כלי התקשורת באיראן דיווחי הלילה כי משחתת של חיל הים האיראני ירתה בשוגג טיל על ספינת סיוע איראנית גם כן, בעת תרגיל צבאי במפרץ עומאן. בחיל הים האיראני טוענים כי בתקרית נהרג חייל אחד בלבד, אך ע"פ פרסומים בכלי התקשורת לפחות 20 חיילים נהרגו

משחתת איראנית ירתה הלילה (שני) טיל לעבר ספינה איראנית אחרת בשוגג ופגעה בה במהלך תרגיל במפרץ עומאן. לפי הודעת הצי האיראני, בתקרית שאירעה מול חופי ג'אסק שבדרום המדינה, נהרג אדם אחד בלבד וכמה נפצעו. בחיל הים האיראני צוין כי המקרה התרחש במהלך תרגיל צבאי שגרתי במפרץ עומאן, מצר המחבר בין הים הערבי למפרץ הפרסי.

סוכנות הידיעות פארס דיווחה כי הספינה שנפגעה היא "קונארק", ספינה שיוצרה על ידי התעשייה האיראנית והצטרפה לצי ב-2018. "נסיבות התקרית עוברות בשלב זה בחינות טכניות", דווח בסוכנות הידיעות איסנ"א. על פי הטלוויזיה הרשמית, הטיל פגע בספינה שהייתה קרובה מדי לעבר מטרה. כלי השיט שימש להנחת מטרות עבור הספינות, והוא עבר שיפוצים כך שהוא יוכל לשגר טילים בעצמו. הוא בדרך כלל נושא צוות של 20 מלחים.

למרות הכחשת התוצאות הקשות של האירוע על ידי חיל הים, כלי תקשורת באירן דיווחו על לפחות 20 הרוגים מהירי. ככל הנראה, תפקידה של הספינה האירנית שנפגעה היה להציב מטרת ירי עבור האונייה, אך בגלל טעות, היא נפגעה מהטיל של המשחתת האירנית בתרגיל אל ג'זירה מדווחים כי הספינה שהניחה את המטרות טעתה ככל הנראה בתמרון, מה שגרם לרדאר להתמקד בה ולא במטרות. הכוחות הימיים האירניים מבצעים תרגילים תקופתיים במפרץ עומאן על מנת להישאר לשמור על מוכנות וכשירות למצבי חירום.

כזכור לפני מספר חודשים 176 בני אדם נספו בהתרסקות מטוס אוקראיני, בתום ההכחשות מצד המשטר, הודיע איראן כי טיל שירתה בשוגג הפיל את המטוס האוקראיני. היא הסבירה שהצבא היה באותם רגעים בכוננות גבוהה, לאחר שעות קודם לכן ירתה איראן טילים לעבר בסיסים בעיראק שבהם היו כוחות אמריקניים, בתגובה לחיסול מפקד משמרות המהפכה, קאסם סולימאני. באיראן היו הפגנות נגד המשטר, שהסתיר את האמת מאזרחיו.