נשיא רוסיה לנתניהו: "מקווה שתחת הנהגתך תמשיך בקו של פיתוח יחסים הטובים". מזכיר המדינה האמריקני: "אנחנו ברי מזל שיש לנו כאלה שותפים חזקים". קנצלרית גרמניה: "נמשיך לפעול בכל הכוח למען ישראל". ר"מ הודו בעברית: "מצפה לשת"פ הדוק"

נשיא רוסיה ולדימיר פוטין שיגר ברכה לראש הממשלה בנימין נתניהו על הקמת הממשלה החדשה היום בכנסת ואמר כי "מעריך את היחסים שנרקמו בין שתי המדינות, המאפשרים דיון ופיתרון סוגיות מורכבות על סדר היום של שתי המדינות ועל סדר היום הבינלאומי. אני מקווה שהממשלה החדשה בהנהגתך תמשיך בקו פיתוח היחסים בינינו. הדבר משרת את האינטרס של אזרחי רוסיה ואזרחי ישראל, ומסייע להשגת השלום, הביטחון והיציבות".

מזכיר המדינה האמריקני מייק פומפאו שביקר בשבוע שעבר בישראל אמר כי "אנחנו מקבלים בחום את ההכרזה על הקמת הממשלה החדשה בישראל. אנחנו ברי מזל שיש לנו כאלה שותפים חזקים בירושלים, ואנחנו נעבוד יחד לקדם את הביטחון השגשוג של בני עמנו".

אבי ברקוביץ', היועץ המיוחד של נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ למזרח התיכון, מסר "ברכות לראש הממשלה נתניהו ולראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ, ולאזרחי ישראל, על הקמת הממשלה החדשה. אנחנו מצפים להמשיך בעבודה המשותפת החשובה שלנו".

ראש ממשלת הודו מברך בעברית על הממשלה החדשה

שגריר ארצות הברית בישראל דויד פרידמן השתממש במינוח היהודי "מזל טוב" ואמר: "ברכות ומזל טוב לראש הממשלה נתניהו ולראש הממשלה החליפי ושר הביטחון גנץ, למדינת ישראל ולעם ישראל, על הקמת ממשלה החדשה. ארצות הברית מצפה לעבוד עם שניכם לשפר את מערכת היחסים החזקה שלנו שכבר נהדרת ובקשת הבלתי ניתן לשבירה"

קנצלרית גרמניה אנגלה מרקל מסרה איחולים על הקמת הממשלה ואמרה כי "אני מעבירה את מיטב ברכותיי לגיבוש המוצלח של הממשלה ולבחירתך מחדש לראש ממשלת ישראל". מרקל הוסיפה כי היא מצפה בשמחה להמשך שיתוף הפעולה בין המדינות. לדבריה, גרמניה תמשיך לפעול בכל הכוח למען מדינת ישראל ולמען השלום במזרח התיכון. "אני מאחלת לך, לאזרחיות ולאזרחי ישראל, עוצמה, נחישות והצלחה בהכלת מגפת הקורונה", חתמה מרקל".

גם ראש ממשלה הודו, נרדרנה מודי, הנחשב לידיד אישי קרוב של ראש הממשלה נתניהו, בטוויטר כתב ברכה בשפה העברית: "מזל טוב ידידי בנימין נתניהו על הקמת הממשלה החמישית בישראל. אני מאחל לך ולבני גנץ הצלחה רבה ומצפה להמשך שיתוף פעולה הדוק עם הממשלה החדשה ולחיזוק השותפות האסטרטגית בין הודו לישראל". נתניהו הגיב למודי: "תודה לך חברי היקר ראש ממשלת הודו. נמשיך לחזק את היחסים החשובים בינינו".

קנצלר אוסטריה, סבסטיאן קורץ, הצטרף למברכים: "ברכות לראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו. אני מצפה בכיליון עיניים להעמיק את הקשר המצוין בין אוסטריה וישראל. נמשיך במאמץ המשותף במאבק באנטישמיות על כל צורותיה. אני מבקש לברך גם את ראש הממשלה החלופי ושר הביטחון, בני גנץ. כפי שהצהרתי בעבר, ביטחונה של ישראל אינו ניתן לערעור מבחינתנו".

הושבעה הממשלה ה-35 של ישראל: 73 ח"כים הצביעו בעד הקמת הממשלה