נתניהו: "ימינה ביקשו 4 תפקידים בכירים – החרדים עם 16 מנדטים ביקשו פחות" • צפו

ראש הממשלה תקף את חברי ימינה: "הם ביקשו ארבעה תפקידים בכירים על שישה חברי כנסת, ש"ס ויהדות התורה יחד - הם 16 חברי כנסת - הם ביקשו שלושה שרים". סמוטריץ': "גם כשאתה בקמפיין תשתדל לומר אמת ולא למרוח את הציבור בערבובים"
 • מהילדות המאושרת ועד הרגע הנורא מכל

  תוכן מקודם

 • שלא ישמע עוד שוד ושבר בגבולו ויזכה לבריאות הנפש ואריכות ימים

  תוכן מקודם

 • ביתר: אברך בן 32 קיבל התקף לב ונפטר בבית החולים

  תוכן מקודם

 • מזעזע: נסע לפרנס את משפחתו ונפטר בחו"ל מדום לב

  תוכן מקודם

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב לפיצוץ מול מפלגת ימינה ואמר כי "המטרה שלי שממשלת האחדות תכלול את כל גוש הימין, לצערי ימינה דחו את ההצעה הנדיבה שנתתי להם, הרבה מעבר לגודלם היחסי, הצעה שדואגת להרבה מהאינטרסים בליבת הציונות הדתית, הם ביקשו ארבעה תפקידים בכירים על שישה חברי כנסת, ש"ס ויהדות התורה יחד – הם 16 חברי כנסת – הם ביקשו שלושה שרים".

"הבקשה של ימינה היא בלתי אפשרית בכל צורה", הוסיף נתניהו. "עוד לפני כן, ימינה סירבה להמליץ עלי כמועמד להרכיב את הממשלה אצל נשיא המדינה, זה בניגוד גמור להבטחה שהם נתנו לבוחריהם. אני מקווה שיתחולל פה שינוי. בכל מקרה הציונות הדתית היא בשר מבשרנו, רוב הציונות הדתית הצביעו לליכוד, הם מיוצגים בליכוד והממשלה בראשות הליכוד תמשיך לדאוג לאינטרסים ולערכים המשותפים שלנו".

יו"ר האיחוד הלאומי השר בצלאל סמוטריץ' אמר בתגובה לסרטון של נתניהו: ‏"אחלה סרטון רה"מ. אבל גם כשאתה בקמפיין תשתדל לומר אמת ולא למרוח את הציבור באמצעות ערבוב בין "שרים" ל"תפקידים". ימינה ביקשה 2 שרים, והחרדים קיבלו הרבה מאוד תפקידים בכירים. 3 שרים, 4 יו"ר ועדות (מהן כספים ששווה לשר בכיר), ועוד כמה סגני שרים. לא ביקשנו ולא הצעת שום דבר יותר מהם".

"‏האמת היא שלא ניפגשת איתנו אפילו פעם אחת ולא ניהלת בכלל משא ומתן. החלטת מהרגע הראשון שאתה לא רוצה אותנו. וזו זכותך. אבל אז אל תצפה שנמליץ עליך בפני הנשיא. מותר לך לרצות לפרק את גוש הימין. זה בהחלט לגיטימי. אבל תהיה אמיץ ותודה בזה". בנו של ראש הממשלה, יאיר נתניהו. הגיב לסמוטריץ: "מה אתה מדבר, רק אתמול בערב היה 50 דקות על הקו עם בנט".

ח"כ איילת שקד אמרה כי "ראש הממשלה אומר שאנחנו ביקשנו ארבעה תפקידים בכירים ואילו החרדים ביקשו שלושה שרים. החרדים קיבלו מעל עשרה תפקידים בכירים ועינינו לא צרה בהם, הם היו שותפים שלנו וזה לא קשור בכלל אלינו. אבל אי אפשר לעוות את המספרים".

"רוה"מ גם הלין שלא חתמנו לו בפני הנשיא. רוה"מ: שלוש פעמים המלצנו עליך בפני הנשיא, חתמנו לך על אין ספור מכתבי נאמנות. אולי טעינו, היינו צריכים שאתה תחתום לנו. ודבר אחרון: הציונות הדתית לא תסלח על זה שאתה זורק את השותף האידיאולוגי הכי נאמן. הלכנו איתך שנים רבות. חלקים גדולים גם מהציבור שלנו בחר בך מתוך אמונה והתחייבות שלך שאנחנו נהיה שותפים בכירים לצידך", דברי שקד.

בתוך כך, ב'כאן חדשות' דווח כי ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר היום בשיחות סגורות כי הוא עדיין שומר לימינה את תיק החינוך. הוא ציין כי אם ימינה תישאר מחוץ לקואליציה ייתכן שהתיק יוצע לאחד משרי הליכוד. גורמים בסביבת נתניהו אמרו היום כי קיים שיח עם הרב רפי פרץ על הצטרפות לממשלה, אך תיק החינוך לא מוצע לו.

"לא אזוז מהצעתי" – "אתה לא רוצה אותנו": שיחה מתוחה בין בנט לנתניהו

כתבות קשורות

"התליין מטהרן": ראיסי הושבע לנשיאות איראן והצהיר: "לא מעוניינים בנשק גרעיני"
מחאת הנכים מתחדשת: איילון דרום נחסם לזמן קצר
נתניהו: "דאגתם לאבידר לשר בלי תיק, בזמן שלשולה מחדרה אין חיסון" • צפו
שריפות בירושלים ובבית אל: תושבים פונו בקריית יובל; אין שליטה בבית אל
דוכן העיתונים • כל שערי השבועונים על המסך שלכם
"זאת החלוקה בינינו": ליברמן מגיב על היעדרותו מישיבות קבינט הקורונה
מעמד הכנסת ס''ת לביהמ''ד דז'ירקא בעיר ביתר בראשות האדמו"ר שליט"א
הכנסת ספר תורה לבית הכנסת חב"ד שערי גאולה קרית גת
ראש הממשלה בנט: "עתיד החגים תלוי בכמות המתחסנים - החיסון השלישי בטוח"
צהלי ורוני יושבת אלעד: ההכנות לקראת ביקורו ההיסטורי של האדמו"ר מויז'ניץ בעיר
בשל מזג האוויר: חברת השמל מבקשת מהלקוחות החרדיים להקדים את ההכנות
חופשת קיץ במוזיאון גוש קטיף בירושלים - 50 אחוז הנחה לקוראי jdn

9 תגובות

 1. בנט הוא כח חשוב, וגם א. שקד, וחבל להשאיר אותם בחוץ, הם צודקים שהם הלכו לאורך כל הדרך עם ביבי, אפילו אם פעם לא המליצו עליו

 2. בממשלת לפיד ביבי זרק את החרדים בתמיכת הציוניות הדתית עכשיו זו אותה גברת בשינוי אדרת ביבי בממשלת גנץ זורק את הציונות הדתית בתמיכת החרדים. מי אמר שאין מידה כנגד מידה!?

סגור לתגובות.

מה ברצונך לחפש?

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן