בחיל הים האיראני הודיעו כי 19 חיילים נהרגו ו-15 נפצעו בתאונת האימונים במפרץ עומאן. תחילה טענו כי רק אדם אחד נהרג באירוע. בתרגיל ירתה בטעות ספינת קרב איראנית טיל על ספינת סיוע שהשתתפה בתרגיל והתקרבה יתר על המידה לאחת המטרות

צבא איראן הודיע הבוקר (שני) כי 19 בני אדם נהרגו מטיל ששיגרה בטעות משחתת איראנית לעבר ספינה איראנית אחרת במפרץ עומאן. בטלוויזיה האיראנית דווח כי הספינה קונראק נפגעה בטעות מהטיל לאחר שהתקרבה יתר על המידה לאחת המטרות בתרגיל צבאי ימי שנערך באזור, וכי מעבר להרוגים גם נפצעו קשה 15 בני אדם.

בכלי תקשורת בעולם הערבי דווח מיד לאחר התקרית כי מדובר באירוע רב נפגעים, והעריכו כי כ-40 בני אדם, בהם קציני צבא, נהרגו ועשרות נפצעו. בטהרן הכחישו זאת, אולם כעבור כמה שעות הודיע כאמור חיל הים האיראני כי 19 מחייליו נהרגו ו-15 נפצעו. הדיווחים על מספר נפגעים רב הוכחשו נמרצות לאורך הבוקר על ידי המשטר האיראני, ובהודעה הרשמית הראשונה של חיל הים נמסר כי רק חייל אחד נהרג בתקרית.

על פי הדיווחים בכלי התקשורת של איראן, טיל נגד-ספינות חדש שוגר מהמשחתת ג'מראן ופגע בשוגג בספינת הסיוע "קונארק", שהייתה קרובה מדי למטרה. כלי השיט שימש להנחת מטרות עבור הספינות, והוא עבר שיפוצים כך שהוא יוכל לשגר טילים בעצמו. הוא בדרך כלל נושא צוות של 20 מלחים. הספינה, שיוצרה בהולנד, נכנסה לשירות מחודש ב-2018.

הטיל שנורה מספינת המלחמה "ג'מאראן" פגע כאמור ב"קונראק" בעת שהאחרונה הציבה מטרות ימיות לצורך התרגיל הצבאי שהתבצע במרחב. התקרית התרחשה בנמל ג'אסק שבמפרץ עומאן, המרוחק כ-790 מיילים מבירת איראן טהרן. באיראן דיווחו כי ה"קונראק" התמתקמה קרוב מדי לאחת המטרות שאותה הציבה לצורך התרגיל ולכן ספגה את הפגיעה הקטלנית.

סוכנות הידיעות פארס דיווחה כי הספינה שנפגעה היא "קונארק", ספינה שיוצרה על ידי התעשייה האיראנית והצטרפה לצי ב-2018. "נסיבות התקרית עוברות בשלב זה בחינות טכניות", דווח בסוכנות הידיעות איסנ"א. על פי הטלוויזיה הרשמית, הטיל פגע בספינה שהייתה קרובה מדי לעבר מטרה. כלי השיט שימש להנחת מטרות עבור הספינות, והוא עבר שיפוצים כך שהוא יוכל לשגר טילים בעצמו. הוא בדרך כלל נושא צוות של 20 מלחים.

כזכור לפני מספר חודשים 176 בני אדם נספו בהתרסקות מטוס אוקראיני, בתום ההכחשות מצד המשטר, הודיע איראן כי טיל שירתה בשוגג הפיל את המטוס האוקראיני. היא הסבירה שהצבא היה באותם רגעים בכוננות גבוהה, לאחר שעות קודם לכן ירתה איראן טילים לעבר בסיסים בעיראק שבהם היו כוחות אמריקניים, בתגובה לחיסול מפקד משמרות המהפכה, קאסם סולימאני. באיראן היו הפגנות נגד המשטר, שהסתיר את האמת מאזרחיו.