הממשלה החדשה התכנסה לישיבה ראשונה לאחר שהושבעה, בה הצהיר נתניהו כי הקמתה הייתה כרוכה בקשיים והציג את 4 המשימות דחופות: הקורונה, המצב הכלכלי, איראן ובית הדין הבינלאומי בהאג. גנץ: "אם נדע לעבוד יחד ביושר - נוכל לספק את הסחורה"

בתום ההשבעה היום במליאת הכנסת נפתחה ישיבת הממשלה הראשונה באולם שאגאל במשכן. בפתח ישיבת הממשלה הצהיר נתניהו כי המשימה הראשונה של הממשלה החדשה היא הקמת קבינט קורונה ויתר ועדות השרים. "נתחיל בישיבה הבאה בוועדות – ועדת הקורונה, ועדות הממשלה וכמובן ועדת החוץ והביטחון", אמר נתניהו.

"יש אנשים שלא האמינו שנגיע ליום הזה", הצהיר. "אני חושב ששנינו וכל האנשים שנמצאים כאן מבינים שזה צו השעה. האלטרנטיבה הייתה קטלנית מהרבה בחינות. בעת הזאת אנחנו צריכים לשלב ידיים כדי להשיג כמה משימות מרכזיות". בהמשך דבריו פירט נתניהו את הסוגיות הניצבות בפני הממשלה החדשה – בהן ההתמודדות עם משבר הקורונה, המצוקה הכלכלית וסוגיות ביטחון.

לדברי נתניהו,: "נצטרך להיערך לגל שני של הקורונה. זו המשימה הראשונה של הממשלה. המשימה השנייה היא להיערך לסיוע הכלכלי בעקבות הקורונה, על מנת להבטיח תקווה ופרנסה, להניע את גלגלי הכלכלה. גם אם לא נוכל לחזור מיד לפעילות הכלכלית שהייתה קודם. הנקודה השלישית היא איראן. היא מנסה להגיע לנשק גרעיני ולהתבסס בסוריה. דנים בכך כל העת. נקודה רביעית היא ביה"ד הבינלאומי בהאג, זה מדאיג אותנו מאוד, ונצטרך להיערך לזה אסטרטגית".

Alex Kolomoisky/POO

ראש הממשלה התייחס לאכזבה בקרב חלק מבכירי הליכוד ואמר כי "יש לנו הרבה מאוד אנשים מנוסים, שרים מנוסים, סגני שרים מנוסים, ח"כים מוצלחים וותיקים וגם חדשים. היינו צריכים, בגלל דרישות ממשלת האחדות, להצטמצם עם הרבה אנשים לקצת מקומות. זה היה כרוך בקשיים, רובם קיבלו את זה ברוח טובה, אני מאוד מעריך את זה. אם נוכל להמשיך את שילוב הזרועות הזה".

עוד הוסיף כי "אני משוכנע שנפתיע, כמו שלא האמינו שנגיע ליום הזה. אני משוכנע שנעשה את כל מה שתכננו יחד,כי המשימה היא גדולה והמדינה חשובה". הוא הודה לאנשים ש"פשוט עבדו יומם ולילה" כדי שהממשלה תקום, בהם גם נתן אשל. לדבריו, "אני חושב שבתוך הממשלה ובתוך הסיעות שלנו, אם נוכל להמשיך את שילוב הזרועות הזה, את מפגש המרפקים הזה, אני בטוח שנעשה דברים עצומים במדינת ישראל".

Alex Kolomoisky/POO

ראש הממשלה החלופי בני גנץ אמר בפתח ישיבת הממשלה הראשונה כי "כולנו עמדנו תחת מתקפה ציבורית בשל הבחירות שלנו. אנחנו חיים בתקופה לא נורמלית, ובעודנו צריכים לפקוח עין ביטחונית בכל אחת מהזירות, אנחנו נמצאים בפני משבר בריאותי עם השלכות כלכליות וחברתיות שתעקובנה ועוד לא התחלנו ממש להרגיש אותן. זה יגיע, וככל שיימשך הזמן יש לנו יותר ויותר מה לעשות".

"אנחנו חייבים לשנס מותניים ולעבוד אחד עם השני בשביל שכל אזרחי ישראל, יהודים וערבים כאחד, דתיים וחילונים, זה ממש לא משנה. בני אדם – כך אנחנו צריכים לתפוס אותם", הוסיף גנץ. "אחריות היא הבחירה העליונה שלנו, ואחדות היא השיטה הפוליטית שלנו. אני מקווה שבצד סדר העדיפויות שראש הממשלה דיבר עליהם, ואין ספק שיהיו לנו הרבה שעות תוכן קונקרטי וויכוחים מקצועיים, אם נדע לעבוד ביחד – הרי שבאנו על שכרנו".

עוד הוסיף גנץ: "לעבוד אחד עם השני יהיה אתגר – צריך להגיד את זה ביושר. אנחנו באים משני גושים, עם הרבה או מעט ניסיון, ויכולים בקלות להחליק ל'עמדתי' ו'דעתי'. אם נדבר אחד עם השני ונבין שאנו לא המטרה הראשית, ויש פה למעלה מתשעה מיליון אזרחים שמצפים מאיתנו לעשות דבר או שניים עבורם – נדמה לי שנצדיק את עצמנו ואת ההחלטות שלקחנו".

Alex Kolomoisky/POO

רגע לפני השבעת הממשלה: ח"כ יריב לוין נבחר לתפקיד יו"ר הכנסת

השבעה בתמונות: כך נראתה הקמת הממשלה המוזרה בהיסטוריה • תיעוד

נתניהו: "הממשלה תמלא את ימיה – אקיים בדיוק את מה שכתוב בהסכם"