניינים עולה מהתנהלותך"

ח"כ שלמה קרעי ליועץ המשפטי לממשלה: "מדוע לא פסלת עצמך מהלגיש כתב אישום לפני הבחירות נגד נתניהו לאור יחסיך עם אשכנזי? מדוע לא פסלת עצמך ממעורבות כלשהי בהמשך כהונתו של מ"מ פרקליט המדינה לאור בדיקתו בעינייניך?"
 • "אמא, מי יברך אותנו בערב יום כיפור?" יתומי משפחת טימסיט מסרבים להינחם

  תוכן מקודם

 • "עניה סוערה" העבירו את שמכם לתפילת שר התורה ביום הושענא רבה.

  תוכן מקודם

 • איך מזהים השקעה שווה ולמי אסור להשקיע?

  תוכן מקודם

 • איך עושים כל־כך הרבה כסף מסטארט־אפ?

  תוכן מקודם

כתבות נוספות בנושא:

ח"כ שלמה קרעי (ליכוד) שיגר הערב (שלישי) מכתב חריף ליועץ המשפטי לממשלה, אביחי מנדלבליט, בו הוא מתייחס לחלקו של היועמ"ש בפרשת הרפז וטוען כי היועץ היה צריך להדיר את עצמו מעיסוק במינוי ממלא מקום פרקליט המדינה.

לדברי קרעי, "פרשת הרפז", הידועה לשמצה, הינה רבת שנים. מעורבותך הדרמטית בה היתה אמורה לשלול ממך עיסוק במספר נושאים קרדינליים אשר קיבלת בהם החלטות שהשפיעו או היו עלולות להשפיע הן על הבחירות בישראל והן על מינויים רגישים ביותר כגון מינוי מ"מ פרקליט המדינה".

קרעי מציין כי "בימים האחרונים, פורסם בחדשות 13 על ידי אילה חסון, מידע חדש בנוגע לפרשה זו. פרסום שבמדינה דמוקרטית, שבה איש אינו מעל החוק, היה מזעזע את אמות הספים ומביא למיצוי מהיר של הדין עם כל הנוגעים בדבר. ריח חריף של ניגוד עניינים עולה מהתנהלות מוסד היועץ המשפטי לממשלה בראשותך. נראה כי האיזונים והבלמים, הנדרשים לשמור על מנגנון קבלת ההחלטות במערכת הרגישה ביותר במדינת ישראל, נשחקו לבלי הכר".

"כחבר ברשות המחוקקת, הממלאת בין היתר את תפקיד הפיקוח על רשויות הביצוע של מדינת ישראל, אבקש לקבל מענה מפורט ובהיר למספר תמיהות המדירות שינה מעיניי ומעיני רבים מאזרחי ישראל. תמיהות קשות, המעידות לכאורה על כך, שבחודשים האחרונים, מוסד היועץ המשפטי לממשלה בראשותך מתנהל בניגוד עניינים חמור במיוחד":

"מדוע לא פסלת את עצמך מקבלת החלטה על הגשת כתב אישום, מלא בהאשמות תמוהות נגד ראש הממשלה נתניהו, סמוך למערכת הבחירות, כאשר יריבו דאז, גבי אשכנזי הוא חלק בלתי נפרד מהחשדות נגדך ונגדו כפצ"ר וכרמטכ"ל בעניין פרשת הרפז?"

"מדוע לא פסלת את עצמך מהתערבות כלשהי, ללא כל סמכות בחוק, במינוי מ"מ פרקליט המדינה בשני הסבבים, עקב יחסיך וקרבתך האישית לעו"ד מומי למברגר שאותו אתה חפץ למנות? על פי הפרסומים, אחיו, עו"ד שוקי למברגר סייע בידיך רבות בעניין פרשת הרפז מתוך הפרקליטות, אולי אף בניגוד לחוק. זאת בהמשך למכתבה וחוות דעתה של עו"ד טוני גולדברג שפורסמה בימים האחרונים על ידי העיתונאית אילה חסון".

"לאור העובדה כי עו"ד אלדד פתח בבדיקה בנוגע לתיק שהיית מעורב בו, מדוע אינך פוסל את עצמך כעת מכל מעורבות במינוי מ"מ פרקליט המדינה? נראה על פניו כי להתערבותך יש סיבה ומסובב הכרוכים בניגוד עניינים חמור. חמורה אף יותר בהקשר זה, היא התעקשותך הפומבית למנות לתפקיד זה את מקורבך מומי למברגר על אף ניגוד העניינים החמור ביותר הקיים ביניכם. יתירה מכך, תהיה זו פגיעה קשה במערכת אכיפת החוק ובאמון הציבור בו, אם אתה עצמך תמלא את מקום פרקליט המדינה, היחיד שיכול בתוקף תפקידו להעביר ביקורת כלפיך, לאור כל הנ"ל".

כתבות קשורות

מתקפה חריפה: "בנט נתן נאום ריק מול אולם ריק ובזבז מילים ריקות"
בנט נואם באו"ם על הממשלה: "החל כטעות פוליטית והפך למטרה לאחדות"
עֽוֹמְסֵֽי עֲרָבָֽה לְהַקִּֽיף מִזְבֵּֽחַ: הושענא רבה בכותל ובפסגת הר הזיתים • תיעוד
אֲנִי וָהוֹ הוֹשִׁיעָה נָּא: הושענא רבה באתרא קדישא מירון על ציון הרשב"י
בשמחת בית השואבה בביתר עילית: חולה קורונה מאומת
לשאוב דליים של שמחה לכל השנה: קצר ולעניין על שמחת תורה • צפו
אוּשְׁפִּיזִין קַדִּישִׁין: 3 ח"כים מספרים בסוכה של מי היו רוצים להתארח
הבחירות בגרמניה: ניצחון דחוק לסוציאל-דמוקרטיים - "שולץ היה הימור נכון"
רעידת אדמה חזקה בכרתים: דיווח על הרוג אחד ו-9 פצועים • צפו
מנכ"ל משרד הבריאות לבתי החולים: לא ניתן למנוע טיפול רפואי מאדם ללא תו ירוק
גנץ אישר שורת מינויים במטה הכללי: האלוף תומר בר ימונה למפקד חיל האוויר
כִּי בַסֻּכּוֹת הוֹשַׁבְתִּי • עריכת השולחן לכבוד החג בחצה"ק ספינקא
בשולי העצרת הכללית: בנט נפגש עם שרים מבחריין ואיחוד האמירויות
החל מהיום: לא יבוצעו טסטים לנבחנים שלא יציגו תו ירוק בתוקף או בדיקת קורונה
וְהָיוּ לַאֲחָדִים בְּיָדִי • האדמו"ר משאץ אשדוד בנענועים
בחסדי שמים: שיפור במצב הלוחמים שנפצעו קשה ליד ג'נין
אחרי יותר מחודש שלא כונס ובצל הביקורת: קבינט הקורונה יתכנס בראשון
עימותים אלימים וירי חי בדרך לקבר יוסף בשכם: שני לוחמים נפצעו • צפו

18 תגובות

 1. קרעי הזה הוא אלוף, הוא חדש במגרש ומפציץ ללא הרף, אשריך שאתה מוציא את כל הלכלוך שנמצא במערכת המשפט המושחתת, מנדלבליט כבר מזמן ריח רע נודף ממנו, כל ההתנהלות שלו דוחה, צריך לעצור אותו מיידית

 2. סוף סוף הימין לא רק מתגונן, אלא עובר להתקפה ומגלה את הנוכלות והתככים של שונאי נתניהו, ברור שמנדלבליט מושחת, הוא היה צריך להתפטר ולא להאשים את ביבי בקבלת שוחד, כשברור לכל בר דעת שאין כאן שום שוחד, וברור שלמדנלבליט היו שיקולים אחרים ללכת בצורה כל כך חריפה נגד ביבי

 3. ידוע המעשה ברבי מווארקע שאמר הטעם שקרוב פסול להעיד עדות לחובה, כי כתוב ועמדו שני האנשים, וקרוב שאומר עדות לחובה איז "קיין מענטש נישט", הוא פשוט לא בן אדם. עצם העובדא שמנדלבליט שהיה מינוי של ביבי והוא החליט להאשים את ביבי בשוחד, ועומד בראש הרודפים אותו, זה מוכיח שהוא פשוט לא בן אדם, כפוי טובה שהיא מדה מאד מגונה

 4. לבושה,
  בזמנו הדת לא נמדדת בשמירת התורה והמצוות אלא רק בדעותיך הפוליטיות,
  ותראה שהחרדים מסוגלים אפילו להעריץ מישהו כמו אוחנה שהוא מהקהילה הידוע לשמצה
  וביבי הכופר מזמן הפך לרשכבה"ג

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו